Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Northland - penízek po penízku

  20:40aktualizováno  20:40
Globální oteplování je tak vážným problémem, že si rozhodně vyžádá velkou kampaň. Kde ale na ni vzít peníze? Tak přesně toto je vaším úkolem.
72

Northland

Platforma: Freeware
Výrobce: James Games

  • kombinace několika žánrů
  • repetitivní prostředí

Stáhnout
NorthlandGlobální oteplování straší každého trochu uvědomělého současníka. Ještě před pár lety šlo jen o pro některé možná trochu prázdný vědecký pojem, v současnosti ale projevy tohoto neblahého jevu na naši atmosféru vidíme všude kolem sebe. A tak se na něj pokouší poukázat i roztomilá hopsačka jménem Northland. 

Jak dosti okatě napovídá název projektu, s hrou zamíříme do severních krajin, kde se zhostíme ovládání malého panáčka, který si to bude poskakovat skrze rozsáhlý svět plný plošinek a nástrah a bude se snažit získat co nejvíce peněz. To ale ne ze zcela sobeckých důvodů, ale proto, aby získal dostatek zlaťáků na rozběhnutí kampaně proti globálnímu oteplování, která by snad měla k tomuto problému přitáhnout větší pozornost. Northland

Autoři zvolili poměrně zajímavý způsob a tak i když se hra tváří na oko jako téměř tuctová plošinovka, je ve skutečnosti něco mezi RPG, adventurou a arkádou. Domovem bude omezený svět plný klikatých přístupových cest, které jsou někdy i nelineární (do jednoho místa se dostanete více cestami). I tak ale je svět dosti limitovaný, i když k tomuto poznání dojdete až po mnoha minutách hraní.  

Cílem ve hře bude sbírat drobné penízky, ale jak jistě uznáte, to by pro dobrou hratelnost bylo přeci jen trochu málo. A tak budete většinu času trávit plněním rozmanitých úkolů, které vám většinou zadají zvířata, do jejichž domů vkročíte. VžNorthlanddy se bude jednat o přinesení zadaného počtu artiklů jako je papír. A pokud tyto podmínky splníte, dostanete na konto štědrých sto penízků, přičemž pět stovek potřebujete k dokončení hry. V tomto případě se bude hodit fakt, že zhruba uzprostřed ceĺého světa je rozkreslená zhruba mapa, která vás navede kam s jakou surovinou. Jinak je budete muset hledat v jezeře, žárovky jsou rozmístěné pro změnu na druhém konci mapy. Jedinou dobrou zprávou je, že se většinou stejné předměty nachází na jednom místě seskupené a tak pokud toto místo najdete, máte vesměs vyhráno. 

Upřímně na mě grafická stránka působila trochu lépe z obrázků než ve skutečnosti. Design světa není zase až tak promyšlený, opakují se prvky a aby toho nebylo málo, občas vám dojem zkazí i skákání, při němž se postava zbytečně zadrhává o rohy a další překážky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz