Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Netvor Speed - adrenalinové závodění

  12:00aktualizováno  12:12
Kategorie simulátorů nebyla v letošním ročníku Becherovka Game nijak výrazně zastoupena, nicméně ve stínu takových velikánů jako je Becherov se ani přinejmenším neztratil zajímavý flashový simulátor Netvor Speed. Pojďme se na něj podívat trošku blíže.
50

Netvor Speed

Platforma: Freeware
Výrobce: AntSoft

Stáhnout

Netvor SpeedCo se kategorie simulátorů v letošním ročníku týče, bylo to velmi slabé. Pouhé tři příspěvky, ovšem vesměs výtečné kvality. Až třetí příspěvek v řadě nazvaný Netvor Speed, který se mi již od počátku jevilo jako zajímavé, neotřelé a nesmírně povedené dílko. Pohledem na hodnocení vám však musí být jasné, že se něco pokazilo. Co to bylo? Čtěte dále a dozvíte se více.

Ihned po spuštění a odstartování se ocitáte ve smutné prázdné garáži, kde něco chybí – ano je to vaše vozidlo. Je tedy čas vyrazit na první nákupy. Šipkou doprava se dostanete na drobnou křižovatku, z níž cesta vede do prodejny aut, k benzínce a hospodě, která je podstatě vaším jediným cílem v této hře, nepočítám-li pochopitelně radost z vítězství a tučného imaginárního konta.

Netvor SpeedNejprve by vaše kroky měly směřovat do prodejny aut, kde je vedle sebe úhledně seřazeno několik desítek vozítek netrpělivě vyčkávajících na chvíli, kdy si je někdo zakoupí. Jelikož máte do začátku přiděleno pouze deset tisíc, nemůžete si příliš vybírat (dovolit si lze pouze jeden ze dvou modelů). Každé auto je vedle cenovky vybaveno také svou vlastní statistikou, na níž je také uváděna jedna z nejdůležitějších charakteristik a sice maximální rychlost, které může vozidlo dosáhnout. Jelikož je vám spolu s novým vozidlem přidělena jako pozornost podniku rovněž plná nádrž, nemusíte se zdržovat na benzínce a rovnou se přesunout na trať. Než však bude odstartován váš historicky první závod, je na vás těžká volba z několika podivně vyhlížejících obličejů soupeře a také jedna z pěti tratí, jež se navzájem odlišují jak délkou, tak i terénem. Jestliže jste zvolili hru o peníze, zbývá jen před odstartováním vypsat částku, o níž chcete závodit, a vrhnout se na trať.

Netvor SpeedDosud jsem však nezmínila jednu velice podstatnou věc a sice že je hra tvořena ve Flashi – na tom není nic špatného řeknete si, nicméně pravý opak je pravdou. Způsob jakým byla totiž hra vytvořena z ní dělá prakticky nehratelnou gamesku, což minimálně pořádně zamrzí – natolik slušný a slibný začátek a po prvních metrech na trati je vám jasné, že něco zde rozhodně není vpořádku. Není to ani tak chováním vozidla jako jeho zadrháváním o všemožné předměty, neurčité okraje vozovky či třeba dokonce stíny stromů (!!). Škoda, obrovská škoda, Netvor Speed měl svou originálností a nápaditostí slušně našlápnuto na druhé místo celé kategorie. Navíc ani technická stránka titulu není ani přinejmenším nejhorší, ba právě naopak je příjemná a dodávala hře jistou atmosféru. Snad se autoři ze svých chyb poučí a jejich příští dílko bude podstatně hratelnější. Vyhrát totiž v Netvor Speed byť jediný závod je takřka nadlidským úkolem a ani vám příliš nepomůže fakt, že vlastníte rychlejší káru, neboť váš počítačový oponent neomylně tuší, do kterých míst se nepouštět, aby se snad nezadrhl, což však vám nikdo bohužel nezdělil, proto se musíte spoojit s metodou pokus-omyl. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz