Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Okulděje III - černobílá foto adventura

  12:00aktualizováno  21. prosince 8:17
Původně to měl být vcelku pohodový den. Vydáváte se na nádraží a již zde na vás čekají první nesnáze, které vás ale od pokračování rozhodně neodradí. A to je možná ta chyba, jinak byste nemuseli zažít takový horor, jako hlavní hrdina této hry.
70

Okulděje III

Platforma: Freeware
Výrobce: Ufouni

Stáhnout

Okulděje IIITvorba vlastní hry nepochybně láká nejednoho hráče. A tak může velice snadno nastat situace, kdy máte v hlavě vcelku dobrý příběh, v rukávu atmosférickou hudbu, jak to ale seskládat všechno dohromady?Poněkud zajímavým a na první pohled ne až tak patrným útěkem od jedné z nejdůležitějších stránek hry může být volba fotografických lokací, což je případ také Okuldějí III.

Hra se také účastnila letošní Becherovka Game a to v kategorii adventur, kde se také nacházel absolutní vítěz ročníků. Že tedy obsadila sympatické druhé místo za tímto propracovanOkulděje IIIým velikánem není vůbec žádná ostuda. Samotný příběh dnešní hry se začíná odvíjet na jednom maloměstském nádraží, z něhož se hodlá hlavní hrdina vydat na pro něj prozatím neznámou cestu. A již zde začínají první problémy. On totiž nejen že nemá lístek, ale ani drobné, což lze ale ještě poměrně jednoduše vyřešit. Ty správné složitosti začnou teprve ve chvíli, kdy dorazíte na opuštěné nádraží, k čemuž vám hraje ne zrovna veselá hudba, což dodává výsledné atmosféře nový rozměr.

Okulděje III jsou klasickou point&click adventurou se všemi vyžadovanými prvky. A tak si budete čas Okulděje IIIkrátit sbíráním předmětů, rozhovory s NPC, stejně jako různým kombinováním nasbíraných pomůcek. A právě v tom se nachází první a asi nejzávažnější problém. Na pohled jsou sice Okulděje zajímavě zpracované, fotky vcelku dobře vybírané, i tak se ale neubráníte takřka neustálému pixel huntingu. Abyste tomu správně rozuměli, většinu herního času budete trávit ježděním kurzoru po myši a hledáním nějakého aktivního bodu a předmětu, který lze využít. A tak se vám bude velice často stávat, že se prostě zaseknete a budete jen nesmyslně pátrat po lokacích, což není zrovna příjemnou kratochvílí.

A tak budete mít nepochybně jako já stejně smíšený dojem z Okuldějí. Po prvních momentech testování bych Okuldějím v klidu dala i osmičku, především díky poměrně dobře zpracovaném příběhu a tajemné atmosféře v černobílé grafice. Po řadě nepříjemných situací, kdy jsem se na mnoho desítek minut nepříjemně zasekla a strávila mnoho chvil nezajímavým pixel huntingem. Nebýt tohoto faktu, mohla dostat adventura klidně i osmičku – škoda a snad i poučení pro příští situace.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz