Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Navždy v mojich šlapajách - tajemná adventura

  12:00aktualizováno  18. listopadu 7:43
Rodiče vám umřeli a jelikož ještě nejste plnoletí, musíte se odebrat bydlet ke svým příbuzným, jejichž domovem je však tajemný rozlehlý hrad, který skrývá spoustu tajemství. Pokuste se je odhalit!
50

Navždy v mojich šlapajách

Platforma: Freeware
Výrobce: Square Software

Stáhnout

NVSAdventury jsou jak na české, tak i světové nezávislé scéně stále více a více se rozmáhajícím žánrem, ačkoliv u her komerčních je to právě naopak. Ono se není čemu divit, když je k dispozici hned několik velice šikovných prográmků, díky nimž si může svou vlastní adventuru vytvořit takřka každý – stačí tedy pouze kvalitní dějová linka a dobré nápady. Zajímavou a na první pohled dosti nadějnou adventurkou pocházejícího ze sousedního Slovenska, která se nám před nedávnem objevila v našem lokačním systému, je právě dnes recenzované dílko s tajemným názvem Navždy v mojich šlapajách.

Dlouho jsem váhala, zda vůbec tuto hru mezi adventury zařadit, neboť oproti jiným hrám v tomto žánru je pojata trochu odlišně, což sice nemusí být úplně na škodu, nicméně v tomto případě však bohužel je.

Příběh hry je vcelku zajímavý a do všemožných detailů promyšlený, ačkoliv se rozhodně nejedná o úplnou špičku scénáristického umění. Převtělíte se do mladého nezletilého chlapce, jehož rodiče nešťastnou náhodou zahynuli a on musí po nepříjemném pohřbu odjet neznámo kam, k jakési zapomenuté větvi vlastní rodiny, která se má stát na několik následNVSujících let jeho opatrovníkem. Jaké je však vaše zděšení, když zjistíte, že vaším budoucím domovem je temný rozlehlý hrad, v jehož nejvyšší věži spatříte hned při příjezdu tvář holčičky, o níž se posléze dozvídáte, že je již několik let mrtvá. Není tedy divu, že vás to do oné věže přímo táhne. Zde však ještě celou záhadu nevyluštíte, podíváte se záhy rovněž do přepychového domu svých rodičů nebo věznice. Víc vám však již neprozradím a chcete-li zjistit, co vás na daná místa zavede, nezbude vám nic jiného, než si hru zahrát.

Na příběhu tedy nic špatného není, právě naopak, dal by se považovat za jednu z nejlepších částí hry, ovšem způsob, jakým je podáván mi příliš nevyhovoval. Koho by totiž bavilo číst vždy po pěti minutách hry několika stránkový text psaný formou deníku. Jak jsem již předeslala v úvodu, tento titul vlastně ani čistokrevnou adventurou není. Lokací je vcelku minimum a kombinovat předměty prakticky vůbec nemusíte. Většinu času vám totiž zaberou drobné minihry, které sice měly být původně nejspíše příjemným zpestřením, ovšem v tomto případě dělají pravý opak. Dokončit tyto úkoly je totiž díky často vysoké obtížnosti a drobným bugům opravdu přetěžký oříšek. Velkým nedostatkem je také nemožnost hru v některé z fází uložit a vrátit se k ní později, což mě zamrzelo ještě víceNVS ve chvíli, kdy začal příběh pozvolna vrcholit a mě hra bez milosti najednou hodila zpět do Windows a chtěla-li bych se do původního místa opět vrátit, musela bych ji celou projít znovu a vězte, že tolik nervů jsem již rozhodně neměla.

Také z technického zpracování mám poněkud rozporuplné dojmy, neboť některé lokace vypadají vskutku výtečně, jiné zase naopak působí až přespříliš uměle a jsou navíc mnohdy „dozdobeny“ několika předměty, které se svým stylem do daného prostředí vůbec nehodí, což je obrovská škoda. I přes to je Navždy v mojich šlapajách příjemnou, leč bohužel pouze průměrnou freewarovou adventurou. Snad se autoři z chyb poučí a naservírují nám příště o poznání kvalitnější dílko.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 59 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz