Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neku Garu's Christmas - pozor na sněhové koule

  12:00aktualizováno  12:00
Tak tu máme další freeware s vánoční tématikou, je doba adventu, která určitě dojímá i ty méně citlivé duše. Zcela jistě se proto pokusíte, i přes nebezpečí, které na vás číhá na každém kroku v podobě valících se sněhových koulí, naložit rozházené dárečky po celém okolí na sáňky a rozvést je všem, kteří se na ně těší a netrpělivě už na ně čekají

Neku Garu's Christmas

Platforma: Freeware
Výrobce: Kedamonoware

Stáhnout

Neku Garu's ChristmasOcitnete se na zasněžené planině v roli malého Santa Clause, padá sníh, což vám zřejmě tolik nevadí, mnohem horší totiž je, že jste neustále ohrožování valícími se sněhovými koulemi, které se snaží všemožně překazit nakládání dárkových balíčků. Na zemi máte připraveny sáňky, na které musíte shůry zasílané dárečky naložit, abyste jimi mohli potěšit všechny ty, kterým jsou určeny. Zřejmě jste sestoupili na zem bez těchto balíčků a nadřízení je nyní posílají po jednom za vámi dolů, takže práce s jejich nakládáním na sáně budete mít víc než dost. Jenom kdyby nebylo těch obrovských sněhových koulí, stačí jen lehký dotyk a přijdete tak ihned o jeden z pěti počátečních životů.

Ale vezmeme to pěkně popořádku, ať v tom nemáte zmatek. Po spuštění hry se objeví hlavní menu, hru lze hrát jak v okně, tak celoplošně. Vlevo dole jsou tři nabídky a to Gaem, Halp a Cwit, které vyvoláte levou klávesou Shift. Pomocí kurzorových kláves pak různými kombinacemi těchto názvů si volíte žádané. Volbou Halp/Cwit hru spustíte, pokud zadáte Gaem/Cwit dostanete se do popisu a obrázkové nápovědy, skutečně dopodrobna vysvětlující princip hry a konečně zvolením Gaem/Halp hru ukončíte. Pro vrácení se do menu lze také používat klávesu F2. Poněkud mrzuté je, že pokud si hru roztáhnete na celou plochu a chcete ji ukončit, musíte si pokaždé přečíst delší povídání o autorech hry.

Neku Garu's ChristmasVlevo nahoře je ukazatel počtu současných životů, znázorněný pomocí vkusných Santa Clausových čepiček, vlevo dole jsou čtyři prázdná okénka, do kterých umisťujete sebrané dárkové balíčky. Nestačí tedy pouze balíček sebrat, ale po jeho umístění do těchto okének je zapotřebí se proběhnout po zemi k nim, rychle se vrátit a utíkat na druhou stranu kolem sáněk a tak ho naložit klávesou Shift . Vpravo dole je ukazatel bodového ohodnocení za sebrané balíčky, za každý naložený dáreček získáváte sto bodů. Jakmile přijdete o všechny životy, objeví se výsledková tabulka a pokud jste byli šikovní a získali dostatečný počet bodů, můžete se do ní zapsat svým jménem a tak se snažit dostat se až do čela nejlepších výsledků.

Po stránce grafické, s přihlédnutím na velikost stahování, na tom je tato 2D freeware poměrně dobře, nelze jí nic vytknout. Velice se mně zamlouvala doprovodná hudba, je vskutku podmanivá a příjemná. Přímo dokonale jsou zpracovány zvukové efekty, na obrazovce je umístěno několik volně zavěšených plošin a pokud některá koule dopadne na jednu z nich, ozve se vskutku věrohodné zadunění, svědčící o tom, že její hmotnost je skutečně objemná, takže se pak nelze divit, že při dotyku s ní zabíjí.Neku Garu's Christmas Sbírání dárečků i jejich nakládání je doprovázeno milým zacinknutím, skoky, které jste nuceni provádět pak silným svištivým zvukem. Tak to je vše, vážení přátelé, přeji vám, abyste posbírali co nejvíce s nebes posílaných balíčků.

Je přece naprosto jasné, že nastal ten pravý čas začít dárky rozvážet na patřičná místa, je jich opravdu hodně a pokud ihned nezačnete, tak to do Štědrého dne nemůžete stihnout. Dovede si jistě představit, kolik by pak u vánočních stromečků sedělo notně zklamaných lidiček.

Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz