Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nyami and Bonz - kočka a pes v akci

  12:00aktualizováno  10:39
Stará klasika jménem Loderunner opět ožívá, tentokráte v dalším povedeném remaku. To je plně ve zvířecí režiji, neboť bandě nesympatických prasat se postaví dvojice složená z jedné kočky a psa.
60

Nyami and Bonz

Platforma: Freeware
Výrobce: Tsumiru Studio

Stáhnout

Nyami and BonzLoderunner rozhodně patří k těm projektům, které by si herní komunita měla zapamatovat. O tom nás ostatně velice často přesvědčují i zarytí fandové zběhlí ve vývoji her, kteří neváhají a ve volném čase programují svůj vlastní Loderunner remake. Jedním z nejpovedenějších byl nepochybně Holotz’s Castle, můj jednoznačný favorit. Právě proto jsem byla zvědavá, jak v jeho porovnání dopadne toto dílko původem z Japonska.

Ačkoliv je hra z dosti vzdálených východních kultur, není to na ní na první pohled zdát. Žádná manga grafika a dokonce ani zbytečné grafické efekty nebudou vaši herní chvilku zkazit. Ostatně by v hře podobného ražení vypadaly lehce nevhodně.

Nyami and Bonz

V Nyami and Bonz na vás čeká dvojice nepřátel, kterou tvoří dvojka ne zrovna tradičně spojených zvířat – psa a kočky. Každý z nich oblečený do středověkých oblečení s vizáží zasloužilého badatele vyráží vstříc slušné zásobě levelů, které si pro nás autor přichystal. Ať už se jedná o kamennou jeskyni nebo dřevěnou konstrukci se siluetou hradu, pokaždé budeme mít za úkol vylézt desítky až stovky příček jednotlivých žebříků, které zde tvoří jedinou spojovací lávku mezi startem levelu a vítězstvím. To se dostaví teprve v momentě, kdy se vám podaří z jednotlivých plošinek do svého vlastnictví uzmout úplně všechny svícny. Teprve poté se totiž na obrazovce objeví klíč, který způsobí odemknutí a objevení dveří exitu, které vNyami and Bonzás odvedou do mise další. Ačkoliv to zní poměrně jednoduše, snažení vám budou od začátku znepříjemňovat nepřátelé. Těmi jsou tentokráte obzvláště nesympatická prasata s ostře nabroušenou šavlí, kterou drží neustále před svou hrudí. A ve chvíli, kdy se k nim příliš přiblížíte, ucítíte právě tuto čepel ve svém hrudníku. To vás ale v tom momentě bude trápit asi nejméně – daleko podstatnější je okamžité ukončení levelu a nutnost pokračovat pěkně od začátku, od úplně první obrazovky. A to je opravdu nepříjemné zvlášť z toho důvodu, že míst ke schovávání a k úniku před prasaty nebylo vymyšleno takový dostatek, abyste bezpečně zvládli napoprvé projet alespoň několik zahřívacích levelů. Takto se může jednoduše stát., že se zaseknete v některém z prvních a budete je opakovat stále dokola a dokola – kdyby tvůrci zauvažovali alespoň nad dvěma životy k dobru, neudělali by vůbec špatně.

Sečteno a podtrženo ale není Nyami and Bonz vůbec špatnou hrou. Návykové hratelnosti Holotz’s Castle se sice ani zdaleka nepřiblížil, přesto jej není možno zatratit. I když v takové formě a hlavně bez životů si hru nejspíše moc neužijete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz