New Beetle Tracks & Gaps

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:36
Jestli paříte střílečky, u kterých se určitě perfektně odreagujete a váš mozek si odpočine, a chtěli byste provětrat vaše mozkové závity a nebo jen prostě nemáte, co dělat, tak je tu pro vás tahle bezva logická hra. Jak jistě víte, tak New Beetle je auto z jedné nejmenované automobilky, a ve hře skutečně bude autíčko, které připomíná to skutečné.
60

New Beetle Tracks & Gaps

Platforma: Freeware

Stáhnout

New Beetle Tracks & Gaps

Jestli paříte střílečky, u kterých se určitě perfektně odreagujete a váš mozek si odpočine, a chtěli byste provětrat vaše mozkové závity a nebo jen prostě nemáte, co dělat, tak je tu pro vás bezva logická hra New Beetle Tracks & Gaps. Jak jistě víte, tak New Beetle je auto z jedné nejmenované automobilky, a ve hře skutečně bude autíčko, které připomíná to skutečné, jen je o trochu menší.

Pokud znáte stařičkou hru Atomix, pak jistě víte, že jste z atomů museli sestrojit molekulu podle toho, jak byla ve vedlejším okně zobrazena. Po vybrání atomu jste s ním mohli hýbat, ale samozřejmě v tom byl háček, jinak by to bylo až moc jednoduché - atomu jste vždy klávesou udali směr, kterým se pohyboval, dokud nenarazil do nějaké překážky, a to stěny nebo jiného atomu. Podobné tomu je v New Beetle Tracks & Gaps. Po spuštění hry se vám ukáže úvodní nabídka, která je psaná německy, takže ti, co neumí německy, se musí orientovat podle svých instinktů a nebo otevřít slovník. Pro ty, co nechtějí svůj instinkt namáhat nadarmo a jsou líní udělat pár kroků pro slovník, uvádím zde popis funkcí úvodního menu.

Po nastavení všech potřebných věcí můžete kliknout na Spiel Starten. Před vámi se objeví jakási vesmírná plošina, respektive dvě plošiny. Na jedné se objeví vaše autíčko a na druhé blikající kolečko. A teď přijde test inteligence: co mám teď udělat? Ano, správně, dostat autíčko do toho blikajícího kolečka. Teď je potřeba vyřešit jak. Celkem jednoduše - po kliknutí na autíčko s ním pohybujete myší (tam, kam kliknete, se rozjede - pokud to jde), ale jak překonat meziplošinovou mezeru? Bystří spoluobčané jistě zjistili přítomnost jakýchsi desek, na kterých je nakreslená šipka. Ve směru této šipky se plošina může pohybovat. Tato plošina se pohybuje podobně jako ve výše zmíněné hře Atomix- po New Beetle Tracks & Gapsrozhýbání jede, dokud se nezastaví. Rozdíl mezi Atomixem a New Beetle Tracks & Gaps je v tom, že v Atomixu máte nakreslený plánek molekuly (díky bohu za ty dary) a pohybujete jen s atomy. Kdežto v New Beetle Tracks & Gaps můžete pohybovat jen autíčkem, pojízdnou plošinou (vorem v dalších kolech) nebo autíčkem na pojízdné plošině. Se vším pohybujete po kliknutí levým tlačítkem na onu věc, zbavíte se toho kliknutím pravého tlačítka kamkoliv jinam.

První kolo je jednoduché, ale se vzrůstem udělaných kol také roste obtížnost. Už nestačí řídit jen autíčko, případně autíčko na pojízdné plošině (voru). Musíte nastavovat do cesty další plošiny, aby se o ně mohla ta plošina, na které máte svého "brouka", zastavit a vy jste se mohli zdárně dostat do cíle. Nesmím zapomenout vás upozornit na to, že se některé pojízdné plošiny mohou pohybovat v určitém směru, a to podle šipky nakreslené na této plošině. Také je zde editor kol, můžete zde vytvořit své okruhy a testovat logické myšlení svých přátel i nepřátel :-). Po zdárném dokončení kola se vám ukáže heslo. Tímto heslem se můžete dostat do následujícího levelu, pokud to po každém zapnutí nechcete hrát odznova. Na každé kolo máte určitý limit, ve kterém musíte dovést své auto do cíle. Pokud chcete za hry vyskočit do menu, zmáčkněte mezerník nebo vpravo dole je obrázek (asi to má být New Beetle), na který kliknete.

Hra se odehrává buď ve vesmíru, kde pojízdné plošiny jezdí v nicotě, nebo na zemi (nějaké planetě), kde je místo nicoty voda a místo pojízdné plošiny vor. Na souši se vyskytují také mosty, které se po přejetí autem zbortí. Vše je vidět z vrchu, grafika na logickou hru celkem ujde (pokud jste před tím nepařili Need for Speed Porsche). Pomalu se dostáváme ke zvuku. No, co bych k němu řekl - po celou dobu mě doprovázely dvě skladby, jedna ve vesmíru a druhá na zemi, ale toto je logická hra a nejde tady snad o nějaký super hudební výkon. Ačkoliv je tedy tato hra doprovázena muzikou pochybného druhu a je v němčině, není důvod si ji nestáhnout a nezahrát. Určitě vás potěší, že aspoň něco dokážete ještě vymyslet a že si pročistíte vaše mozkové závity.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz