Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Navy Mission - akční námořní bitvy

  12:00aktualizováno  3:34
Námořní simulátory nejsou vůbec běžné. V tom dnešním se budete na širém moři bránit křižníkem útokům stíhaček, ponorek i bitevníků ve více než dvaceti kampaních a mnoha misích.
70

Navy Mission

Platforma: Freeware
Výrobce: D. Ikushima

Stáhnout

Navy MissionŠiré hladiny oceánu skrývají pro námořnictvo všelijaké nástrahy a není divu, že mariňáci pojímají v armádě velkou porci uznání. Loď není letadlo, jde špatně ovládat, prudké otáčení je prakticky vyloučeno a hlemýždí rychlost také není bojovou výhodou. Když k tomu připočteme možnost napadení raketami, děly nebo letadly, vychází mi, že taková osamocená loď nemá proti přesile žádnou šanci. O to více je ovšem lákavá akční hra z tohoto prostředí a upřímně řečeno Navy Mission je vlastně první námořní simulátor, se kterým jsem se setkal. Pochází z Japonska a vyzkoušíte si v něm, jaké to je, když se osamocený křižník ocitne v nepřátelském sevření.

Navy MissionNavy Mission je sbírkou úctyhodného počtu 23 kampaní, z nichž v každé můžete odehrát minimálně čtyři mise, které se liší svou obtížností. Pro každou je uchovávána statistika nejlepších časů, takže i po dohrání máte co zlepšovat. Každá z kampaní je trochu jinak stavěná a liší se podle druhů nepřátelských jednotek. V některých na vás útočí stíhačky, jindy se spojí s bombardéry, nebezpečí hrozí i na moři od rychlých člunů, raketových lodí, ponorek pod hladinou a dalších křižníků. Není divu, že často dochází k monstrózním bitvám, kdy nevíte, kde vám hlava stojí, snažíte se útočit a uhýbat, ale nakonec skončíte v jedné velké chumlanici a doslova dřete o soupeřovu palubu. 

K obraně a boji vám slouží tři zbraně: rychlý kulomet, děla a naváděné rakety. Všechny jsou hezky zpracované, každá se hodí k něčemu jinému, přepínání mezi nimi obstaráte pomocí myší a druhou rukou za pomoci kláves W, A a D ovládáte vlastní loď. Obtížnost se nezvyšuje jen v rámci misí, ale také v rámci kampaní. Vždy je obtížnější, pokud je zde kombinace jednotek, ale i stejné jednotky prochází evolucí a pokud zpočátku stíhačku dožene naváděná raketa, později musíte použít krkolomnější ostřelování bombami. 

Navy MissionNavy Mission je takový Unreal Tournament na vodě. Jedna mise trvá maximálně několik minut a vy jich můžete absolvovat desítky, aniž byste pocítili, že víte, jak na věc a vše zvládali levou zadní. Hra má strhující atmosféru, kterou oslabuje jen slabší grafika vlastních lodí, kterým chybí textury a jsou představovány jen šedými modely. Také přechod mezi vodou není úplně optimální. Tyto nedostatky dohání bombastické efekty výbuchů, animace potápějících se lodí a výborná hudba. Atmosféru a pocit bezmocnosti podtrhují i siluety blížících se lodí v oparu a mohutná oblaka na nebi.
Jistě by se dalo vychytat několik mušek v technickém zpracování, ale celkově je Navy Mission perfektní akční simulátor v neobvyklém prostředí, který by neměl uniknout vaší pozornosti. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Témata: Loď, Ponorka, Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz