Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ninja Dragons X – samurajská jatka

  12:00aktualizováno  28. prosince 11:56
Jestliže se vám líbila hra Prince of Persia, jistě nepohrdnete titulem Ninja Dragons X, který bychom s trochou nadsázky mohli ke zmiňovanému titulu přirovnat, avšak jak z názvu patrno, hlavní hrdina není jen tak nějaký – je totiž ninja!
60

Ninja Dragons X

Platforma: Freeware

Stáhnout

Ninja Dragons XHra Prince of Persia je takovou legendou ve svém žánru, že byste museli být skuteční herní analfabeti, abyste tento titul o perském princi, který se vydává na záchranu své milé, neznali. V dnešní hře Ninja Dragons X se ale podíváme ještě dál na východ, než leží tehdejší Persie a dnešní Írán, konkrétně do Asie. Pokud byste ale chtěli přesně vědět do jaké země, musím vás zklamat, o tom autoři hry mlčí, avšak dle všech indícií by se mělo jednat o Japonsko. Dost bylo představování, pojďme se podívat přímo na samotnou hru.

Ninja Dranogs X sice obsahuje jakýsi příběh, avšak ten přímo navazuje na děj, který se udál v předchozích dílech hry, jež jsme bohužel na Plných Hrách ještě neměli, takže pro vás asi nebude tak zajímavý. Ninja Dragons XNavíc jeho důležitost není veliká a jeho znalost pro vlastní hraní nemá velký význam. Pokud by vás to ale zajímalo, ve zkratce vám jej přiblížím. Vypráví se tu o slavné generaci jedné rodiny nazvané Ninja Dragons. Ta se aktuálně nachází v desátém pokolení a vaše alter ego bude její příslušník jménem Kushuin. A jeho úkol bude takřka nadlidský – bude muset najít a posléze zničit zdroj všeho pozemského zla. Tak jdeme na to, mnoho času světu nezbývá.

Jak již bylo řečeno, Ninja Dragons X se svým principem trošku podobá staré klasice Prince of Persia, avšak to hlavně díky hlavnímu hrdinovi, který si se svým perským kolegou v ničem nezadá. Je mrštný, obratný, dovede vysoko skákat, perfektně metá přemety a dokonce umí ovládat mačetu, s níž s grácií sobě vlastní likviduje všemožné nepřátele. Těch je tu spousta typů a rozhodně bude mít co dělat, aby se se všemi stačil bez újmy na zdraví vypořádat. Proti přesile vám budiž nápomocny různé power-upy, které získáte po zabití téměř každého z nepřátel. Ninja Dragons XJejich funkce je skoro pokaždé stejná – vybuchnou a zničí ve svém okolí všechny protivníky. Co je odlišuje, je síla výbuchu, protože některé z nich vybuchují málo a jiné více a paseka, kterou nadělají, je pokaždé jiná.

Hra obsahuje několik různorodých levelů, sem tam narazíte na bosse přes půl obrazovky. Obtížnost je relativně na slušné úrovni. Tedy hlavně zpočátku budete mít asi trošku problémy, protože stačí pár zásahů a vaše zdraví začne klesat rychlostí volného pádu. Pokud byste se dostali do svízelné situace, lze si aktivovat štít, díky němuž se na pár okamžiků stanete nesmrtelnými. Asi jediné, co mě na hře štvalo, byla nemožnost přeskočit „intro“ a rychle spustit hru a pak také fakt, že náš hrdina se svou šavlí nemůže ohánět i za skoku, když metá přemet, protože to je někdy hodně potřebné. No však si hru zkuste a uvidíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz