Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Offshore Racer - s větrem o závod

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:35
Hleděli jste někdy s úžasem a skrytou závistí na všechny ty milionáře, kteří se často a rádi oddávají adrenalinovým projížďkám v motorových člunech po nezčeřené azurově zbarvené hladině moří? Teď už nemusíte, s Offshore Racerem můžete totéž prožit z pohodlí svého křesla a navíc poblíž svého digitálního miláčka.
40

Offshore Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: TNG-Soft

Stáhnout

Offshore Racer

S větrem o závod, sličnou blondýnkou po boku a frajerskou kapitánskou čapkou na hlavě na bleskurychlém motorovém člunu v pohádkových vodách Karibiku. Sen, který se pravděpodobně většině z nás nesplní - tedy alespoň v reálu. Proč se ale na chvíli nezasnít tak trochu "virtuálně"? Nenasednout na palubu silného vodního oře, nahodit drsňácký výraz a vybrat si z míst rozesetých po celém světě právě to, které je vám nejbližší. Že jste dosud na hru, která by něco takového umožňovala, ba vás k tomu přímo nutila, neviděli? V tom případě se seznamte s Offshore Racerem, netradiční závodní hrou, která v sobě pojí potěšení z rychlé jízdy na vymezených tratích a možnost kochat se prostředím nejznámějších moří a oceánů.

Rozplývání se nad krásami okolního prostředí ale není důvodem, proč vám TNG-soft tuto hru přinesl. Ve své podstatě jde totiž o jednoduchou závodní hru, v níž hlavní roli obsazuje vás člun, vaše bezesporu kvalitní řidičské schopnosti a bójemi vymezená trať, jíž je nutné projet až do samotného cíle. Nutno podotknout, že žlábek jehož tvary určují právě zmíněné bóje je pro vás jediným závazným omezením a je třeba se jej držet a v žádném případě z něj nevyjíždět (v rámci možností samozřejmě). Pokud totiž jednu z "branek" symbolizovaných dvěma protějšími bójemi minete, hra vám další postup neuzná a trpělivě čeká dokud se nevrátíte a svou chybu nenapravíte. V pravé horní části obrazovky přitom můžete nahlédnout na údaj informující o počtu zbývajících "branek" - tedy de facto vzdálenosti vaší aktuální polohy od cíle.

Většina obsažených misí není nijak dlouhá (pokud po cestě nevyrobíte nějaké významnější "prasárny", mělo by jít o méně než 2 minuty), přesto každou z nich dělí na několik částí jakési checkpointy, zvláštní branky, na nichž se měří mezičasy. Offshore Racer všechny tyto časy poctivě uchovává a dokonce umožňuje jejich sdílení s ostatními uživateli prostřednictvím Internetu.

Offshore Racer

Od klasického závodění (myšleno závodění s auty, popř. čímkoli, co se stabilně pohybuje po jakémkoli druhu pevné cesty) se to "vodní" liší především odlišným způsobem interpretace fyzikálních zákonů. Zatímco auto je schopné prakticky okamžitě změnit směr své jízdy třeba o celých 180 stupňů, motorový člun na totéž potřebuje ladnou kružnici s ne zcela zanedbatelným poloměrem. Manévrovat s něčím, co se pohybuje na vlnící se mořské hladině, tedy není nic snadného - a to i bez ohledu na složitější zatáčení. Tvůrci v tomto ohledu vyšli hráčům vstříc a přesně nasimulovali i páku ovládající celkovou maximální rychlost člunu. V praxi to tedy vypadá tak, že poklepáním na šipku dopředu nastavíte požadovanou rychlost (analogie k pohnutí pákou ve skutečném člunu) a plavidlo ji už samo od sebe trvale udržuje - pouze v zatáčkách při zatáčení logicky dochází k určitému zpomalení.

Menu hry nabízí krom možnosti zapnout/vypnout efekty a podobné libůstky i svou speciální grafickou odnož, jež plní funkci přepínače módů grafického rozlišení. Máte-li dostatečně hardwarově vybaveného miláčka, není samozřejmě problém tuto volbu nastavit až k maximu. Přejdeme-li od technických nastavení plynule k těm více "herním", dovolte mi opět zmínit především pestrou paletu moří, v nichž se s vaším vlny drásajícím pirátem moří budete moci prohánět. V seznamu nechybí mj. místa v Evropě, na Havaji, v Severní Americe či v Tichém oceánu. Jen možnost projet se po Mrtvém moři tentokrát autoři vypustili :-). Přesto jde o nabídku víc než pestrou, která ve spojení s velmi zdařilou grafikou dává dohromady jednu z nejzajímavějších závodních simulací dneška.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz