Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Noiz2sa - japonská abstraktní střílečka

  12:00aktualizováno  12:34
Japonci mají pod čepicí. Alespoň co se do originality a neotřelého zpracování her týče. Akční gameska Noiz2sa to jenom potvrzuje. Nabízí hodně specifickou grafiku, velmi dobrou hratelnost a výborné ozvučení.
70

Noiz2sa

Platforma: Freeware
Výrobce: ABA Games

Stáhnout

noiz2sa1

Vždycky, když se mi dostane do rukou nějaká Japonská hra, očekávám všechno, jenom ne stereotyp a nudu. Noiz2sa je klasickým zástupcem japonské školy. Bere si na paškál již mnohokrát zpracované téma akční arkády, ale vnáší do něj velké množství abstrakce.

Noiz2sa je klasickou 2D střílecí arkádou, která má hodně netradiční zpracování. Ovládáte jakousi hodně podivnou létající loď a sestřelujete tucty nepřátel, kteří na vás nalétávají nebo po vás střílejí. Nepřátelé jsou různého typu, někteří střílí jen sporadicky a dávají přednost rychlému manévrování, jiní nepřátelé jsou velicí, neohrabaní a disponují obrovskou palebnou silou. Jakmile sestřelíte nějakého nepřítele, vypadnou z něj zelené čtverečky, které byste se měli snažit sbírat svojí lodí. Jakmile je totiž noiz2sa2seberete, načte se vám o nějaké ty bodíky skóre. Hraní je rozděleno do celkem 10 levelů, přičemž na konci každého z nich vás čeká závěrečný boss. Dobré je, že nemusíte začínat 1. kolem, ale můžete si vybírat dle libosti. Přeci jenom bych vám ale doporučil klasický postup od píky, protože vyšší levely jsou těžší. Navíc máte k dispozici ještě čtyři extra levely.

Grafika je na první pohled jednoduchá, atypická a nepřehledná. Několik chvilek mi trvalo, než jsem si zvykl a byl schopen se v Noiz2sa při hraní orientovat. Vaše loď je spíše než hvěždým korábem směskou několika obdélníčků s malým jádrem. Nepřátelé jsou poskládáni z různobarevných čtverečků a obdélníčků. Jednoduše řečeno, grafika je taková, jakou jste ještě pravděpodobně nikde neviděli, ale to rozhodně neznamená, že je špatná. Jakmile se adaptujete, budete s ní navýsost spokojeni. Důležitější je beztak hratelnost. A ta je výborná. Nepřátelé se různě mixují, každý vyznává jiný styl boje a hlavně vám nedají ani chviličku oddychu. Závěreční bossovénoiz2sa3 jsou velká monstra s mohutnou palebnou silou a hodně toho vydrží. Plynulost hraní je vynikající, jedná se o rychlou a bezproblémovou akci. Svojí loď můžete i speciálně přibrzdit, ale skoro vůbec jsem tuto možnost nevyužíval. Výtku bych měl k horší přehlednosti vašich statistik, které jsou nešťastně napsány ve vertikální poloze. Na závěr si nechávám to nejlepší. Ve hře jsou použity japonské melodie, které jsou jednoduše vynikající a velmi dobře dokreslují atypický styl hry.

Noiz2sa je abstraktně zpracovaným akčním kouskem. Jakmile si zvyknete na hodně osobitou grafiku, už vám nic nebude bránit na plno si užít výborné hratelnosti doprovázené velmi kvalitním ozvučením. Letu zdar!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz