Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Normal Tanks - perfektní tanková bitva

aktualizováno 
Cítíte se na to zúčastnit se plnohodnotné tankové bitvy? Pak neváhejte a stáhněte si graficky dokonalou hru Normal Tanks, která nezklame ani rozmanitou hratelností a početnými levely.
87

Normal Tanks

Platforma: Shareware
Výrobce: Vasiliy Kostin

  • vyikající grafika, stopy na zemi za tankem
  • různá prostředí
  • výtečná hratelnost

Stáhnout

Normal Tanks

Normal TanksNormal Tanks je právě dokončená akční hra, kterou autor do vod internetu prozatím vypustil pouze v demoverzi a to s jedním jasným cílem – vypátrat případného vydavatele a pokusit se na své několikaměsíční práci vydělat něco málo peněz. A vzhledem ke kvalitě projektu mu to nemůžeme mít rozhodně za zlé.

Řeklo by se klasická akce s tančíky, Normal Tanks toho nabízí daleko více a to je patrné již ze samotné technické stránky. Ta zaujme jistě na první pohled a je opravdu vymazlená do příjemných detailů. Začneme tedy pochvalou co se několika různých herních lokací týče, kde se zcela střídají herní motivy a tím autor úspěšně bojuje s případným stereotypem. Pak je nutné zmínit pokročilé grafické technologie jako jsou shadery a další drobnosti, kterých si rozhodně při hraní všimnete. Mě osobně například zaujal fakt, že v písku Normal Tankszůstávají nějakou dobu otlačené pneumatiky.

Dost ale chvály technické stránky, která je rozhodně na výtečné úrovni a přesuňme se k dalšímu stěžejnímu pilíři a sice hratelnosti. K té ale také nelze mít žádných výrazných výtek. Pohyb po herní ploše probíhá prostřednictvím kláves WASD, přičemž kanón se pohybuje zcela nezávisle na nich a ovládáte jej naopak myší. A tak si s ním v jakékoliv chvíli můžete zatočit do libovolného směru, což je výrazné plus, projevující se i v hratelnosti.

Další superlativa se ponesou na design tratí a objevující se nepřátele. Tratě rozhodně nejsou jednotvárné – projíždět budete pod různými trubkami, bourat cihlové zdi a tím se Normal Tankspomalu probíjet až na místo určení. Nechybí ani občasná maskování v podobě zelené oázy, kde se protivníci rádi schovávají. Jinak se setkáte s pohyblivými tanky, kteří stejně jako vy disponují různými zbraněmi (nejčastěji ale silnými raketami vysílanými vaším směrem). Pak jsou zde ale také nepřátelé statičtí v podobě děl umístěných na rohu, které rády splývají s okolí – ostatně vytvořeny byly pochopitelně s kvalitním maskováním, tak to ve válce má být. Zaujmou i mechaničtí brouci, kteří přichází jakoby odnikud a tak se jen v nečekanou chvíli zjeví před vámi tím, že vylezou z neporušené hlíny. A kupodivu i tyto nemilá a nečekaná setkání budete při hraní mít v oblibě.

Normal Tanks je prostě dobře odvedenou prací, za níž rozhodně není ostuda zaplatit. Pokud se vám demo zalíbí, nebude jistě problém brzy si někde za rozumnou cenu zakoupit plnou verzi. Rozhodně doporučujeme!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

87 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 84 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz