Necropolis Rising - na straně zla

  12:00aktualizováno  7:32
Dnešní lehké RPG opět mapuje odvěký souboj dobra a zla, ovšem s tím rozdílem, že tentokráte se stavíme na stranu zla, abychom v kůži černého nekromancera vybojovali na svou stranu všechny knihy kouzel.
70

Necropolis Rising

Platforma: Freeware
Výrobce: Del Duio

Stáhnout

Necropolis RisingSe slušnými RPG tituly se v poslední době tak nějak roztrhl pytel, čehož může být důkazem i nadprůměrný Necropolis Rising. Ten sice má své mouchy, celkově ale patří k tomu lepšímu, co freeware scéna zplodila.

Na začátku budeme muset vytrpět trochu klišovitý a nezáživný příběh, který nás do děje teda rozhodně nevtáhne. Vše se točí okolo obligátního souboje mezi dobrem a zlem, kde dobro vítězí a poražený nekromancer se musí uzavřít do mnohaleté izolace uvnitř jedné z kobek. Projde řada let, když vás v jeskyni navštíví naivní zloděNecropolis Risingjíček, který se pokusí ukrást vám knihu kouzel, což vás po právu rozzuří, vylézáte na povrch s cílem najít všechny ostatní knihy kouzel a třeba také bájný roh, jehož prostřednictvím byste mohli svolat nemrtvou armádu.

A skutečně, na začátku hry se ocitáte před svou jeskyní na zapadlém místě a oblečeni do černého hábitu, který dává jasně znát, na jaké ze dvou stran stojíte (a nebývá tak často, že bychom hráli na záporňáka). A tak se vydáváme do akce, kde na nás první problémy nenechají dlouho čekat. Celý herní svět je rozlišen na samostatné obrazovky, mezi nimiž budete volně přecházet, přičemž na každé se čas od času vynoří nějaký ten nepNecropolis Risingřítel. A když říkám vynoří, myslím tím doslova. Protivníci si totiž s férovým chováním hlavu nelámou a jsou tedy schopni nečekaně vyplout ze země a to třeba i pod vašima nohama, což samozřejmě přinese úbytek na ukazateli zdraví. A poté co se objeví, vydají se proti vám. Naštěstí máte hned několik možností jak se bránit a postupem času budou předměty a zbraně přibývat. To samozřejmě znamená i několik kouzel, která vás kupříkladu promění v netopýra, který je odolný vůči nepřátelům stojícím na zemi a pohybuje se rychleji. Zranit jej ale mohou šípy, kolem prolétávající. S kouzly si zkrátka autoři vyhráli, stejně tak s nepřáteli, kteří jsou různého ražení a vedle klasických koster narazíte i na podivně, až úsměvně vypadající jedince, které snad ani popsat nelze. Možná ale škoda, že vás nepronásledují i poté, co se přesunete na jinou obrazovku, tak totiž můžete všechny dotěrné až příliš jednoduše setřást, což působí trochu nerealisticky.

Celkově ale není Necropolis Rising špatnou hrou. I když je občas lehce nepochopitelná a zůstáváte zraněni i bez toho, abyste věděli co to způsobilo, užijete si s touto hříáčkou spoustu legrace, proto neváhejte a stahujte.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz