Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Navy Mission - akční námořní bitvy

  12:00aktualizováno  3:34
Námořní simulátory nejsou vůbec běžné. V tom dnešním se budete na širém moři bránit křižníkem útokům stíhaček, ponorek i bitevníků ve více než dvaceti kampaních a mnoha misích.
70

Navy Mission

Platforma: Freeware
Výrobce: D. Ikushima

Stáhnout

Navy MissionŠiré hladiny oceánu skrývají pro námořnictvo všelijaké nástrahy a není divu, že mariňáci pojímají v armádě velkou porci uznání. Loď není letadlo, jde špatně ovládat, prudké otáčení je prakticky vyloučeno a hlemýždí rychlost také není bojovou výhodou. Když k tomu připočteme možnost napadení raketami, děly nebo letadly, vychází mi, že taková osamocená loď nemá proti přesile žádnou šanci. O to více je ovšem lákavá akční hra z tohoto prostředí a upřímně řečeno Navy Mission je vlastně první námořní simulátor, se kterým jsem se setkal. Pochází z Japonska a vyzkoušíte si v něm, jaké to je, když se osamocený křižník ocitne v nepřátelském sevření.

Navy MissionNavy Mission je sbírkou úctyhodného počtu 23 kampaní, z nichž v každé můžete odehrát minimálně čtyři mise, které se liší svou obtížností. Pro každou je uchovávána statistika nejlepších časů, takže i po dohrání máte co zlepšovat. Každá z kampaní je trochu jinak stavěná a liší se podle druhů nepřátelských jednotek. V některých na vás útočí stíhačky, jindy se spojí s bombardéry, nebezpečí hrozí i na moři od rychlých člunů, raketových lodí, ponorek pod hladinou a dalších křižníků. Není divu, že často dochází k monstrózním bitvám, kdy nevíte, kde vám hlava stojí, snažíte se útočit a uhýbat, ale nakonec skončíte v jedné velké chumlanici a doslova dřete o soupeřovu palubu. 

K obraně a boji vám slouží tři zbraně: rychlý kulomet, děla a naváděné rakety. Všechny jsou hezky zpracované, každá se hodí k něčemu jinému, přepínání mezi nimi obstaráte pomocí myší a druhou rukou za pomoci kláves W, A a D ovládáte vlastní loď. Obtížnost se nezvyšuje jen v rámci misí, ale také v rámci kampaní. Vždy je obtížnější, pokud je zde kombinace jednotek, ale i stejné jednotky prochází evolucí a pokud zpočátku stíhačku dožene naváděná raketa, později musíte použít krkolomnější ostřelování bombami. 

Navy MissionNavy Mission je takový Unreal Tournament na vodě. Jedna mise trvá maximálně několik minut a vy jich můžete absolvovat desítky, aniž byste pocítili, že víte, jak na věc a vše zvládali levou zadní. Hra má strhující atmosféru, kterou oslabuje jen slabší grafika vlastních lodí, kterým chybí textury a jsou představovány jen šedými modely. Také přechod mezi vodou není úplně optimální. Tyto nedostatky dohání bombastické efekty výbuchů, animace potápějících se lodí a výborná hudba. Atmosféru a pocit bezmocnosti podtrhují i siluety blížících se lodí v oparu a mohutná oblaka na nebi.
Jistě by se dalo vychytat několik mušek v technickém zpracování, ale celkově je Navy Mission perfektní akční simulátor v neobvyklém prostředí, který by neměl uniknout vaší pozornosti. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Témata: Loď, Ponorka, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz