Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oddysey By Car – s autem po vesničce

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:10
Nechcete si zavzpomínat na první počítačové automobilové simulátory vůbec? Omrzeli vás již všechny dnešní komerční výplody a chtěli byste si připomenout slavnou minulost a vrátit se časem zpět? Že nemůžete? Blbost, dnešní hra Oddysey By Car vám to s radostí umožní.
60

Oddysey By Car

Platforma: Shareware
Výrobce: Olliver Hamman Software

Stáhnout

Oddysey By CarJedním z nejvýnosnějších žánrů počítačových her jsou pro vývojáře simulátory. A mezi nejvíce oblíbenější patří simulátory automobilových závodů. Nejen Need for Speed, ale i spousta dalších titulů vydělají na jejich prodeji neskutečné množství peněz a z tvorby her se pomalu začíná stávat zlatý důl (Ten už se dávno stal :-) - pozn. Dvaid). Jasně, je tu pirátství, které strhne výdělek na mnohem menší procento, ale stejně se jedná o poměrně vysoké sumy, které z toho jak výrobci, tak i distributoři vyinkasují.

Poté, co shlédnete první obrázky ze hry, určitě si všimnete jisté podobnosti se starou známou gameskou Stunts. Opravdu, grafika je v mnohém podobná a některé nápady si tvůrci vypůjčili. Pokud nejste slepí, určitě si také na první pohled uvědomíte, že grafika není silnou stránkou gamesy, takže jestli jste člověk, kterému na grafice velmi záleží, nebude tato hra nic pro vás. Ale všem ostatním, kteří přece jen víc vsázejí na hratelnost můžu slíbit záruku příjemné pařby.

Oddysey By CarOddysey By Car je shareware. Hra není omezená žádnou zkušební lhůtou ani příliš zúženými možnostmi, akorát máte v plné verzi více tratí. Tato ukázková verze má trať pouze jednu, ale přesto si myslím, že bude pro vaše potřeby naprosto dostačující.

Co se týče prostředí hry, tak to je sice hůře graficky zpracované, ale je zase nevšedně propracované. Celá mapa je poměrně složitá a nacházejí se na ní kromě obyčejných městeček s domky, paneláky či továrnami i různé pamětihodnosti a zvláštnosti. Nejvíce mě zaujal pěkný hrad a řada dlouhých mostů.

Nu, ale při tom všem jsem skoro zapomněla říci o co se ve hře vlastně jedná. Vy se totiž vžijete do role řidiče auta, který má projíždět různé silnice a silničky a hledat na nich takové velké body. Ty jsou zakresleny na minimapě a podle minimapy se musíte orientovat. Celkově je bodů kolem dvaceti, ale aby to nebylo tak jednoduché, hra je okořeněna časovým limitem, do kterého musíte všechny body sesbírat, na této mapě to dělá dvanáct minut. Rozhodně to však nebude tak jednoduché, jak by se na první pohled totiž mohlo zdát. Ono totiž to auto je nesmírně citlivé na jakýkoli pohyb a stále jde do smyku, otáčí se, převrací se či do něčeho naráží. Hlavně nesmíte narazit do ničeho moc prudce, pak by to totiž mohlo dopadnout dost zle. Respektive by nastal Game over a auto by bylo nadranc.

Oddysey By CarCo se týká menu hry, tak to je poměrně obsáhlé. Vyjma klasického Start a Quit zde máme i položky jako je help či options. Help je na dnešní poměry velice dobře zpracovaný a obsáhlý, v optionsu najdete všemožná nastavení rozlišením zvuky a hudbou začínaje, rozlišením a ovládáním konče.

Jinak grafika hry se mi jevila jako dostatečná, i když žádný zázrak to rozhodně nebyl. Protože je gamesa staršího data a dělána neprofesionální skupinou vývojářů, nemůžeme si myslet, že půjde o nějaký zázrak, ale špatná rozhodně není. Co se týče hudby a zvuků, tak ty jsou spíše na střední úrovni, prostě nic extra. A hratelnost? Inu hratelnost je podle mě velice dobrá, a pokud nelpíte na suprové grafice, téměř jistě vám mohu potvrdit, že se vám hra bude líbit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz