Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

New Castlevania 2 - velkolepé znovuožití herní legendy

aktualizováno 
V České republice již dlouhé měsíce vznikal rozsáhlý projekt inspirující se jednou starší herní záležitostí. Do vínku dostal rozsáhlé množství levelů, solidní zpracování a slušnou hratelnost navrch.
80

New Castlevania 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Pepagames

  • rozsáhlost, propracovanost
  • občasné chybky

Stáhnout

New Castlevania 2

New Castlevania 2New Castlevania 2 má za sebou měsíce tvrdého vývoje a vzhledem k současnému drsnému suchu na české nezávislé scéně přichází doslova jako toliko potřebná živá voda. Ačkoliv ji také potkalo několik odkladů, nyní si ji můžeme vychutnat v plné parádě a v trochu nestandardně velkém balíku, který dokonce přesahuje 150 MB, což je u hry vytvořené v Gamemakeru docela nezvyk. Daty ale nebylo plýtváno a tak se nám uvnitř tohoto giganta do rukou dostává rovných 25 levelů. Ty jsou rozdělené do pěti bloků po pěti misích a nechybí ani boss na závěr každého z nich. 

Název myslím dostatečně napovídá, že se hlavní inspirací autora stala stařičká hra Castlevania, jejímuž přepracování se věnoval již v prvním díle, na tomto ale nechal 20 měsíců života, což již není zanedbatelné. Příběh je vyprávěn velmi stylovým způsobem na smotávajících se pergamenech papíru, to vše s příjemně kreslenou grafikou, nad čímž jsme se rozplývali již v době vydání New Castlevania 2hratelné demoverze. Jinak je opět nutné následovat osud nebojácného bojovníka, který je vesměs obyčejný vesnický synek, ve skutečnosti na jeho bedrech aktuálně leží osud celého světa. Do boje se vydává s jedinou zbraní, bičem. Ten ale naštěstí funguje i na obdivuhodný počet kolem čtyřiceti druhů nepřátel. Mezi nimi nechybí jak létající potvory, chodící kostry, tak i mnoho dalších, kteří skvěle dotváří trochu tajemnou atmosféru. 

Nejprve hru zahájíte povinným tutoriálem, kde jsou vám zábavnou a praktickou formou vysvětleny základy toho, co bude od vás v následujících levelech požadovat. Naučíte se švihat bičem do všech směrů, stejně jako ho používat jako kontaktní zbraň. Ve hře se dají dokonce zvedat a dále manipulovat s objekty a to vše díky použité technologii GMPhysics, která se snaží docela úspěšně zařizovat reálné fyzikální chování objektů ve hře. Grafika, nepřátelé i hlavní hrdina jsou zvládnuti naprosto perfektně. Je vidět že si s tím autor dokonale vyhrál, pozadí se střídá a vlaNew Castlevania 2stně neustále procházíme jiným prostředím, což nedává tolik přístup stereotypu. 

New Castlevania 2 má tedy všechny předpoklady pro to, stát se devítkovým projektem, ovšem je tu jedno velké ALE. Troufám si ho lehce připsat na triko i Gamemakeru, který není pro projekty takového rozměru nikterak vhodný. Fyzika na mnoha počítačích jde velmi špatně, mě osobně kupříkladu cihly zůstávaly ve vzduchu. Jisté výhrady je možné mít i k animaci hlavní postavy. U té se sice autor snažil, přesto ale při výskocích, lezení po žebříku ale i chůzi vypadá postava jako by měla v sobě nataženou dřevěnou tyčku – zkrátka do plynulého a skutečnosti se podobajícímu pohybu to má přeci jen ještě trochu daleko. Čas od času se tyto nesrovnalosti tak nakupí, že to dokonce lehce degraduje hratelnost a to je již docela problém. 

New Castlevania 2 je projekt, na němž jsou měsíce práce rozhodně znatelné. Autor si hru vymazlil do nejmenších detailů a je vidět, že má k předloze opravdu sentimentální vztah. Jeho remake je modernější, rozsáhlý a zábavný. Bohužel mu ale k dokonalosti ještě něco málo chybí a je to rozhodně škoda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz