Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Offworld je o hektické akci a vzducholodích

  15:06aktualizováno  15:06
Souboje ve vzduchu ještě nikdy nebyly tak zábavné jako v Offworld. V roli kapitána vzducholodě bojujete proti nepřátelské frakci v mnoha masových bitvách. Obloha je plná explozí a je pouze škoda, že hra je jen pro jednoho hráče.
80

Offworld

Platforma: Freeware
Výrobce: Tengu Games

  • pěkná grafika a skvělá hudba
  • rychlá a svižná hratelnost
  • fantaskní prostředí
  • málo herního obsahu (jen jedna mapa, málo zbraní a lodí)
  • jen pro jednoho hráče
  • jediný, kdo provozuje nějakou bojovou taktiku je hráč (umělá inteligence je opravdu umělá)

Stáhnout

Offworld | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Offworld

Velikostně malá hra Offworld je akční arkáda s pěknou grafikou pro jednoho hráče. Po výběru frakce a nastavení své vlastní vzdušné kocábky vám nic nebrání v účasti na obřích bitvách probíhajících ve fantaskním, vznášejícím se světě. Ovládání je primitivní, ale zaměřování není jednoduché a tak od vás bude vyžadovat trochu trpělivosti. Trpělivosti a pilotních schopností.

Offworld

Ve hře si můžete vybrat ze dvou frakcí. Jedna je modrá a druhá červená a kromě názvu se liší jen vzhledem lodí. Vybavení mají všichni stejné. Dvě jsou stejně tak na výběr samotné lodě. Buď budete rychlá stíhačka, nebo pomalejší, ale silnější křižník. Stíhačka může mít přesný a silný kanón, nebo slabší, ale rychlopalnější dělo. Křižník naopak disponuje raketami, nebo extrémně účinným flakem, který funguje jako smrtící brokovnice.

Offworld

Po navolení zbraní je možno si vybrat ještě ze třetí schopnosti, kterou v boji aktivujete pomocí pravého myšítka. Stíhačka tak může například na omezenou dobu zrychlit a dostat se tak rychle do, nebo naopak z boje, křižník může vypouštět vzdušné miny a vytvářet minová pole. Pak už jde jen o vaše schopnosti.

Offworld

Oba týmy mají omezenou zásobu „respawn pointů“, tedy možností, kolikrát se mohou po zničení vrátit do hry. Každá strana jich má sto a po jejich vyčerpání vyhrává ta, které nějaké zbyly. Týmy začínají na opačné straně mapy. Offworld v nynější podobě obsahuje jen jednu mapu, ale ta je graficky i herně dobře vyvedena. Navíc je velice rozlehlá a tak se během jednoho zápasu boje vedou většinou na několika místech zároveň.

Offworld

Jak bylo řečeno dřív, ovládání je velice jednoduché, ale zvládnutí boje rozhodně ne. Naprostá většina vašich střel poletí někam, kam jste si nepřáli a poměr vypálených projektilů a zásahů nepřítele je zpočátku tak dvacet, třicet ku jedné. To se ale časem samozřejmě zlepší. Ale i tak je Offworld hodně hektickou a rychlou hrou. Na obloze jsou neustále exploze, mraky jsou plné výstřelů a trosek padajících trosek.

Offworld

Offworld je skvělá akční zábava. Jediným výraznějším problémem je nedostatek obsahu. Dvě lodě jsou málo, několik zbraní také a mapa je jen jedna. Kdyby hra umožňovala hru vícero hráčů, byl by to dokonalý titul na nějakou LAN párty.    

Verzi hry pro ostatní operační systémy naleznete zde.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Parkour GO budete skákat mezi mrakodrapy jako kamzík

Parkour GO

Skákat mezi výškovými budovami je v reálu špatný nápad, takže je lepší vyzkoušet si svou odvahu v bezpečí v této akční...

A obtížné akci Alter Army mlátíte nepřátele kytarou

Book It!

Akční arkáda Alter Army je ve své podstatě velmi jednoduchá a to jak do myšlenky, tak do zpracování. Jenže to jí vůbec...

Najít zatoulaného psa v Down Under je tvrdý oříšek

Down Under

Váš věrný čtyřnohý přítel Ritchie se zaběhl a vaším úkolem je ho najít. Problém ale je, že kanalizace, kam zmizel, je...

Najdete na iDNES.cz