Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Noitu Love and the Army of Grinning Darns - prototyp skvělé arkády

  12:00aktualizováno  6:16
Jak by měla vypadat chytlavá 2D arkáda? Jako Noitu Love and the Army of Grinning Darns. Opravdu, tato hra nabízí odpovídající grafiku, skvělou hratelnost okořeněnou prvky adventury, a stereotypu dává jen velmi malou šanci.
80

Noitu Love and the Army of Grinning Darns

Platforma: Freeware
Výrobce: Fallen Angel Industries

Stáhnout

noitulove1

V daleké budoucnosti se podařilo ukončit všechny válečné konflikty a vznikla společnost, která dohlíží na mír. Pouze šílený profesor Darnacus Damnation se svojí armádou se s příměřím nehodlá smířit, a tak ho musíte jakožto poslední hrozbu eliminovat.

Ovládáte mladého hrdinu Noitu Love a vaším úkolem je profesora zneškodnit. Než se k němu dostanete budete muset projít 6 levely. Před samotným startem si zvolíte jednu z pěti obtížností a začínáte. Průvodkyní vám bude sličná dívka, která vám poradí, popíše nové věci a v podstatných místech rozvede příběh hry. Zpočátku se setkáte se základními a jednoduchými nepřáteli, postupem času začne situace přituhovat a budete bojovat s roboty, zombíky, vrtulníky, kanóny a s tucty dalšími nepřáteli. Variabilita je opravdu obdivuhodná. Nepřátele likvidujete plamenem, se kterým máte více možností útoku. Časem můžete plamen upgradovat a budete tak dávat větší zranění. Na konci každého levelu vás čeká závěrečný boss, který vám nejprve sdělí něco duchaplného, co ho už léta tíží na jeho zdegenerované duši a následně zemře ve noitulove2vašich plamenech. I když mnohdy to tak snadné mít nebudete a budete muset vynaložit značné úsilí, abyste se posunuli do dalšího kola. Velmi oživujícím prvkem je možnost přeměny vašeho hrdiny. Ve speciálních přístrojích se může změnit na obratnou opičku nebo na zabijáckého mága. Hra je navržena tak šikovně, že budete muset tyto proměny kombinovat, abyste si mohli otevřít cestu dál.

Grafika je pěkná. Jednotlivé levely se od sebe odlišují, ale i ve stejném levelu najdete plno změn po přechodu do jiné obrazovky. Nepřátelé jsou poměrně originálně vykresleni a s přehledností nebudete mít žádné problémy. Hratelnost je vynikající. Marně vzpomínám, kdy jsem se u nějaké 2D arkády takhle bavil. Díky ohromné variabilitě prostředí a nepřátel vám připadá, že pořád objevujete něco nového a stereotyp tedy nemá téměř žádnou šanci. Ono již výše zmiňované proměňování vašeho hrdiny je vynikající nápad, který byl také výborně a bezchybně zpracován. Pokud bych měl něco Noitu Love and the Army of Grinning Darns vytknout, tak by to byl až příliš strojový způsob boje nepřátel. Především u závěrečných bossů je jen otázkou času, kdy pochopíte jejich styl noitulove3boje a poté už nebudete mít žádný problém s jejich zlikvidováním. Jedná se však o drobnost, kterou lze omluvit. Ostatně než pochopíte bossův styl boje, tak se pořádně zapotíte. Nemohu opomenout ani dobré ozvučení.

Noitu Love and the Army of Grinning Darns je vynikající arkádou. Pakliže by se autoři 2D arkád měli někde inspirovat, jednoznačně bych jim Noitu Love and the Army of Grinning Darns doporučil. Příliš se už nezdržujete a stahujete, protože tahle hra za to rozhodně stojí.

Poznámka: Po spuštění stiskněte alt + enter, abyste mohli hrát ve fullscreenu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz