Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

NikuMan Shot – příšerka z Japonska

  12:00aktualizováno  31. října 9:15
Ačkoli se snažím při výběru gamesy pro Plné Hry vybrat většinou nějakou opravdu dobrou hru, novinku či trhák, prostě co nejlepší titul, jaký jde sehnat, dnes jsem sáhnula trošku vedle. Nebylo to záměrně, původně jsem si chtěla jen po čase zapařit nějakou tu oddechovou a relaxační akci, ale nakonec mě hra zaujala tak, že jsem se rozhodla se o své dojmy podělit i s vámi. A že jich bude dost!

NikuMan Shot

Platforma: Freeware
Výrobce: Sunflat

Stáhnout

NikuMan ShotUž asi podle sreenshotů vám bude jasné, že jsem dnes, jak je mým dobrým zvykem, nesáhla po žádné 3D akční střílečce či propracovaném duegonu a dala jsem přednost opravdu jednoduché oddechové gamesce, která mi tak trošku připomíná módu, co již dnes není in, tím myslím PokeMony. Hra opravdu pochází ze Země vycházejícího slunce, čili z Japonska, odkud se freewarovky zatím moc nehrnou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to v blízké době změnilo. Každopádně tento problém je asi zbytečné zde dále rozvádět, radši se již věnujme hře samotné.

NikuMan Shot má pouze necelý půlmegabajt, což rozhodně nečiní mnoho, a to se přirozeně projevilo i na grafice, která se těm dnešním komerčním palbám vyrovnat v žádném případě nemůže. Avšak není všechno zlato, co se třpytí. Tato hra možná nevyniká grafikou, ale nemůžeme jí zapřít slušnou hratelnost. Konec konců jedná se pouze o lehkou oddechovku, při které si máte odpočinout.

NikuMan ShotAle nechejme již zbytečných řečí a věnujme se radši přímo hře. Poté, co NikuMana spustíte se vám otevře středně velké windows okno, ve kterém vám hra poběží. Všechna nastavení, co se jí týkají jsou uložena v horní liště okna, jenže to je nějak velice divně zlokalizováno do angličtiny a brzy zjistíte, že tam asi nic nenastavíte. Ale vězte, že o nic ochuzeni vlastně nejste, protože měnit snad není co. Hra je tak jednoduchá, že žádné volby nepotřebuje, a až budete chtít skončit, stačí kliknout na křížek v pravém horním rohu.

Nu, my jí však ukončit nechceme a radši se podíváme, jak hra vypadá dále. Stiskem mezerníku se z vesele animovaného menu dostaneme již přímo do prvního kola. Ocitneme se na obrazovce, kde v dolní části najdeme legrační kanón, z kterého pomocí mezerníku můžeme vystřelovat desítky koulí. S tím kanónem sice nemůžeme zaměřovat, ale zato je nám umožněno s ním manipulovat do stran. On bude sloužit k tomu, abychom jeho střelami rozpohybovali velkou růžovou okřídlenou potvoru, která se nachází v prostoru obrazovky. Tu budeme muset přinutit, aby vzlétla a v prostoru levelu posbírala vaky, které jsou potřeba k dokončení levelu. Často je jich několik a jsou skryty na nejrůznějších místech, poznáte je podle toho, že jsou poznamenány nějakými japonskými symboly. Na první pohled to vypadá poměrně snadně, ale musíte uvážit, že ani v této hře nebudete bez všemožných překážek, z niž nejvíce zastoupené jsou ostnaté, točící se hvězdy, které autoři nastraží zpravidla tam, kam se vám to hodí nejméně, takže je můžete čekat doslova na každém kroku a často i ve větších počtech. Pokud narazíte na jejich osten, potvora se vypustí a vy ztratíte jeden život. Ale nastanou tu i jiné rozmanité překážky, vězte, že o ně nebude žádná nouze.

NikuMan ShotNa začátku hry máte pouho pouhé tři živůtky, a kdybyste měli spoléhat jen na ně, moc daleko byste asi nedošli. Jenže naštěstí máte v každém kole šanci ještě nějaký pro sebe získat. V prvních kolech tak můžete uvítat možnost získání zásoby pro pozdější krušné časy, ale v pokročilejších levelech jsou životy ukryty tak důmyslně a s takovou řadou překážek, že pokoušet se o ně je skoro jistá sebevražda.

Grafika hry, jak již jsem se výše zmínila opravdu za moc nestojí. Typické japonské kresbičky již dnes nadchnou jen málokoho, mě ale rozhodně ne. Co se však týče hratelnosti, tak s tou je to mnohem lepší. Ti, kdož si rádi občas nějakou akční logičku zahrají, tak těm dnešní hru vřele doporučuji alespoň na zkoušku. A pokud mezi ně zrovínka nepatříte, nezoufejte, počkejte do zítřka, kdy se určitě dočkáte něčeho, co vám bude více po chuti.

Autor:


Témata: Slunce

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz