Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Okulděje III - černobílá foto adventura

  12:00aktualizováno  21. prosince 8:17
Původně to měl být vcelku pohodový den. Vydáváte se na nádraží a již zde na vás čekají první nesnáze, které vás ale od pokračování rozhodně neodradí. A to je možná ta chyba, jinak byste nemuseli zažít takový horor, jako hlavní hrdina této hry.
70

Okulděje III

Platforma: Freeware
Výrobce: Ufouni

Stáhnout

Okulděje IIITvorba vlastní hry nepochybně láká nejednoho hráče. A tak může velice snadno nastat situace, kdy máte v hlavě vcelku dobrý příběh, v rukávu atmosférickou hudbu, jak to ale seskládat všechno dohromady?Poněkud zajímavým a na první pohled ne až tak patrným útěkem od jedné z nejdůležitějších stránek hry může být volba fotografických lokací, což je případ také Okuldějí III.

Hra se také účastnila letošní Becherovka Game a to v kategorii adventur, kde se také nacházel absolutní vítěz ročníků. Že tedy obsadila sympatické druhé místo za tímto propracovanOkulděje IIIým velikánem není vůbec žádná ostuda. Samotný příběh dnešní hry se začíná odvíjet na jednom maloměstském nádraží, z něhož se hodlá hlavní hrdina vydat na pro něj prozatím neznámou cestu. A již zde začínají první problémy. On totiž nejen že nemá lístek, ale ani drobné, což lze ale ještě poměrně jednoduše vyřešit. Ty správné složitosti začnou teprve ve chvíli, kdy dorazíte na opuštěné nádraží, k čemuž vám hraje ne zrovna veselá hudba, což dodává výsledné atmosféře nový rozměr.

Okulděje III jsou klasickou point&click adventurou se všemi vyžadovanými prvky. A tak si budete čas Okulděje IIIkrátit sbíráním předmětů, rozhovory s NPC, stejně jako různým kombinováním nasbíraných pomůcek. A právě v tom se nachází první a asi nejzávažnější problém. Na pohled jsou sice Okulděje zajímavě zpracované, fotky vcelku dobře vybírané, i tak se ale neubráníte takřka neustálému pixel huntingu. Abyste tomu správně rozuměli, většinu herního času budete trávit ježděním kurzoru po myši a hledáním nějakého aktivního bodu a předmětu, který lze využít. A tak se vám bude velice často stávat, že se prostě zaseknete a budete jen nesmyslně pátrat po lokacích, což není zrovna příjemnou kratochvílí.

A tak budete mít nepochybně jako já stejně smíšený dojem z Okuldějí. Po prvních momentech testování bych Okuldějím v klidu dala i osmičku, především díky poměrně dobře zpracovaném příběhu a tajemné atmosféře v černobílé grafice. Po řadě nepříjemných situací, kdy jsem se na mnoho desítek minut nepříjemně zasekla a strávila mnoho chvil nezajímavým pixel huntingem. Nebýt tohoto faktu, mohla dostat adventura klidně i osmičku – škoda a snad i poučení pro příští situace.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz