Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

NikuMan Shot – příšerka z Japonska

  12:00aktualizováno  31. října 9:15
Ačkoli se snažím při výběru gamesy pro Plné Hry vybrat většinou nějakou opravdu dobrou hru, novinku či trhák, prostě co nejlepší titul, jaký jde sehnat, dnes jsem sáhnula trošku vedle. Nebylo to záměrně, původně jsem si chtěla jen po čase zapařit nějakou tu oddechovou a relaxační akci, ale nakonec mě hra zaujala tak, že jsem se rozhodla se o své dojmy podělit i s vámi. A že jich bude dost!

NikuMan Shot

Platforma: Freeware
Výrobce: Sunflat

Stáhnout

NikuMan ShotUž asi podle sreenshotů vám bude jasné, že jsem dnes, jak je mým dobrým zvykem, nesáhla po žádné 3D akční střílečce či propracovaném duegonu a dala jsem přednost opravdu jednoduché oddechové gamesce, která mi tak trošku připomíná módu, co již dnes není in, tím myslím PokeMony. Hra opravdu pochází ze Země vycházejícího slunce, čili z Japonska, odkud se freewarovky zatím moc nehrnou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to v blízké době změnilo. Každopádně tento problém je asi zbytečné zde dále rozvádět, radši se již věnujme hře samotné.

NikuMan Shot má pouze necelý půlmegabajt, což rozhodně nečiní mnoho, a to se přirozeně projevilo i na grafice, která se těm dnešním komerčním palbám vyrovnat v žádném případě nemůže. Avšak není všechno zlato, co se třpytí. Tato hra možná nevyniká grafikou, ale nemůžeme jí zapřít slušnou hratelnost. Konec konců jedná se pouze o lehkou oddechovku, při které si máte odpočinout.

NikuMan ShotAle nechejme již zbytečných řečí a věnujme se radši přímo hře. Poté, co NikuMana spustíte se vám otevře středně velké windows okno, ve kterém vám hra poběží. Všechna nastavení, co se jí týkají jsou uložena v horní liště okna, jenže to je nějak velice divně zlokalizováno do angličtiny a brzy zjistíte, že tam asi nic nenastavíte. Ale vězte, že o nic ochuzeni vlastně nejste, protože měnit snad není co. Hra je tak jednoduchá, že žádné volby nepotřebuje, a až budete chtít skončit, stačí kliknout na křížek v pravém horním rohu.

Nu, my jí však ukončit nechceme a radši se podíváme, jak hra vypadá dále. Stiskem mezerníku se z vesele animovaného menu dostaneme již přímo do prvního kola. Ocitneme se na obrazovce, kde v dolní části najdeme legrační kanón, z kterého pomocí mezerníku můžeme vystřelovat desítky koulí. S tím kanónem sice nemůžeme zaměřovat, ale zato je nám umožněno s ním manipulovat do stran. On bude sloužit k tomu, abychom jeho střelami rozpohybovali velkou růžovou okřídlenou potvoru, která se nachází v prostoru obrazovky. Tu budeme muset přinutit, aby vzlétla a v prostoru levelu posbírala vaky, které jsou potřeba k dokončení levelu. Často je jich několik a jsou skryty na nejrůznějších místech, poznáte je podle toho, že jsou poznamenány nějakými japonskými symboly. Na první pohled to vypadá poměrně snadně, ale musíte uvážit, že ani v této hře nebudete bez všemožných překážek, z niž nejvíce zastoupené jsou ostnaté, točící se hvězdy, které autoři nastraží zpravidla tam, kam se vám to hodí nejméně, takže je můžete čekat doslova na každém kroku a často i ve větších počtech. Pokud narazíte na jejich osten, potvora se vypustí a vy ztratíte jeden život. Ale nastanou tu i jiné rozmanité překážky, vězte, že o ně nebude žádná nouze.

NikuMan ShotNa začátku hry máte pouho pouhé tři živůtky, a kdybyste měli spoléhat jen na ně, moc daleko byste asi nedošli. Jenže naštěstí máte v každém kole šanci ještě nějaký pro sebe získat. V prvních kolech tak můžete uvítat možnost získání zásoby pro pozdější krušné časy, ale v pokročilejších levelech jsou životy ukryty tak důmyslně a s takovou řadou překážek, že pokoušet se o ně je skoro jistá sebevražda.

Grafika hry, jak již jsem se výše zmínila opravdu za moc nestojí. Typické japonské kresbičky již dnes nadchnou jen málokoho, mě ale rozhodně ne. Co se však týče hratelnosti, tak s tou je to mnohem lepší. Ti, kdož si rádi občas nějakou akční logičku zahrají, tak těm dnešní hru vřele doporučuji alespoň na zkoušku. A pokud mezi ně zrovínka nepatříte, nezoufejte, počkejte do zítřka, kdy se určitě dočkáte něčeho, co vám bude více po chuti.

Autor:


Témata: Slunce

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz