Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neko Bot - sbírejte vánoční hvězdičky

  12:00aktualizováno  14. prosince 10:19
Vánoce jsou již přede dveřmi a k nim nerozlučně patří i jeden z jejich symbolů - krásná zlatá hvězdička. Pokud si jich chcete hodně posbírat a ozdobit jimi vánoční stromeček, můžete se o to pokusit v této dnešní plné hře. Je možno jich tady nasbírat tolik, kolik se vám jen zachce, i když pozor, také zde platí známé bez práce nejsou koláče.

Neko Bot

Platforma: Freeware
Výrobce: Kedamonoware

Stáhnout

Neko BotJak je již zcela zřejmé z úvodního popisu, budete v této docela graficky povedené 2D freeware hře sbírat zlaté hvězdičky, kterých je tolik, že se vám až hlava zatočí. Po spuštění hry se objeví menu, kde je možno si vybrat, zda chcete začít hru, nebo se můžete, ale nemusíte, zaregistrovat, také lze hru v nabídce ihned ukončit. Pokud se tedy rozhodnete pro hru, ukáže se mapa, pod kterou je uvedeno číslo levelu, který začnete nyní hrát. Vybrané volby potvrzujete mezerníkem. Na obrazovce vlevo nahoře máte uveden počet hvězdiček, které je nutno v příslušném levelu sebrat, tento ukazatel se snižuje až na nulu, kdy už žádná hvězdička k sebrání není a automaticky přejdete o level výše.

Vpravo nahoře na obrazovce se ukazují údaje o tom, v kterém areálu a levelu se právě nacházíte, takže například údaj 1-4 znamená, že jste v prvním areálu a ve čtvrtém levelu. Velmi sympatická mi také připadá okolnost, že pokud se už jednou dostanete do nějakého levelu, zůstanou všechny předcházející trvale přístupné, jak při náhlé smrti, tak po každém novém spuštění hry, tudíž se nemusíte neustále vracet na začátek hry, ani po neúspěšných pokusech. Tolik úvodem ke hře a nyní už tedy můžete začít sbírat hvězdičky. Úkol to však není tak jednoduchý, neboť každou, kterou si budete chtít sebrat, si musíte doslova vybojovat. Zpočátku to není příliš obtížné ani složité, teprve později začne silně přituhovat.

Neko BotNa obrazovce se objeví ve vzduchu volně zavěšené plošinky, nad kterými září již zmíněné hvězdičky, které musíte všechny pomocí přeskakování z jedné plošinky na druhou posbírat, abyste se dostali do dalšího kola. Hrát budete za milou a hezkou kočičku, která se však skládá pouze z malé hlavičky bez tělíčka a nožiček, což jí ovšem neubírá na kráse a přitažlivosti. Hvězdičky jsou umístěny nad plošinkami, není tudíž žádný problém si pro nějakou vždy pomocí kurzorových kláves přeskočit, hlava kočičky poskakuje nahoru a dolů sama bez vašeho přičinění, takže o tento pohyb se vůbec nemusíte starat, pouze určujete směr skoku - buď vlevo nebo vpravo. Pozor si musíte dávat ale na ostré hroty, které se na některých plošinkách vysouvají a zase zasouvají.

Úplně vespod dole sleduje pohyb do stran odrazová trampolína, na kterou když dopadnete, můžete se na ní přesunovat po obrazovce a zase se vrátit zpět nahoru. Doskok na tyto hroty způsobí okamžitou smrt, lze se jim vyhýbat dvojím způsobem. Neko BotBuďto vyčkáte, až se zasunou a pak využijete tohoto času pro přeskok dále, než se opět vysunou, nebo je možno přeskakovat i na plošinku s hroty, ale až na její samý okraj, kde už hroty nemohou ublížit a tam můžete zůstat tak dlouho, dokud se nerozmyslíte, kudy pokračovat dál, nejste nijak časově omezeni. Později plošinek s hroty přibývá, rovněž počet hvězdiček se zvyšuje. Abyste to měli ještě těžší, začnou se hroty objevovat i přímo dole na zemi.

Zde pak už nezbývá jiná možnost, než si pamatovat přesně místo, odkud se hroty vysunují a doskakovat do prázdných mezer mezi nimi. V dalších levelech se navíc začnou plošinky, na které si přeskakujete pod vámi propadat, takže teď už máte co dělat, abyste se hrotům vyhnuli. To však zdaleka není vše, co máte před sebou, víc už vám ale neprozradím, přesvědčte se sami a vyzkoušejte si, co vše je v této hře políčeno na sběratele hvězdiček. Abych nezapomněla, vše v této hře je doprovázeno vynikajícími zvukovými efekty, takže se vám hra bude určitě líbit.

Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz