Návod: Heed

aktualizováno 
Pokud jste se zasekli v této mystické adventuře a hledáte cestu ven, nápomocen vám bude náš zevrubný návod, který vás kousek po kousku provede od začátku až do konce.
Vše začíná tím, že zvláštní moucha přistane na kamenu před vámi. Pokuste se ji kliknutím chytnout, přeletí na druhou stranu. Po cestě uvidíte probliknout podivného ducha, který opět zmizí. Opakovaně se pokuste mouchu chytnout a intervaly, v nichž se duch objevuje se prodlouží, až se objeví zcela a promluví si s vámi. Následně svou pozornost upřete na nástavec napravo, kde jsou vyryty podivné znaky a po vašem prozkoumání začne svítit.

Na další obrazovce je potřeba přejít ke stromu nalevo, kde vyvoláte dalšího ducha, který ale nereaguje na vaše akce skoro jako by vás neviděl. Poté co ducha opustíte, opět přiletí moucha, kterou duch vidět dokáže. Abyste se mohli s duchem pobavit, je potřeba dovést mouchu až k duchovi. Toho dosáhnete tak, že se dotknete stromu, abyste vypnuli světla, následně se pokusíte chytit mouchu, která vyletí nahoru a usadí se tam. Poté světlo opět zapněte a moucha přitahována světlem doletí až k duchovi a usadí se na něm – ten vás již vidí. Můžete si s ním promluvit, a pokud vyzkoušíte všechna témata dozvíte se i o tajném klášteře. Následně ducha opusťte a posunete se do další lokace.

Ta se odehrává na mostě, kde se musíte vydat více napravo, aby se rozsvítily oči sochy. Tu prozkoumejte a následně si s ní promluvte. Ta ale neodpovídá, tak zbývá jen se jí dotknout. Moucha odletí, opustí sochu a vy se můžete vydat dál, napravo, promluvit si s duchem a pokračovat vpravo ven z lokace.

Dalším prostředím je klášter. Poté, co se ocitnete u drobného domu, zaklepejte na dveře a promluvte si s mnichem. Zde na vás nic dalšího nečeká a posouváte se dále.

V další lokaci uvidíte především ruiny kláštera a jednu sochu. Jejím prohlédnutím opět vyvoláte ducha, který vám ale nebude příliš nápomocný. Proto se posunete o kousek doprava do dalšího prostoru, který se nachází na kousku skály nad velkou propastí. Vedle se nachází pilíř, jehož prohlédnutím rozeznáte znaky z první lokace. Objeví se další duch, který vás již povede k tomu, abyste se stali „the source“ čili zdroj, oč zde celou dobu běží.

Nyní se role obrací a musíte navádět někoho dalšího a to bez toho, abyste mluvili a nebo se jako celek zjevili. Je nutné komunikovat jiným způsobem. K tomu vám pomohou sochy, na nichž přistaňte přesně v tomto pořadí – pravá, střední, levá, pravá, levá, střední, levá, pravá, prostřední. Tím jste cestovateli ukázali cestu.

Na další lokaci je nutné otevřít dveře do podzemní lokace a to rozsvěcováním žárovek. Ty je nutné rozsvítit v množství od jedné do čtyřech, přičemž tím že přistavene na jedné rozsvítíte jiné a je nutné přijít na specifická pravidla. Poté vejdete dovnitř, kde bude nutné postupně rozsvítit světla a cestovatele navést a to až doprava, kde rozsvítíte nakonec světlo nad dveřmi, což vás dovede až k poslednímu úkolu, tlačítkům v levé části, kde je nutno odzkoušet jejich funkčnost tak, aby byly následně stisknuty ve správném pořadí. Pokud je očíslujeme 1 až 4 zleva doprava, pak je nutné, aby byly stisknuty takto – 2,3,1,4. Pokud v takovémto pořadí stoupnete na světla, dveře se otevřou a hra končí.

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz