Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nose Man - hop a skákej dále!

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:33
Jistě si rádi občas v tělocvičně zacvičíte na nářadí, jestli ale vás už nebaví prohánět tělo mezi čtyřmi stěnami, můžete si zde provádět cviky přímo za pochodu a to na velmi originálním nářadí. Setkáte se totiž nejen s trampolínami, ale se zvláštním druhem odrazového přístroje, plynovými vznášedly a dokonce se projedete i na obláčcích.

Nose Man

Platforma: Freeware
Výrobce: Rainer Nigrelli

Stáhnout

Nose Man

Tato kreslená 2D arkáda od německých autorů se vskutku svými zcela novými, neotřelými a originálními prvky určitě vymyká z řady podobných arkád, tak jak je už jistě znáte a navykli jste si je hrát. Nejde v ní totiž jen o pouhé hopsání a skákání, ale pro cestu vpřed se musíte naučit ovládat skoky na trampolínách, využívat vskutku nově vytvořených odrazových pák, které jsou takovou novinkou, že je ani nedokáži pojmenovat. S plynovými hořáky, které nadnášejí břemeno jako peříčko, jsem se také ještě nesetkala. Podobného nářadí si však budete moci užít více, chcete-li ve hře postoupit do dalších kol. Autoři si zřejmě byli dobře vědomi, že připravili pro hráče něco, s čím se ještě nesetkali.

Hru totiž začínáte tréninkovou částí, kde si vše, co budete ve hře potřebovat, můžete vyzkoušet a nacvičit. Naučíte se zde nejen řádně užívat trampolíny, ale také tyto výše jmenovaná nářadí mezi sebou kombinovat a ovládat ve výskoku po odrazu svoji postavičku, což jak sami brzy zjistíte, je nesmírně důležité, ale i obtížné. Velmi těžkým cvikem ve hře je odrazit se od trampolíny, čím vícekrát se odrazíte, tím výše vyskočíte a ve výskoku pak zkombinovat a využít vlastností plynových hořáků s odrazovými pákami. Zpočátku nebudete ani vědět, kam to vlastně letíte, ale nebojte se, časem si zvyknete a určitě se dostanete tam, kde se ocitnout chcete. Musíte mít však trpělivost a vytrvalost.

Nose Man

Během postupu do dalších kol brzy zjistíte, že začíná přituhovat, obtížnost hraní se zvyšuje. Stojíte stále před těžšími a kombinovanějšími skoky, jste obtěžováni rostoucím počtem malých zelených skřítků, kterých se nejlépe zbavíte tak, že jim skočíte na hlavu. Budete nuceni se naučit pokračovat v cestě i plavbou na obláčcích a sbírat tak tolik potřebné prémiové body. Zašlapovat do země je nutné i obtížnou zraňující zeleninu, přibývají také místa, ve kterých můžete beze stopy zmizet. Více vám však už na toto téma neprozradím, mohli byste tak přijít o velmi vzrušující zážitek za hry. Během hry jsou vám k dispozici od autorů hry pokyny pro další úkol, bohužel však v němčině, neznalci tohoto jazyka si musejí poradit sami.

Nose Man

Pokud úspěšně splníte některý z obtížnějších úkolů, budete nejen odměněni veselým jásotem, ale objeví se nahoře na obrazovce také průběžný bodový výsledek, kterého momentálně dosahujete, ale i další pro vás zajímavé ukazatele. Úplně vlevo je počet stávajících životů, uprostřed dosažené bodování a zcela vpravo množství energie. Po chvíli toto oznámení zmizí a můžete pokračovat ve hře. Ale abych jenom nestrašila, mohu také i trochu potěšit. Budete nalézat a sbírat i prémiové body nejen za zničení zelených skřítků a jiných potvůrek, ale i ve formě papírových listin, kterých se ve hře nachází mnoho, jen se k nim naučte dostávat, hned se bude hra jevit o mnoho zajímavější a poutavější.

Po grafické stránce se jedná o hru průměrnou, hudební doprovod je už lepší, i zvukové efekty při skocích a odrazech jsou velice věrohodné. Shrnu-li klady i zápory této vskutku zajímavé hry, musím ji hodnotit jako vysoce nadprůměrnou ve svém žánru, rozhodně patří k těm lepším arkádám, se kterými se můžete setkat. Dovolím si tvrdit, že by byla opravdu velká škoda ji nechat bez povšimnutí a nezahrát si ji. Věřím, že mi rádi dáte za pravdu.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz