Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Not just another fucking space shooter - originální střílečka?

  12:00aktualizováno  12. května 6:02
Z českých luhů a hájů k nám přichází další zajímavá vesmírná střílečka, jejíž název slibuje originální akční dílko. Je tomu skutečně tak nebo se autoři vyžívají v ironii a nadsázce? Dozvíte se v recenzi.
50

Not just another fucking space shooter

Platforma: Freeware
Výrobce: Sysel & Kahi

Stáhnout

Shooter Not just another fucking space shooter – rozhodně netypický a rovněž dlouhý název pro freeware hru, jež ostatně o celém tomto projektu prozrazuje mnohem více, než byste mohli dost možná očekávat. Pokud bychom brali název doslovně, bylo by jasné, že se jedná o vesmírnou střílečku, naprosto se vymykající současným standardům překypující originalitou. Stačí však pouhý pohled na okolní obrázky či několik málo sekund ve hře abyste se utvrdili v tom, že z minulé věty je pravdivá tak akorát definice „vesmírná střílečka“. Zbytek pak každopádně autoři brali s pořádnou porcí nadsázky a ironie a tak je třeba brát prakticky celou hru.

Ta nabízí klasicky ničím netušený vesmír, viděný pohledem zboku, přičemž celá herní ploShooter cha klasicky scrolluje konstantní rychlostí zprava doleva, což mimochodem znamená, že si nebudete moci ani na malou chvíli oddechnout. Posazeni jste opět dovnitř vesmírné lodě vybavené zbraní s nevyčerpatelným zásobníkem, jež se stane nedocenitelným společníkem na celé této výpravě, bez nějž byste si poradili jen opravdu stěží.

Protivníků je pochopitelně mnohonásobně více a to již od začátku, kdy vás však stihnou jednodušší lodě nevystřelující žádné projektily či jen opravdu zřídka. Hned posléze však nastupují nepřátelé podstatně obtížnější, díky čemuž dostává Shooter příjemné tempo, jemuž je se třeba okamžitě přizpůsobit. Důležitým ukazatelem je malý dolar v levém spodním rohu. Ten je zpočátku vyplněn bílou barvou, které bude postupem časShooter u ubývat a to podle toho, jak šikovně se zvládáte vyhýbat nepřátelským projektilům. Symbolizuje totiž jakési zdraví vaší lodi – v případě že jej tedy kompletně vyčerpáte znamená konec hry a s tím spojené sečtení dosažených bodů, jež vás mohou motivovat k lepším a lepším výkonům a s tím spojeným opakovaným hraním.

Co se týče hratelnosti, zde je pro méně zkušenější hráče pouze jedna jediná překážka a tou je poněkud vysoko nastavená laťka obtížnosti, což může mnohé velice brzy odradit. Na druhou stranu nemáte dohrání celé hry až tak jednoduché. Technická stránka je pak stejně jako hratelnost víceméně průměrná, přičemž nejhorší je nejspíše velice bídné rozlišení – po celou dobu hra poběží pouze v malém okénku. Za zkoušku však Not just another fucking space shooter stojí, ačkoliv žádné nečekaně kvalitní dílko rozhodně nečekejte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz