Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Night Life - něco jiného, než byste čekali

  12:00aktualizováno  9. září 7:47
Divoké radovánky za svitu měsíce, taneční kluby a řada atraktivních lidí opačného pohlaví? Ale kdeže, v Night Life vás přivítá tradiční japonská grafika a veselá variace na mnohokrát prověřený Arkanoid.
70

Night Life

Platforma: Freeware
Výrobce: David Miles Carter

Stáhnout

NixPokud někdo stahuje hru pojmenovanou jako Night Life, čeká od ní zábavu podobnou nočním městským radovánkám, divokému popíjení v hospodách, tančení či třeba jen nezávaznému seznamování se s osobami opačného pohlaví. Nic z toho ale v této hře není, místo toho je vám v zajímavé manga-like grafice prezentován remake Arkanoidu.

Abychom ale autorovi nekřivdili, jeho hra má do tuctového remaku hodně daleko. Místo toho se před námi otevírá poměrně divoká a nespoutaná vize nočního života v ve stylu arkanoidu. Žádné rozsáhlé levely, které byste ničili třeba i několiNixk minut. Na to se zde nehraje. Celá hra je vměstnána do poměrně malého okna, do něhož se vleze jen několik málo objektů. A to je jeden z hlavních důvodů, proč hratelnost tak rychle odsýpá a hra vás baví. Navíc s každým novým levelem přichází i trochu pozměněná vizuální stránka a pokud se na ní neobjeví zcela nové objekty, můžete se alespoň těšit na několik málo novinek. Mnohé z nich jsou navíc pořádně bláznivé a všechny skvěle graficky zvládnuté. Řeč je kupříkladu o vesmírné lodi, která s radostí poskakuje ze stranyNix na stranu, což vám znesnadňuje její trefení. Dále dojde třeba i na planety s prstencem, které častokrát stojí jako bodyguardi pevně v řadě a zničit každou z nich bude vyžadovat alespoň dvě trefy. Pak jsou to také usměvavé hvězdičky a další podobné předměty.

Zmínit je třeba i velké množství bonusů, které čas od času spadnou z horní části obrazovky. Spodobněny jsou jako malá kazeta, přičemž jejím sebráním můžete dostat větší pálku, více míčků, život navíc, zpomalení okolního dění a další užitečné drobnosti. Ty použijete třeba i při likvidaci objemnějších bossů, ztvárněných taktéž s jasným nápadem a vtipem. Zmínit lze třeba měsíc hrající na dechový nástroj, na jehož konci je napíchnutá cigareta. Připočítáte li si k tomu opravdu vyvedené animace, máte jasno.

Bohužel má Night Life i několik problémových složek. Za prvé notičky (které jsou zde místo balónků) mají čas od času tendenci uvíznout mezi objekty na pálce. To především zablokuje hratelnost na několik dalších sekund, což Night Life ubírá potřebné bodíky. No a výsledkem toho je ohodnocení číslem 7.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

18 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz