Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ninja Academy – trénink asijského zabijáka

  12:00aktualizováno  3:13
Jenom ten nejlepší učedník projde třemi náročnými levely až na konec a bude moct být prohlášen za opravdového ninju. Pěkná arkáda k jejímuž ovládání vám postačí pouhá jedna jediná klávesa.
70

Ninja Academy

Platforma: Freeware
Výrobce: Hamumu Software

Stáhnout

Ninja AcademyV Ninja Academy máte za úkol provést svého sice pěkně oblečeného, ale zpočátku naprosto nemožného a nic neumějícího ninju až na konec všech tří levelů plných nástrah a zapeklitých situací, po kterých může být prohlášen za zkušeného tajemného zabijáka.

Ve všech třech tréninkových levelech máte za úkol nashromáždit všechny svitky, zlikvidovat atrapy nepřátel, a to vše za co nejrychlejší čas. Ninja umí házet za letu hvězdice nebo na zemi používat meč. Co vás však zaujme jako první, je netradiční forma ovládání celé hry. Postačí vám pouhopouhá jedna klávesa, konkrétně ctrl. Zpočátku si na tento typ značně zjednodušeného ovládání budete chvíli zvykat, ale jakmile vám přejde do krve, zjistíte, že málo je někdy více. Pokud Ninja Academy zmáčknete ctrl jednou krátce, ninja vyskočí. Když budete ctrl chvíli držet, a pak jej pustíte, váž zabiják vyrazí velkou rychlostí vpřed s napřaženým mečem, což odnese vše co se nachází v jeho cestě. V průběhu všech levelů budete nalézat všemožné „helpy“, které vám postupně odhalí další a další užitečné bojové i nebojové triky, které můžete s ninjou provádět. Pokud hru dohrajete a přijde vám příliš jednoduchá, není nic snazšího, než si v menu nastavit větší rychlost a můžete své kvality otestovat znovu.

Specifické ovládání se může na první pohled jevit jako překážka, nicméně na zábavě nijak neubírá. Ninja se neustále pohybuje a směr svého putování změní jen v případě, když narazí do zdi. Je pravda, že to v některých situacích poněkud ubere na hratelnosti, neboť budete muset čekat, až se ninja dostane do takové pozice, v jaké ho budete chtít mít. Ninja Academy Ale jak se říká: Kdo si počká, ten se dočká. A čekání v Ninja Academy není na druhou stranu nikterak dlouhé, spíš naopak. Mnohdy (a při vyšší rychlosti to platí dvojnásob) budete mít času velmi málo. Co se týče grafiky, zvuků a hudby, nemám k nim žádnou výtku. O nic převratného se nejedná, ale všechno k Ninja Academy padne jako ulité. 

Ninja Academy určitě stojí za vyzkoušení. Originální ovládání je v porovnání s klasickými šipkovými arkádami příjemnou změnou, takže pokud byste rádi vyzkoušeli něco netradičního, neváhejte. Ninja Academy vnáší nový vítr do jinak stereotypních arkád.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz