Not Everything Is Flammable je domino s originálním nápadem

  20:59aktualizováno  20:59
Not Everything Is Flammable je stylová a originální zábava. Hrajete za malý plamínek, který se snaží ujít co největší kus cesty, a tak skáče mezi hořlavými kusy nábytku.
75

Not Everything Is Flammable

Platforma: Freeware
Výrobce: David Shiyang Liu, Alex Hu, Mac Lotze

  • originální nápad
  • fyzikální model
  • sledovat předměty, jak padají jako domino, je zábava
  • po každé chybě je třeba začínat od nuly
  • není to hra na dlouhé hodiny

Stáhnout

Not Everything Is Flammable | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Not Everything Is Flammable

Ve výstižně pojmenované hře Not Everything Is Flammable je vaším úkolem zapálit co největší počet hořlavých kusů nábytku, knih a vůbec libovolné veteše a přitom "ujít" co největší vzdálenost. Že je tento nápad originální, si asi můžete domyslet. Že se ovšem i skvěle hraje, to si musíte vyzkoušet sami.

Začínáte jako malý ohýnek, který pomalu stravuje knihu, na které vesele plápolá. Je třeba se rychle dostat z knihy na tu další a potom přeskočit na nějakou jinou věc, ať už televizi, lednici, nebo nábytek. To můžete udělat tak, že s věcí, která zrovna plápolá, hýbete do stran, případně vyskočíte. Vtip je v tom, že skákání vás pomalu zhasíná, a tak je třeba každý pohyb pečlivě naplánovat.

Not Everything Is Flammable

Nesmíte totiž vyhasnout. Stačí jiskřička a dotknout se jiné věci a hned hoříte v plné kráse, ale nesmíte dopustit, aby oheň zůstal izolovaný.

V bytě, kde skáčete z předmětu na předmět, jsou dva typy věcí. Jedny jsou bílé a hořlavé a ty druhé mají černou barvu a není možné je zapálit. Vzhledem k tomu, že těch druhých je většinou více a hra obsahuje povedený fyzikální model, hrozí nebezpečí, že budete zasypáni hromadou nehořlavých knih (ačkoliv to zní dost absurdně), a tím pádem ztraceni.

Not Everything Is Flammable

Cílem hry je samozřejmě dosáhnout co největšího skóre. Není to ovšem jednoduché. Některé předměty jsou těžké a hoří dlouho, zatímco třeba papírový nástěnný kalendář oheň stráví během tří sekund, takže musíte co nejdříve přeskočit. Ve hře je možné najít i příležitosti k využití speciálního bonusu, třeba když se dotknete nějakého zdroje světla. Všechny předměty se na malou chvíli změní na hořlavé, což využijete ke svému prospěchu.

Not Everything Is Flammable

Not Everything Is Flammable je zábavná a originální hra. Vaši pozornost asi neudrží na dlouhé hodiny, ale díky obtížnosti, která není zanedbatelná, se u ní pár chvil zabavíte. Jestli se budete vztekat, nebo naopak jásat, to už záleží na vašich nervech a schopnostech.

V archivu, který si zde můžete stáhnout, je obsažena kromě verze pro Windows i ta pro Mac OS X. 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz