Nitronic Rush je dokonalý požitek z rychlosti

  17:45aktualizováno  17:45
Po všech stránkách originální, stylová a dokonalá závodní hra Nitronic Rush v mnoha ohledech dokonce předčí komerční tituly. Obrovská nabídka herního obsahu, úžasné zpracování a především zábava v takové míře, až se to na poměry plných her zdá neuvěřitelné.
100

Nitronic Rush

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

  • dokonalá grafika
  • dokonalá hudba
  • úžasná zábava
  • stylové a originální
  • snad poprvé mě nic nenapadá

Stáhnout
Nitronic Rush

Po všech stránkách geniální a dokonalá závodní hra Nitronic Rush je na poli plných her zdarma čímsi velmi ojedinělým. Nemá totiž v tomto žánru konkurenci. Ne snad proto, že by neměla soupeřů, ale proto, že je všechny o celou délku závodního pole poráží. Dokonalá grafika, dokonalá hudba, dokonalá zábava a navrch toho všeho obrovská kopa originality a nezaměnitelného stylu, který v takovéto míře postrádá i naprostá většina komerčních her. Nitronic Rush si nesmíte nechat ujít!

Nitronic Rush

Má osobní maličkost nemá se závodními hrami moc dobré zkušenosti. Jednak mi nikdy moc dobře nešly (alespoň ty skutečně kvalitní) a z této neschopnosti pramenila i má nechuť k jejich hraní. Možná jsem neschopný řidič, což je pravda, ale chci především říci, že Nitronic Rush je hra, která mě baví jako žádná jiná. A vás bude bavit také.

Nitronic Rush

Nitronic Rush je tak trošku jiná automobilová hra. Zde se nepořádají soutěže o to, kdo bude první v cíli ( i když i o to tady jde). Jak se říká, i cesta je někdy cíl a cílem tohoto titulu je především ona cesta. Čím rychlejší, adrenalinovější a šílenější, tím lepší. Tak se může zdát, že Nitronic Rush více než klasickou závodní hru připomíná labilní závody typu Mega Race nebo Rollcage. Ovšem říznuté trochou kaskadérských triků a kousků, ne nepodobných třeba těm z her jako Motocross Madness nebo ze série Tony Hawk's Pro Skater.

Nitronic Rush

Samotný závod funguje tak, že je před vámi rozsáhlá silniční síť uprostřed jakéhosi futuristického města, připomínajícího film Tron. Hráčovo vozidlo je schopné pomocí schopnosti skoků, křídel a trysek na každé straně předvádět neuvěřitelné vzdušné taneční kreace. Cílem je však (kromě sbírání bodů za šílené přemety) co nejrychleji dojet v pořádku do cíle. Vtip je však v tom, že silnice se klikatí, převrací o 360 stupňů a velmi často i rozděluje. Cest je tedy více. Jediné, co je vždy stejné, je šílená rychlost, kterou se řítíte.

Nitronic Rush

Celá záležitost s názvem Nitronic Rush je až neuvěřitelně rozsáhlá co do herního obsahu. Vpravdě dokonalé technické zpracování je obaleno tolika různými herními módy a nastaveními, až je téměř neuvěřitelné, že tento titul někdo předkládá hráčům zcela zdarma. Už jen počet tratí je naprosto neuvěřitelný. Vše se navíc dá pohodlně užívat i ve více hráčích. Nabídka je široká a technická základna natolik překrásně stabilní, že si zahrají i hráči s pomalejším internetovým připojením.

Nitronic Rush

Nitronic Rush si musíte zahrát. Prostě musíte. Podobně herně i stylově vybroušené hry, s takovou dávkou originality a profesionálního přístupu od autorů se vám ještě nedostalo. Neuvěřitelné na tom všem je, že na Nitronic Rush se neustále intenzivně pracuje, vychází nový obsah a vše se dolaďuje a zlepšuje. Mnozí komerční vydavatelé by se mohli přiučit. Dost ale spekulací, klikněte na Stáhni, koukněte na video a proboha! Hrajte jako o život!

Na těchto oficiálních stránkách lze najít kromě opravných a rozšiřujících patchů pro hru i skvělý soundtrack a spoustu dalších věcí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 57 čtenářů

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...Najdete na iDNES.cz