Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Need For Kill – Quake III ve 2D

  12:00aktualizováno  25. září 5:34
Zatímco v minulost probíhal vývoj počítačových her od dvou ke třem rozměrům, dnes se hlavně mezi freeware hrami začíná objevovat stále větší množství 2D klonů komerčních 3D her. Ty jsou mnohdy stejně kvalitní, ne-li kvalitnější než původní hra. Příkladem za všechny budiž Need For Kill.
80

Need for Kill

Platforma: Freeware
Výrobce: 3d[power]

Stáhnout

Need for KillKdyž ze série Duke Nukem vzešel Duke3D, byl to revoluční krok. Třetí rozměr znamenal zvýšení hratelnosti o řád. Dnes, kdy většina akcí přichází na svět již v trojrozměrném kabátku, se chopili příležitosti amatéři, a začali vytvářet freeware 2D klony. Někdy lepší, někdy horší, ale rozhodně zajímavé. Need For Kill patří mezi ty nejlepší. Ruský tým 3d[Power] se inspiroval hrou Quake III a výsledek je podařená 2D akce. Přednosti předlohy byly zachovány a přibyly další, které umožňuje přechod do druhého rozměru.

Hra samotná vypadá jako plošinovka, jen s tím rozdílem, že po aréně se pohybujete s lehkostí a elegancí, takže ve vražedném šílenství vás nic neomezuje. Tedy kromě zdí a soupeřů. Ti mohou být buď lidští, protože hra podporuje multiplayer jak po síti, tak po Internetu, nebo řízení počítačem. Ve hře funguje klasický systém botů a jeden z nich je již v základní výbavě. Hra s boty je obtížná, protože jsou opravdu rychlí, přesní a neúnavní. V jedné aréně může být až osm hráčů, takže pokud chcete zažít masakr, přizvěte si do hry sedm botů. Need for KillNa výběr máte z několika herních módů. Klasický deathmatch, Practice a Rail Arena, kde je jedinou zbraní Railgun a jediný zásah je smrtelný. Ve hře jsou i mapy pro Capture the Flag, Team Deathmatch a Domination, které však v singleplayeru nevyužijete.

Ovládání hry je jednoduché a od QIII se téměř neliší. Šipky a myš jsou vše co potřebujete. Jen mouselook má malou chybku. Můžete se s ním sice rozhlížet nahoru a dolů, ale nemůžete se otáčet, což občas způsobuje problémy. Zachována byla i velká část konzolových příkazů, takže můžete většinu nastavení konfigurovat přímo z boje.

První čeho si po spuštění hry všimnete je grafika, která je opravdu povedená. Už menu vypadá jako QIII, jen s tím rozdílem, že vše je 2D. Samotná hra svou podobností předloze překvapí. Samozřejmostí jsou shodné ukazatele zdraví, brnění, nábojů i fragů. Need for kill má i stejný font a systém zpráv v levém horním rohu jako QIII. Třešničkou na dortu jsou však modely hráčů a zbraně. V základním balení je jen Sarge, ale jeho pohyby jsou naprosto dokonalé. Need for KillZbraně jsou tu až na BFG10000 všechny, i s odpovídajícími světelnými efekty. Během hraní naleznete Quad, Megahealth, brnění i teleporty, vše s grafikou jako v předloze.

Další samostatnou kapitolou jsou zvuky. Ty jsou ve všech situacích naprosto totožné se zvuky z QIII. Komentáře hlasu shůry, výstřely zbraní, exploze i nářky raněných a umírajících.

Co dělá z Need For Kill unikátní kousek je rozšiřitelnost, která nikterak nezaostává za QIII. Přímo s hrou si stáhnete i editor levelů, a na stránkách hry najdete další mapy, modely postav i boty.

Need For Kill je 2D akcí nejen pro příznivce Quake III. Jeho hlavní síla je v multiplayeru, ale i s boty je hra zajímavá. Pokud tedy hledáte kvalitní hru pro krátké bitky, právě jste jí našli.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz