Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ninja Academy – trénink asijského zabijáka

  12:00aktualizováno  3:13
Jenom ten nejlepší učedník projde třemi náročnými levely až na konec a bude moct být prohlášen za opravdového ninju. Pěkná arkáda k jejímuž ovládání vám postačí pouhá jedna jediná klávesa.
70

Ninja Academy

Platforma: Freeware
Výrobce: Hamumu Software

Stáhnout

Ninja AcademyV Ninja Academy máte za úkol provést svého sice pěkně oblečeného, ale zpočátku naprosto nemožného a nic neumějícího ninju až na konec všech tří levelů plných nástrah a zapeklitých situací, po kterých může být prohlášen za zkušeného tajemného zabijáka.

Ve všech třech tréninkových levelech máte za úkol nashromáždit všechny svitky, zlikvidovat atrapy nepřátel, a to vše za co nejrychlejší čas. Ninja umí házet za letu hvězdice nebo na zemi používat meč. Co vás však zaujme jako první, je netradiční forma ovládání celé hry. Postačí vám pouhopouhá jedna klávesa, konkrétně ctrl. Zpočátku si na tento typ značně zjednodušeného ovládání budete chvíli zvykat, ale jakmile vám přejde do krve, zjistíte, že málo je někdy více. Pokud Ninja Academy zmáčknete ctrl jednou krátce, ninja vyskočí. Když budete ctrl chvíli držet, a pak jej pustíte, váž zabiják vyrazí velkou rychlostí vpřed s napřaženým mečem, což odnese vše co se nachází v jeho cestě. V průběhu všech levelů budete nalézat všemožné „helpy“, které vám postupně odhalí další a další užitečné bojové i nebojové triky, které můžete s ninjou provádět. Pokud hru dohrajete a přijde vám příliš jednoduchá, není nic snazšího, než si v menu nastavit větší rychlost a můžete své kvality otestovat znovu.

Specifické ovládání se může na první pohled jevit jako překážka, nicméně na zábavě nijak neubírá. Ninja se neustále pohybuje a směr svého putování změní jen v případě, když narazí do zdi. Je pravda, že to v některých situacích poněkud ubere na hratelnosti, neboť budete muset čekat, až se ninja dostane do takové pozice, v jaké ho budete chtít mít. Ninja Academy Ale jak se říká: Kdo si počká, ten se dočká. A čekání v Ninja Academy není na druhou stranu nikterak dlouhé, spíš naopak. Mnohdy (a při vyšší rychlosti to platí dvojnásob) budete mít času velmi málo. Co se týče grafiky, zvuků a hudby, nemám k nim žádnou výtku. O nic převratného se nejedná, ale všechno k Ninja Academy padne jako ulité. 

Ninja Academy určitě stojí za vyzkoušení. Originální ovládání je v porovnání s klasickými šipkovými arkádami příjemnou změnou, takže pokud byste rádi vyzkoušeli něco netradičního, neváhejte. Ninja Academy vnáší nový vítr do jinak stereotypních arkád.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Hyundai i30...
Hyundai i30...

r.v. 2010, naj. 149 322 km, diesel
139 900 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz