Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ninja Loves Pirate - za záchranu Země!

  12:00aktualizováno  9:15
Ninja a pirát na stejné misi? Připadá vám to minimálně lehce netradiční? O tom, jak efektivně tato dvojka umí ve skutečnosti spolupracovat vás přesvědčí tato geniální pohádková arkáda.
80

Ninja Loves Pirate

Platforma:
Výrobce: Grasebeat

Stáhnout

Ninja Loves Pirate Ninjové a piráti rozhodně nejsou dvojice, kterou bychom vídávali neoddělitelně plnit nějaký ten obtížný úkol. Toto poněkud netypické spojení má na svědomí čtvrtá fáze soutěže Four Elements pořádaná zahraničním serverem Gamedev.net, která dokonce obsadila první příčku a to mimochodem zcela zaslouženě.

Co se téma týče, měli účastníci za úkol zasadit do své hříčky čtyři stěžejní prvky a tím je ninja, pirát, zombie a robot. Tito všichni se pak v této zajímavě zpracované arkádě pochopitelně setkávají, přičemž první dva v roli lovců a hrdinů, druzí jako krvelační protivníci a štvaná zvěř. Každopádně celé putování zahájíte v příjemném intNinja Loves Pirate ru, kde je vám nastíněna nepříjemná situace a jste svědky zaboření obrovského předmětu z vesmíru do země, který může s klidem znamenat konec lidstva. A tak musí Ninja a Pirát vybaveni humorem a příjemným nadhledem vyrazit do akce.

Vzhledem k tomu, že ústřední postavy jsou hned dvě, dá se počítat s využitím obou z této dvojice. Vše pak nefunguje na bázi „jednoho ovládáme a druhý nám zdárně sekunduje“. V jednu chvíli se totiž budete muset spolehnout jen na jednoho, mezi nimiž ovšem lze jednoduše klávesou D přepínat. Co se dalších akcí týče, každý hrdina disponuje svou vlastní zbraní. V případě ninji je to malý mečík či dýka, která sází klasicky na rychlost, či ozubené železné kroužky, které vrhá po vzdálenějších nepřátelích. Pirát věří spíše osvědčeným palným zbraním na střelný prach a kopí, celkově ale platí, že ať už zvolíte kteréhokoliv z dvojice, dočkáte se prakticky stejné efektivity. Daleko více vNinja Loves Pirate yužitelné a rozlišující jsou ty opravdu speciální schopnosti, což je v případě ninji kupříkladu dočasná neviditelnost.

Co se hratelnosti týče, setkáváme se s klasickým arkádovým konceptem, kdy se pohybujete po příjemných 2D lokacích, abyste se střetli s odporně vypadajícími zombíky a dalšími nepřáteli, kteří se budou postupem času objevovat v lepších a lepších formách a tak zatímco na vás zombíci budou zpočátku útočit jen tak s holýma rukama, později jim do rukou přibudou třeba střelné zbraně a časem se setkáte kupříkladu i s těžším bossem.

Grafika patří k jedněm z hlavních předností hry. Autoři si totiž pohráli s opravdu zajímavým pixel artem, který propůjčuje hře krásnou pohádkovou grafiku, která trpí snad jen opravdu malým rozlišením, díky čemuž se většinu herního času budete dívat na její „rozkostičkovanou podobu“. Na závěr je třeba upozornit, že Ninja Lover Pirate je v prozatímní verzi pouhopouhým demem, v němž k žádnému zakončení příběhu bohužel nedojde. I tak ale nabízí dlouhotrvající zábavu na mnoho příjemně strávených minut.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz