Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

New Super Bob Man Bros. - Mario a nebo Bob?

  12:00aktualizováno  8:08
Když už se někdo rozhodně do své hry přejmout tak slavného hrdinu, jako je Mario, mohl by mu věnovat trochu vlastní invence a upravit jej. Do toho se pustil autor dnešní hry, prerý přináší svoji vlastní a velice slušnou variaci na známou hopsačku.
60

New Super Bob Man Bros.

Platforma: Freeware
Výrobce: superbobman44

Stáhnout

SkydiverPokud se někdo vzhlédne v klasické hopsačce jako je Mario, většinou následuje klasický postup kdy si na internetu vyhledá zdrojovou grafiku, maximálně ji trochu přizpůsobí své vlastní hře, všechny komponenty slepí dohromady a vypustí do světa hru, kterou jsme zde měli již nespočítatelněkrát. A už jenom proto je třeba dnešnímu počinu věnovat pozornost. Skydiver

Na něm mě mimochodem zaujal popis samotného autora, který sice sliboval Mario-like hru, ovšem originálním duchu. A také že jo, sám si totiž splácal hlavního hrdinu, který je ale instalatérovi dosti podobný. I když má tak třikrát jeho výšku, má podobné oblečení i když, ruku na srdce, Mario se mi líbil o něco víc. Stejně tak okolní grafika, která původní hru tak trochu paroduje – a sice v malování. Na jednu stranu je tedy nutno pochválit dosti neotřelý přístup k nápadu, na tu druhou by ale autor nic nezkazil tím, kdyby svůj projekt více zprofesionalizoval.

Skydiver

Vedle již popsaných společných rysů narazíme v průběhu hry i na několik další. Pomineme-li že v obou hrách vás čeká takřka totožná hratelnost, setkáme se i s podobnými nepřáteli, trochu zjednodušenými, přesto ale velice podobnými. Navíc i první level je jakoby stoprocentní kopie prvního levelu v Mariovi, což už ale naštěstí neplatí pro ty následující, jejichž prostřednictvím zavítáme do dalekých zasněžených krajin. Cílem je samozřejmě se vyhýbat všem dírám v povrchu a také unikat nebo zabíjet nepřátele, které je možno samozřejmě zašlapovat. To zde ale není tak jednoduché, jako tomu bývalo. Nás hrdina totiž vyskakuje podstatně výš než vyskakoval Mario, čímž se jeho ovládání co se blízko pohybujícího terče podstatně ztěžuje. Ostatně tato věc mi na hratelnosti vadila asi nejvíc, postava prostě padá k zemi tak trochu nepřirozeně pomalu jako by plachtila (i když vlastně nemá jak). Navíc se nespočetněkrát stalo, že jsem se zasekla o okraj některé z plošinek – ani kolize tedy nebyly vyřešeny zrovna nejprecizněji. Plusové body hra sbírá tak maximálně za několik dobrých nápadů, k nimž je možné přiřadit třeba právě náhlé zvětšení postavy před 3/4 obrazovky, což můžete vidět na jednom z obrázků. Tím jste se stali takřka nezničitelnými, což je mimochodem velice příjemný pocit. Být takových drobností více, mohli jsme se nyní bavit o trochu vyšším hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz