Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Numericon - jednoduché a zábavné počítání

aktualizováno 
I když nejste vyloženými fanoušky matematikcy a počítání, můžete si hraní Numericonu skvěle užít. Jedná se o hru vytvořenou s cílem zaujmout masy a to se jí může díky slibné kampani, grafice a dalších věcí podařit.
82

Numericon

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • matematika zábavnou formou
  • casual hra s příjemnou hratelností
  • pěkná grafika

Stáhnout
NumericonMatematika nepatří mezi většinou školáků ke zrovna nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším předmětům. Důvod je jasný – oproti předmětům humanitním se ji nedá jen tak přečíst a snadno nastudovat, ale vyžaduje jistou dávku inteligence pro její pochopení a následné aplikování, což platí zejména v jejích pokročilých odvětvích. I když zrovna matematice neholdujete, hře Numericon se vyhýbat není potřeba. Na jednu stranu sice z této nepopulární vědy vychází, zato ale nebude dělat problémy nikomu, kdo úspěšně prošel alespoň první třídou.

Numericon si nedává ambice naučit vás matematiku v jejích pokročilejších částech. Místo toho si propůjčil to nejjednodušší co může být a sice látku vyučovanou na prvním stupni základní školy. Ano, v tomto projektu budeme výhradně sčítat a to Numericonvesměs pouze s číslicemi od jedné do desíti, ačkoliv je v hlavním kampaňovém módu jasně znatelný zvyšující se obtížnostní prvek. Nikdy se to ale nevyšplhá až do nezvládnutelné míry.

Numericon přeci jen zůstává primárně casual záležitostí. Řadí se tedy do kategorie logických her a disponuje třemi herními módy. Tím nejdůležitějším z nich je Story, což je kampaň s postupným odemykáním levelů. Právě zde se budete proplétat různými herními oblastmi, rozličně tvarovanými herními deskami a v neposlední řadě také různými číslicemi, z nichž budete tvořit jednoduché rovnice. Ty mohou mít libovolný počet čísel před rovnítkem, přičemž mezi jednotlivými číslicemi se nachází výhradně znaménko plus. Vybráním pěti jedniček tedy vytvoříte levou stranu rovnice ve tvaru 1+1+1+1+1. Stejně tak to ale dopadne, pokud zvolíte čísla jenom dvě, což je minimální počet (čili například 2+3). Aby byla rovnice kompletní, Numericonbude nutné doplnit část za rovnítkem a to číslicí, která vyjadřuje výsledek, v tomto případě pětkou.

Zní to příliš jednoduše? Pak je to nejspíše způsobeno tím, že jsme se doposud nezmínili o tom, že tyto rovnice bude možné tvořit akorát z číslic, která se dotýkají. Ta jsou uzamčená v šestiúhelníku a možné j použít kterékoliv jiné číslo, jež se dotýká alespoň jednou stranou. Vytvořit takovéto skupinky nebude vůbec snadné, zvlášť pokud mají mít více než tři části. Další podmínky hraní jsou vám sděleny přímo na místě a tak občas bude nutné použít všechny kostky na monitoru, jindy zase dostanete limit v podobě toho, kolikrát musíte při počítání například využít číslici čtyři. Tato pravidla se pochopitelně při postupu dále čím dál více ztěžují.

Grafika je jedním slovem výtečná a stejně pochvalná slova míří také na účet hratelnosti. Jednoduchý casual koncept si vás získá a dostatek herních levelů zase připoutá na dostatečnou dobu. Numerico si zkrátka zaslouží palec zdvižený nahoru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

82 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz