Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Necropolis Rising - na straně zla

  12:00aktualizováno  7:32
Dnešní lehké RPG opět mapuje odvěký souboj dobra a zla, ovšem s tím rozdílem, že tentokráte se stavíme na stranu zla, abychom v kůži černého nekromancera vybojovali na svou stranu všechny knihy kouzel.
70

Necropolis Rising

Platforma: Freeware
Výrobce: Del Duio

Stáhnout

Necropolis RisingSe slušnými RPG tituly se v poslední době tak nějak roztrhl pytel, čehož může být důkazem i nadprůměrný Necropolis Rising. Ten sice má své mouchy, celkově ale patří k tomu lepšímu, co freeware scéna zplodila.

Na začátku budeme muset vytrpět trochu klišovitý a nezáživný příběh, který nás do děje teda rozhodně nevtáhne. Vše se točí okolo obligátního souboje mezi dobrem a zlem, kde dobro vítězí a poražený nekromancer se musí uzavřít do mnohaleté izolace uvnitř jedné z kobek. Projde řada let, když vás v jeskyni navštíví naivní zloděNecropolis Risingjíček, který se pokusí ukrást vám knihu kouzel, což vás po právu rozzuří, vylézáte na povrch s cílem najít všechny ostatní knihy kouzel a třeba také bájný roh, jehož prostřednictvím byste mohli svolat nemrtvou armádu.

A skutečně, na začátku hry se ocitáte před svou jeskyní na zapadlém místě a oblečeni do černého hábitu, který dává jasně znát, na jaké ze dvou stran stojíte (a nebývá tak často, že bychom hráli na záporňáka). A tak se vydáváme do akce, kde na nás první problémy nenechají dlouho čekat. Celý herní svět je rozlišen na samostatné obrazovky, mezi nimiž budete volně přecházet, přičemž na každé se čas od času vynoří nějaký ten nepNecropolis Risingřítel. A když říkám vynoří, myslím tím doslova. Protivníci si totiž s férovým chováním hlavu nelámou a jsou tedy schopni nečekaně vyplout ze země a to třeba i pod vašima nohama, což samozřejmě přinese úbytek na ukazateli zdraví. A poté co se objeví, vydají se proti vám. Naštěstí máte hned několik možností jak se bránit a postupem času budou předměty a zbraně přibývat. To samozřejmě znamená i několik kouzel, která vás kupříkladu promění v netopýra, který je odolný vůči nepřátelům stojícím na zemi a pohybuje se rychleji. Zranit jej ale mohou šípy, kolem prolétávající. S kouzly si zkrátka autoři vyhráli, stejně tak s nepřáteli, kteří jsou různého ražení a vedle klasických koster narazíte i na podivně, až úsměvně vypadající jedince, které snad ani popsat nelze. Možná ale škoda, že vás nepronásledují i poté, co se přesunete na jinou obrazovku, tak totiž můžete všechny dotěrné až příliš jednoduše setřást, což působí trochu nerealisticky.

Celkově ale není Necropolis Rising špatnou hrou. I když je občas lehce nepochopitelná a zůstáváte zraněni i bez toho, abyste věděli co to způsobilo, užijete si s touto hříáčkou spoustu legrace, proto neváhejte a stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz