Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nuclear Nibble 3D - had ve třetí dimenzi

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:32
Klasický had je znám asi valné většině z vás hlavně díky mobilním telefonům jedné nejmenované finské značky. Dnes tu máme jeho vydařilou mutaci, povýšenou do třetího rozměru. Nač tedy čekáte?
40

Nuclear Nibble 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Nuclear Loaded Ent.

Stáhnout

Nuclear Nubble 3DHada jako zvíře zná snad každý. Jedná se o úzkého dlouhého živočicha, který roste spíše do délky než do šířky. Na tuto skutečnost navázaly první verze hada, známé už z ručních videoher většinou označených Made In China. Had jako takový se ale nejvíce proslavil na mobilních telefonech značky Nokia, která z něho udělala v tehdejší době hit. Co se týče počítačových verzí hada, lze jich nalézt spousty. Jednu tu dnes máme. Každá z mutací klasického hada se snaží od těch ostatních něčím odlišit. O to se pokouší i hra Nuclear Nibble 3D a musím říct, že se jí to opravdu daří, protože třetí rozměr dodává hře zcela nový nádech plný spousty nových možností.

Ačkoliv se vám to bude zdát divné i had může mít svůj příběh. NN3D je toho důkazem. Píše se rok 2053. Na zemi právě skončila jaderná válka a lidstvo je na prahu vymření. Jenže v tom se na zem dostane mimozemská forma života připomínající svým vzezřením hada (či červa). Její výjimečností je to, že dokáže absorbovat jaderné záření. Od té chvíle je to na vás, zda budete schopni zachránit zemi, čili absorbovat všechnu radiaci.

Nuclear Nubble 3DNN3D má celkem 10 levelů. Začínáte na čisté mapě, postupem času přibývají překážky v poli. Vaším úkolem je v každém kole sníst všechny vám do cesty postavené koláče (pochopitelně myšlen znak radioaktivity, známý z mnoha filmů :)). Aby však hra nebyla zcela o ničem, čeká vás na cestě za záchranu lidstva spousta překvapení. Ty získáváte sbíráním krabic, označených, jak jinak než otazníkem. Může se vám tak stát, že vám do pole přibude 7 dalších kostek, které vám vaší hrdinskou činnost ztěžují, jindy zase třeba kostky ubudou. Další užitečné vylepšení například umožní prudké zatáčení, ale jen na omezenou dobu (30 sekund). Po dobu stejně dlouhé doby také můžete kupříkladu skákat přes vlastní tělo či zdi.

Nuclear Nubble 3DHra disponuje širokými možnostmi nastavení grafiky i zvuku, což umožňuje doladit si hru k obrazu svému. Zde je však nutno vytknout jedinou chybu kterou jsem ve hře našel. Nevím zda je to verzí operačního systému či něčím jiným, ale v případě, že si zapnu zvuky či hudbu, hra zahlásí chybu a ukončí se. Mrzí mě tedy, že nevím, jaká hudba a zvuky hru doprovází.

Celkově vzato je však hra velmi hratelná, tudíž jsem se při jejím hraní docela pobavil a nestala se hrou na jedno odpoledne, jako mnoho jiných. Pokud tedy nevíte co s dlouhou chvílí, můžu vám hru vřele doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Témata: Nokia

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz