Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Offworld je o hektické akci a vzducholodích

  15:06aktualizováno  15:06
Souboje ve vzduchu ještě nikdy nebyly tak zábavné jako v Offworld. V roli kapitána vzducholodě bojujete proti nepřátelské frakci v mnoha masových bitvách. Obloha je plná explozí a je pouze škoda, že hra je jen pro jednoho hráče.
80

Offworld

Platforma: Freeware
Výrobce: Tengu Games

  • pěkná grafika a skvělá hudba
  • rychlá a svižná hratelnost
  • fantaskní prostředí
  • málo herního obsahu (jen jedna mapa, málo zbraní a lodí)
  • jen pro jednoho hráče
  • jediný, kdo provozuje nějakou bojovou taktiku je hráč (umělá inteligence je opravdu umělá)

Stáhnout

Offworld | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Offworld

Velikostně malá hra Offworld je akční arkáda s pěknou grafikou pro jednoho hráče. Po výběru frakce a nastavení své vlastní vzdušné kocábky vám nic nebrání v účasti na obřích bitvách probíhajících ve fantaskním, vznášejícím se světě. Ovládání je primitivní, ale zaměřování není jednoduché a tak od vás bude vyžadovat trochu trpělivosti. Trpělivosti a pilotních schopností.

Offworld

Ve hře si můžete vybrat ze dvou frakcí. Jedna je modrá a druhá červená a kromě názvu se liší jen vzhledem lodí. Vybavení mají všichni stejné. Dvě jsou stejně tak na výběr samotné lodě. Buď budete rychlá stíhačka, nebo pomalejší, ale silnější křižník. Stíhačka může mít přesný a silný kanón, nebo slabší, ale rychlopalnější dělo. Křižník naopak disponuje raketami, nebo extrémně účinným flakem, který funguje jako smrtící brokovnice.

Offworld

Po navolení zbraní je možno si vybrat ještě ze třetí schopnosti, kterou v boji aktivujete pomocí pravého myšítka. Stíhačka tak může například na omezenou dobu zrychlit a dostat se tak rychle do, nebo naopak z boje, křižník může vypouštět vzdušné miny a vytvářet minová pole. Pak už jde jen o vaše schopnosti.

Offworld

Oba týmy mají omezenou zásobu „respawn pointů“, tedy možností, kolikrát se mohou po zničení vrátit do hry. Každá strana jich má sto a po jejich vyčerpání vyhrává ta, které nějaké zbyly. Týmy začínají na opačné straně mapy. Offworld v nynější podobě obsahuje jen jednu mapu, ale ta je graficky i herně dobře vyvedena. Navíc je velice rozlehlá a tak se během jednoho zápasu boje vedou většinou na několika místech zároveň.

Offworld

Jak bylo řečeno dřív, ovládání je velice jednoduché, ale zvládnutí boje rozhodně ne. Naprostá většina vašich střel poletí někam, kam jste si nepřáli a poměr vypálených projektilů a zásahů nepřítele je zpočátku tak dvacet, třicet ku jedné. To se ale časem samozřejmě zlepší. Ale i tak je Offworld hodně hektickou a rychlou hrou. Na obloze jsou neustále exploze, mraky jsou plné výstřelů a trosek padajících trosek.

Offworld

Offworld je skvělá akční zábava. Jediným výraznějším problémem je nedostatek obsahu. Dvě lodě jsou málo, několik zbraní také a mapa je jen jedna. Kdyby hra umožňovala hru vícero hráčů, byl by to dokonalý titul na nějakou LAN párty.    

Verzi hry pro ostatní operační systémy naleznete zde.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz