Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Need for extreme 3D - nástupce Micromachines

  12:00aktualizováno  30. června 7:56
Burácející mitory a plynový pedál přitisknutý až na zem - to je nezbytn část většiny závodních sešlostí. V té dnešní se ale ke slovu přihlásí i rakety, miny a další zbraně, úspěšně oživující fungující herní koncept. Vyzkoušejte!
90

Need for extreme 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: MyPlayCity

Stáhnout

Need for extremeNeed for Extreme 3D je názvem možná záměrně evokujícím úspěšnou komerční závodní sérii. K té má samozřejmě daleko a spíše než k této klasice bych se ji nebála přirovnat k skvělému Micromashines, tedy divokému arkádovému závodnímu simulátoru, který se vyznačoval značně neférovým jednáním jednotlivých účastníků.

A podobně je na tom i tato hra, která taktéž nabízí přehledný horní pohled, který vám dává příjemný přehled o trati. Po té se budou pohybovat z ptačího pohledu značně miniaturní vozítka, cestující řadou rozličných tratí. Ty se vyznačují zejména svou příjemnou variabilitou co se okolního terénu týče. Zatímco rozjezd je pořádán v líbivých vesniNeed for extremeckých lokacích, časem se probojujete i do drsnějších podmínek a vyprahlých prostředích, vyznačujících se ostřejšími zatáčkami a vyššími nároky na ovládání vozidla.

Vozový park mimochodem nabízí překvapivě rozsáhlý výběr. Ačkoliv je zpočátku přístupné pouze jediné auto, časem se dostanete k zajímavějším barevným variacím než je červená s bílou, což mimochodem znamená také odlišné jízdní vlastnosti. Každý vůz má několik charakteristik jako je maximální rychlost, akcelerace, ovladatelnost ap. Na vás je pro každou trať zvolit tu nejvhodnější možnost a následně se s ní pokusit vyhrát. K dispozici na to budou hned dva módy. První jNeed for extremee klasický turnaj, druhý naopak single race, což dává dohromady charakteristickou dvojku snad každé závodní hry. Ty se od sebe odlišují především tím, že v případě Tournamentu nemůžete volně volit tratě. Ty jsou již předvoleny v jasném pořadí a to musíte akceptovat. Vzhledem k tomu, že ani v Single Race ale pro vás nejsou připraveny již odemčené tratě až na jednu jedinou, není důvod si zoufat a mód zatracovat.

A to zvlášť přičtete-li si k tomu opravdu zábavnou formu závodění, které nám autoři servírují. Nejen že se jedná o hru dynamickou, kde se v každé minuté něco mění a až do poslední minuty není rozhodnut výsledek, koncept oživují především zmíněné zbraně. Ty sbíráte ve formě malých boxů po trati a následně je používáte několika akčními klávesami. Vzhledem k intuitivnímu ovládání tak tato možnost nepůsobit vůbec nadbytečně ba právě naopak je takovou malou zárukou jisté zábavy. Need for Extreme je zkrátka nečekaně kvalitní hrou, která vás bude bavit dlouhé desítky minut a tomu odpovídá i hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz