Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O.T.T.F. - od jedné do čtyř

  12:00aktualizováno  29. září 9:31
A pak že nelze mezi logickými hrami vymyslet něco nového! Autor tohoto projektu přichází s poměrně zajímavou koncepcí, která možná není zcela originální, přesto se ale řadí mezi ty koncepčně zajímavé a neokoukané kousky.
50
60

Don't Look Down

Platforma: Freeware
Výrobce: 3kliksphilip

Stáhnout

One Twi Three FourOsobně jsem názvu tohoto projektu – OTTF považovata za nějakou velmi důmyslnou šifru a to až do chvíle, než jsem si přečetla její celé znění. To je tak trochu vtipně One Two Three Four (pro neagličtináře jedna dva tři čtyři). Pokud si ale projekt vyzkoušíte, přijdete na to, že tento popis vlastně doslova sedí.

V hlavním menu je možnost volby mezi dvěma herními módy. Nehledejte mezi One Twi Three Fournimiž žádné drastické rozdíly, autoři se spíše rozhodli nabídnout altrernativu jak těm, kteří potřebují k hraní jistou motivaci, tak i těm, kteří se bez zbytečných stresů klidně obejdou. A tak je free mód zcela volný, obsahově ale do posledního puntíku totožný s módem na čas, který je již zmiňovanou druhou volbou. Zde vám bude po celou dobu odtikávat čas, kritizovat vás za pomalé úkony, na druhou stranu ale chválit za obzvláště rychlé vyhledání řešení.

OTTF je logickou hrou, ovšem trochu netradičního druhu. Před hráčem se otevře obrovská síť, která má na sobě čísla a písmena a je vlastně na chlup stejná s tou nacházející se pod ní až na to, že tahle je podstatně menší. Vy budete manipulovat s tou větší nahoře, přičemž ta drobnější vám slouží jako One Twi Three Foururčitý druh nápovědy a vodítko v jednom. Pokud si ji dobře prohlédnete, všimnete si drobně zapsaných číslic. Ty odpovídají hodnotám na kostkách, které musíte vložit na hečrní obrazovku. Pokud kliknete do jakéhokoliv políčka velké sítě, objeví se zde kostička s velkou číslovkou jedna. To bude zpočátku stačit a důležité je jen podle číslic a písmen zjistit, zda kostičku správně pokládáte. Postupně se ale budou hodnoty navyšovat a bylo by tedy vhodné vstřebat jedno základní herní pravidlo. Pokud do pole položíte jednu kostičku, získá na sebe hodnotu jedna, ale pokud se některou ze čtyř stran dotýká kostky jiné, zvýší její hodnotu o jedničku. Pokud tedy máte rozmístěné čtyři kostky okolo a jednu položíte do středu, získáte jedničku uprostřed a dvojku všude na okrajích. A tak to pokračuje dále i když chcete získat trojku, čtyřku. Pokud ale zvýšíte o jedno políčko se čtyřkou, musíte se připravit na to, že dojde k vynulování a číslování tohoto dílku začne znovu od jedničky.

OTTF na první pohled nevypadalo nijak lákavě. V praxi se z něj ale vyklubala originální logická hra, jejíž pravidla se rychle naučíte a není ani přehnaně obtížná. Zkrátka ideál na krátké odreagování. Víc ale nečekejte - kupříkladu technická stránka je na tom poměrně špatně.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz