Numbers - od jedné do šesti

  12:00aktualizováno  4. června 9:58
Z Jednoduchého zapojení čísel do známého konceptu logické hry se vyklubala celkem zábavná záležitost s podařeným 3D zpracováním. Vyzkoušejte ji také!
80

Numbers

Platforma: Freeware
Výrobce: gedo831

Stáhnout

NumbersNumbers neboli v českém překladu jednoduše Čísla. Tak takový název nese nová a zajímavě zpracovaná 3D logická hra stavějící na známých a okoukaných principech. Jediné nové, s čím přichází, je zapojení opravdu primitivních matematických úkonů, které by mělo hravě zvládnout i dítě předškolního věku.

A tak se dostáváme do prostoru, v němž nás bude zajímat jen lehce nakloněný obdélník. Po tom totiž budeme směrem od nás posílat pravidelné bloky s číslem na všech stranách. Aby v tom Numbersnebyl nepořádek, rozhodli se autoři omezit se pouze na čísla 1 až 6, což je jedině dobře pokud víte, jaká mají vliv na samotnou hratelnost. Číslo umístěné na kostičce totiž odpovídá velikosti skupiny, kterou budete muset s těmito bloky vytvořit. Stejně jako v dalších podobných arkádových logických hrách i zde budete z pole odstraňovat kostky tvořením hloučků o stejných prvcích, počet prvků v takové skupině se ale bude měnit. Abych byla přednější, pokud chcete nechat zmizet kostičky s číslem dva, stačí vytvořit dvojici a je to hotové. U trojky jsou to zase trojice, u čtyřky čtveřice – systém tedy myslím pochopil již každý a snad není třeba zdůrazňovat, že největším oříškem nepochybně jsou šestky. Poskládat na herní ploše skupinu o šesti krychlích dotýkajících se Numbersalespoň jednou celou stranou zkrátka není žádná hračka. Na druhou stranu právě těchto kostiček bude k zemi padat nejvíce a tak není problém vše uskládat. Zvlášť když je herní plocha poměrně veliká a chvíli trvá, než se zaplní. No a k tomu právě nesmí dojít a měli byste tomu postupným odstraňováním zabránit.

Tak trochu zajímavý jev se vyskytne ve chvíli, kdy se vám podaří dát celou jednu skupinku dohromady. Okolní kostky se totiž většinou změní. Prohodí se na nich hodnoty, což vám může pěkně zamíchat zamýšlenou strategií. Vždy totiž máte rozpracovaných více skupinek než jednu a tímto se vám může vše pořádně rozhodit. Na druhou stranu sami brzy pochopíte, že pro zpestření hratelnosti bylo asi nezbytné něco takového do Numbers zakomponovat. Je to jedna z drobností, která má za následek, že se hra i přes svůj jednoduchý nápad perfektně hraje. Svou část při tom samozřejmě sehrály i celkem povedené animace při dopadu a mizení kostek, kdy se ty zbývající valí po nakloněné rovině dolů. Zkrátka a dobře Numers vás bude bavit – dejte mu proto šanci.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Další z rubriky

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Najdete na iDNES.cz