Nonsense Madness - Indián v sudu

  12:00aktualizováno  4. května 11:06
Skákačky jsou velice oblíbeným námětem freewarových výrobců, asi proto, že jejich výroba není nijak extrémně složitá oprosti jiným herním žánrům. Tato hra vás zaručeně vynese od nudy nečekaným tempem, protože většinu sobě podobných her svou kvalitou dost převyšuje.

Nonsense Madness

Platforma: Freeware
Výrobce: Cinnamon Interactive

Stáhnout

Nonsense Madness

Freewarové hry a vůbec všechno freewarové většinou pochází z rukou mladých mistrů, kteří jsou často ochotni pracovat jen tak pro radost svoji i pařanského okolí. Později se třeba zabudují v profesionálních týmech, a protože si dokázali nasbírat zkušenosti a vytvořit pověst, tak mají lehčí nástup do pravého herního světa. Toto si uvědomil mladý tým pracující pod názvem Cinnamon Interactive, který již jistý čas pracuje na jednoduchých, ale pekelně hratelných skákačkách, dosahujících dost vysokých úrovní. Skákačky sami o sobě nejsou programově až zas tak těžké oproti jiným žánrům, ale žádný med to určitě není, zvláště pokud chcete vytvořit něco neotřelého a neobvykle zábavného, protože dnes již se freegamesy vyšplhaly svou kvalitou - částečně i pomocí sponzorů - k laťce, za kterou by se mnohdy nemusely stydět ani průměrné profesionální týmy.

Hra patrně nějaký příběh má, ale bohužel se mi ho nepodařilo identifikovat. Naštěstí je tu intro - sice moc neříkající a nevysvětlující, nicméně jeho přítomnost nechybí. Jedná se o to, že se hádají dvě myšky a jedna z nich nasupeně odejde. Žádná slova ani zvuky, které by možná dokázaly osvětlit toto záhadné intro nejsou k dispozici. Pokud jste hráli první díl Nonsense Trilogy, věřte, že se ve hře mnoho nezměnilo; přesto je zde řada vylepšení a pár nových nápadů.

Pokud přeložíme pojem Nonsense Madness, stane před námi název, který se k této hře nejvíce hodí - Nesmyslné šílenství. Toto hra je totiž trošku ujetá, a vymyká se tak z řady her se stejnou tématikou. O co ale ve hře vlastně jde? Vy jako pan Christopher Nonsense Nonsense Madnessprocházíte různými levely, které vás povedou přes mnoho zemí světa a ty se budete snažit ve svém kouzelném sudu všechny bez újmy na zdraví zdárně překonat. Levely se dělí do několika epizod, na rozjezd byla první tři kola vsazena do písečného prostředí nazvaného jako episoda Canyonland. Nad hlavami vám poletuje divný a těžko identifikovatelný stroj, který po vás hází jakési plechovky, a vy se ho snažíte zasáhnout svými střelami - používáte k tomu tlačítko Ctrl. Po několika zásazích postupujete do dalších kol a pak do dalších epizod. Z dalších epizod bych se zmínil například o městě, vesmíru nebo ostrově, kde panuje řada jiných nepřátel. Nemožno se nezmínit o řadě bonusových kol, v kterých lze při sprše různých objektů získat buď kola podobná věnečkům, za které dostáváte body, ale mnohem cennější pro vás pravděpodobně bude život.

Jsou to totiž právě životy, kterých je ve hře nedostatek. Protože máte hru dohrát na jeden zátah, tedy všech dvacet levelů v jednom kuse, a na začátku máte jenom tři, není to zrovna nejlehčí, ale konec konců se díky tomu prodlouží hrací doba. Jenže dlouhá hrací doba často neznamená dlouhou zábavu a proto se mi nemůžete divit, když řeknu, že mi funkce Uložit dost scházela. Vedle životů také máte dosáhnout co nejvyššího score, ale v boji o holý život vás to asi moc zajímat nebude, přesto body získáváte díky různým objektům hlavně v podobě cukrářských věnečků, nejvíce v bonusových levelech, ale dostanete je i za zdárně vedený útok proti svému nepříteli.

Nonsense Madness

Hra se ovládá pouze šipkami a klávesou Ctrl, v menu používáte šipky. Celé menu se skládá ze dvou položek - Start a Quit. Hra běží plynule i na nejpomalejších počítačích a problémy s nedostatkem místa či velikostí downloadu snad nebude mít nikdo.

Grafika ve hře je pěkně vykreslená, efekty jsou působivé a autoři s nimi rozhodně nešetřili, což je jen dobře. Celá grafika je dělána tak, aby vypadala co nejvíce vtipně a hra vás často dokáže rozesmát. Hratelnosti, či lépe řečeno zábavy si užijete tentokrát dost a dost. Hudba a ozvučení jsou na velice dobré úrovni a legrační zvuky linoucí se z vašich bedniček bezvadně zapadají do dobré atmosféry hry. Sečteno a podtrženo se jedná o dost kvalitní freewarovou hru a nechat si jí uniknout by byla podle mého názoru chyba, protože dobrých her není nikdy dost.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz