Nejočekávanější české freeware hry roku 2007

  12:00aktualizováno  6. ledna 6:16
První dny nového roku máme již za sebou i s tím spojené bilancování a je tedy nejvyšší čas vrhnout se do krátké exkurze tím, co nás v tomto novém roce čeká a nemine. Pojďme ji tedy absolvovat společně v tomto tématickém článku.

Stejně jako každý rok i tentokráte se hned v prvních dnech nového roku podíváme na zoubek tomu, co nás v rámci freeware scény v následujících měsících čeká. Na následujících řádcích byste měli nalézt více než desítku her s plánovaným vydáním pro rok 2007, které nepochybně doplní celá řada her pro příští ročník Becherovka Game (v případě, že bude potvrzen).

The Four Seasons

V rámci nedávného rozhovoru s výherci Becherovka Game 2006 vyšel najevo nový projekt, jímž je zajímavý remake logické hry Begemed. Těšit se můžeme na hexa provedení, animované pozadí a několik dalších zajímavých prvků. Navíc bude možno hru nabídnout jak majitelům Windows, tak i operačních systému Linux a Maxintosh. Datum vydání je prozatím neurčité a jak nám potvrdili sami autoři, The Four Seasons se dočkáme nejdříve za dva a nejpozději za šest měsíců.

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

K19 Army

Poměrně intenzivně probíhají práce na akční hře K19 Army, jejíž děj je zasazen do lokací po České a Slovenské republice, kde se hráč vžije do role člena protiteroristické jednotky s označením K19. Po smrti přítelkyně se vám prakticky zhroutí svět, což je ještě umocněno smrtí kamarádů z týmu. A tak jste odhodlání se teroristické jednotce za každou cenu pomstít ... K tomu vám dopomohou zbraně jako M4a1,MP5,M60,Dragunov a několik dalších. Co se zvukových kvalit týče, během minimálně šesti misí v kampani si vyslechneme několik originálních skladeb. A kdy ptáte se? Těžko odhadovat, každopádně se rozbíhají práce na čtvrté úrovni.

Homepage: http://k19game.wz.cz/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Operace Ting Tong

Taktéž autory first person akce z období Vietnamské války jsme před nedávnem $1#8220; rozhovor-operace-ting-tong.html magazin plnehry.idnes.cz http:>vyzpovídali. A co vyplulo na povrch? No mimo jiné, že se převtělíme do chlápka jménem Mike Roward, jež se rozhodne pro kariéru v armádě, aby byl jednoho dne povolán na misi do Vietnamu. Operace Ting Tong by měla nabídnout taktéž dabing, poměrně slušnou porci zbraní a zajímavé mise. Ostatně beta se připravuje na nejbližší dny, takže se budeme moci přesvědčit, nakolik jsou sliby plněny.

Homepage: http://virusinteractive.wz.cz/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Edward Fogg

Adventurní projekt výherců akční kategorie letošní Becherovka Game lze směle označit za jednu z nejzajímavějších adventur tohoto roku. Mnohým možná vyrazí dech plánovaných padesát ručně kreslených lokací, všechny vpasované do zajímavého detektivního příběhu, značně odlišném od klasických detektivek. Kompletně v černobílé grafice se údajně dočkáme daleko delšího herního zážitku než v případě Little Worldu od stejných autorů. Mezi zajímavé a netradiční prvky lze mimochodem zařadit údajné opiové halucinace, při jejichž tvorbě si autoři opravdu vyhráli. Ti kdož si potrpí na minihry, jež se objevili v zmiňovaném dřívějším projektu týmu, budou nejspíše zklamáni. Tuto drobnost se totiž Sosáci rozhodli pro tentokráte vypustit.

Homepage: http://sosaci.site.cz/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

PacIn: Nermessova pomsta a Cheese Trap!

Dvojice projektů nadějného českého Fiola softu plánuje odstartovat mezi hráče v průběhu prvního a druhého čtvrtletí roku a to v pořadí uvedeném v nadpise odstavce. V případě PacIn se můžeme těšit na netradiční variaci klasického PacMana, který se ukáže ve zcela novém světle, se spoustou zajímavých levelů a krásnou kreslenou grafikou. V současné chvíli se pracuje na dokončení levelů. Cheese Trap! je volným pokračováním Mouse Trap, opět s myškou v hlavní roli, která bude nucena unikat útokům kočky a celé řadě dalších překážek, jež ji na cestě potkají. Projekt je prozatím asi na dvaceti procentech, doufejme tedy že bude termín dodržen.

Homepage: http://www.fiolasoft.cz/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Fuckstory 4

Z trochu jiného soudku je pokračování tradiční série pomalu vymírajících textovek. Čtvrtý díl s podtitulem Fuckulta by dle zveřejněných informací měl být příjemně rozsáhlým dílkem, na němž se pracuje již bezmála dva roky. Vyjít by ovšem mělo na jaře 2007, přičemž vydána byla i ochutnávka v podobě první demoverze, kterou naleznete zde. V hlavní roli se opět ocitá Čeněk, který údajně navštíví zahraničí, aby se opět popral s nástrahami dospívajícího jedince.

Homepage: http://www.fuckstory.rockmag.cz

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Bezzemí

Již poměrně značnou dobu pracují One Eye Child, jedni z nejúspěšnějších v letošní Becherovka Game, jimž uniklo vítězství opravdu o vlásek, na zajímavém flashovém post-apokalyptickém RPG Bezzemí. To se odehrává na blíže nespecifikovaném místě a vaším úkolem z velké části bude odhalovat tajemství tohoto místa. Vedle toho lze počítat s principy klasického Falloutu, čtveřicí základních charakteristik postavy, jež ovlivňují desítku dovedností. Samozřejmostí je celá řada questů, stejně jako velký důraz na rozhovory.

Homepage: http://oneeyedchild.wz.cz/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

MHD Simulator 2007

Několikrát obnovovaný tým EcoCity Software s celou řadou nedokončených projektů v letošním roce s největší pravděpodobností do finální verze dotáhne aktuální projekt jménem Bus Simulator 2007. hráč je obyčejným řidičem hromadné dopravy, začínajícím převážet pasažéry v starém modelu značky Karosa a s vylepšujícími se schopnostmi se bude postupně dostávat k zajímavějším a modernějším modelům. V této 2D simulaci budete pochopitelně čelit klasickým nástrahám jako jsou semafory, nutnost snížení rychlosti ap. Datum vydání pak je konkrétně 3.3.2007. Snad se jej podaří vyplnit.

Homepage: http://www.ecsp.kvalitne.cz/projekty.htm

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Until I'm Gone

Hororová adventura Until I'm Gone je projektem českých Faraway Studios, která zachycuje příběh Nathana Westna, jež je během vánočních svátků vtažen do Pitfall mountains. Počasí ale jeho návštěvě zrovna nepřeje a tak velká sněhová bouře zapříčiní odříznutí vesnice od světa. A tak se nedobrovolně začíná nořit do tajemství tohoto místa, po jehož odhalení již touží jen co nejdříve odjet. Oč se jedná? Na to nám odpoví tato adventura s renderovanou grafikou

Homepage: http://farawaystudios.com/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Život není krásný 7

Kontroverzní adventurní série Život není krásný bude známá asi většině českých hráčů. Vyznačuje se obrovskou brutalitou a černým humorem, což bude platit i pro sedmičku s podtitulem The Great Escape. Hra se bude odehrávat v roce 1995 a to ve vězeňském prostředí. Hra by měla vyjít do konce ledna.

Homepage: http://znk.cz/

Nejočekávanější hry 2007

Air Captains

Český nezávislý tým Sgames chystá zajímavý 3D letecký simulátor, kde se vše bude točit okolo RC modelů, s nimiž budete závodit jako se to děje se skutečnými modely. Do začátku dostanete určitý obnos peněz, za něž si koupíte první model a jen dalším závoděním si vyděláte na lepší kousek či alespoň vylepšení toho současného. Modelů ve hře bude celkově patnáct a členit se budou do tří kategorií – elektrické, motorové a jeden prozatím utajený. Předpokládaný termín dokončení soudě dle domovské stránky je na jaře roku 2007.

Homepage: http://www.sgames.gamecode.cz/

Nejočekávanější hry 2007Nejočekávanější hry 2007

Autor:
Témata: Linux

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Najdete na iDNES.cz