Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ninjah - neskutečně chytlavá arkáda

  12:00aktualizováno  8. srpna 7:47
Desítky levelů jsou připraveny pro ty, kdo si také zamilují jednoduchou arkádu s mnoha možnostmi a celou řadou variabilních levelů. Stahujte jen na vlastní nebezpečí, je velice pravděpodobné, že také rychle podlehnete kouzlu Ninjah.
70

Ninjah

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Raz

Stáhnout

Ninjah Recenzování Ninjah jsem odkládala jak nejvíc to šlo. A není se čemu divit, na první pohled a z obrázků vůbec projekt prostě nezaujme a tak mu třeba automaticky přisoudíte podprůměrné hodnocení. Na první pohled ale není radno dávat, což se mi potvrdilo po vyzkoušení Ninjah, při jehož hraní jsem již od samotném počátku trpěla syndromem „ještě jeden level a jdu spát“.

Chytlavá hratelnost a pozvolna podsouvané novinky, to jsou hlavní devízy tohoto netradičního arkádového projektu. Ten vás totiž pohltí a již od prvních zahřívacích levelů nepustí minimálně do chvíle, kdy se prokoušete až do poloviny hry. Ta celkově obsahuje slušný počet padesáti levelů. Vzhledem k tomu, že šikovnějšímu hráči doNinjah končení jednoho takového zabere ani ne minutu, není počet dosahující padesátky zase až tak slavný.

Zajímavá je především obsahová stránka. Ta představuje poměrně drobného hlavního hrdinu, dle názvu hry soudě asi ninju (díky minimalistickému pojetí to budete schopni rozpoznat jen opravdu stěží). Tomu bylo do vínku naděleno hned několik speciálních schopností, z nichž všechny naráz nebo postupně bude využívat při plnění misí (jejich cílem je dorazit z místa A do místa B). Jedná se o klasické skákání, střílení, možnost vystřelování vlákna a zachytávání se na okolních stěnách a v neposlední řadě slow motion. Do hry jste uvedeni levelem, kde vám postačí základní pohyboNinjah vé dovednosti známé z arkádovek. Již posléze ale přijdou ke slovu mise, které přímo ve svém popisu mají nadepsané možnosti, které na jejich území můžete použít. A tak zatímco v některých se budete koupat na svém pevném provaze, jinde nebude možno tuto možnost použít díky špatně přilnavým stěnám. V takovém momentě přijde vhod netradiční zbraň, kterou nebudete likvidovat nepřátele, nýbrž s ní urputně střílet do země. To vás vynese do potřebné výšky, přičemž šikovným zacházením můžete ovlivnit i směr pohybu. Slow motion se pro změnu hodí v momentech, kdy musíte propadnout úzkou mezerou a nedotknout se okrajů, což by ve velké rychlosti šlo jen opravdu stěží – a tak si celý obraz trochu rozmáznete a hlavně zpomalíte.

Co je na Ninjah asi nejpozoruhodnější, to je variabilita levelů. Ty neustále přicházejí s novými nápady, barevnými variacemi – zkrátka a dobře mají stále čím překvapit a udržují vás v bdělém a zaujatém stavu. A to se podaří jen málokomu . Pokud jste tedy příznivci nenásilných arkád, neměli byste Ninjah rozhodně minout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz