Oddro - raketa vpřed

  12:00aktualizováno  2:02
Raketa cestující poměrně členitým terénem, to je ve stručnosti to hlavní, co nabídne jednoduchá arkádová hra Oddro. Usedněte do naší pohodlné vesmírné lodi a pokuste se ji navést tak, aby nehavarovala.
60

Oddro

Platforma: Freeware
Výrobce: Samuli50

Stáhnout

OddroPoté, co jsem objevila Oddro ve vodách internetu, automaticky jsem ho přisoudila k hrám jako je Lunar Lander – ve zkratce nabírání paliva, přistávání na lošinkách a to vše s pouze malou raketkou. Naštěstí se ale ukázalo, že Oddro nabízí zábavu trochu odlišnou a možná i o fous originálnější.

Hlavní společným bodem je právě ona raketa. Opět se jedná o jedin dostupný dopravní prostředek, který se ovládá tak trochu komplikovaně vzhledem k tomu, že je poháněn pouze tryskou ve spodní části. Pokud není zapnutá, celý stroj vlivem gravitace pomalu padá k zemi. Naopak v případě, že je spuštěná, raketa pádí přímo rovně a to podle náklonu, který jste ji udali. Měnit směr tedy není až tak jednoduché a na způsob manévrování si bude nutné nejprve zcela zvyknout a s tím je spojená vlastně celková úspěšnost co se vašeho působení v Oddro.

Oddro

Co se celkové náplně týče, ta není na prvotní pochopení vůbec složitá. Poté, co hru spustíte, otevře se vám vždy pouze jeden jediný level. Ten je ale dostatečně obsáhlý, dokonce tak obsáhlý, že jej v předem daném časovém limitu nemáte ani zdaleka možnost dokončit. To naštěstí není až tak tou hlavní misí, cílem bude spíše dostat se, jak nejdále to půjde. A to také nebude až tak snadné, kolize jsou totiž na dením pořádku a vyhnout se nějaké vyžaduje opravdu hodně řidičského umění.

Ovládání je situováno na kurzorové klávesy a s těmi si i vystačíte. Žádná střelba ani nic podobného, Oddrovše je zaměřeno jen a pouze na navádění a citlivé ovládání raketky. Ta bude proplouvat úzkými krátery, vodorovnými cestičkami a prudkým stoupáním, během čehož bude nutné brát v potaz nejen členitý terén v okolí, ale také překážky, které se budou časem množit. Jde o samostatné předměty, z nichž je extra nebezpečný kupříkladu kruhový pulzující objekt, jež zužuje cestu, kterou můžete prolézt, takřka na minimum. Mě osobně největší problémy dělaly cestičky horizontální, jež nejsou pro podobnou raketu zrovna stavěné. Poté co dojde k několika kolizím a zčervenání rakety nebo se najednou dopustíte kolize většího rozměru, raketa na místě vybuchne a pro vás hra končí. Poslední akcí vztahující se k dohrané hře je právě zapsání vámi dosaženého skóre do tabulky nejlepších hráčů.

Oddro není žádnou hvězdnou hrou, grafickým klenotem nebo snad projektem, jež vás zabaví na dlouhé hodiny. Vzhledem k tomu, že projíždíte stále stejný terén, bude vás začínání od nuly čím dál tím více otravovat zvlášť, když hra nikdy netrvá déle než pouhé dvě minuty. Oddro je tedy možné doporučit na krátkodobé odreagování, nikoliv na dlouhé letní večery.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz