Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ollie Ostrich - trampoty modrého pštrosa

  12:00aktualizováno  12:39
Dětská hopsačka s návštěvníkem z vesmíru, kterým není zelený mužíček s tykadly, ale modrý pštros. Ten musí najít zlatá vajíčka, která ukradl a po jednotlivých levelech rozházel Doktor Šílenec. Podaří se vám to?
60

Ollie Ostrich

Platforma: Freeware
Výrobce: Jesse Venbrux

Stáhnout

Ollie OstrichZnáte Disneyho kreslený seriál Road Runner? Rychlonohý pštros s klasickou hláškou „beep beep“ vždy přelstil zákeřného kojota. Hrdinou dnešní hopsačky je pro změnu modrý pštros, který je mu nápadně podobný. Ve skutečnosti je však spojuje jen ten vzhled, protože Ollie je pštros velmi zvláštní. Pochází z vesmíru a na zemi byl vyslán s úkolem sesbírat vejce, jež ukradl Doktor Šílenec. Úvodní kolo slouží k osahání ovládání a také druhý level se od ostatních odlišuje. Je to totiž letecká vesmírná mezihra, ve které se vyhýbáte předmětům. Pak již ale začíná klasická plošinovka. 

Vaším úkolem je v každém levelu najít a sebrat tři zlatá vajíčka. Mimo ně samozřejmě sbíráte i vajíčka jiných barev, která vám přidávají body a je vhodné sbírat i pírka. Pokud vysbíráte všechna, budete výš skákat. Vaše zdraví obnovují kousky ovoce, Ollie Ostrich ale pozor, třeba na poušti žádné nenajdete a zdravím budete muset šetřit. Váš pštrosík umí nejen skvěle běhat, ale i skákat. A právě skákáním na hlavu se ve stylu Mária zbavujete soupeřů. Po cestě jich sice moc nenajdete, ale za to jsou záludnější a zneškodnit poletující vosu chce trochu námahy.

Mimo šílené kombinace třeba pěti jezdících plošinek pro mě byly největším trápením skoky do neznáma, které musíte čas od času riskovat. Buď vám to vyjde a vy trefíte plošinku nebo se utopíte ve vodě. Originálním prvkem jsou okrouhlé výstupky, na něž s rozběhem vybíháte. Pokud seberete všechna vajíčka, musíte ještě najít exit, který se nachází většinou na nějakém zapadlém místě.

Ollie Ostrich Ollie Ostrich zaujme především menší hráče a má k tomu všechny dispozice: nepřátel není mnoho, po každém kole se hra ukládá, takže i po smrti lze plynule navázat. Ovládání je jednoduché a skákání většinou nevyžaduje milimetrovou přesnost. Grafika je kreslená a jednoduchá, objekty velké a často s podivnými barvami: modrý pštros a červený bobr snad hovoří za vše. Design je pěkný a prostředí se pokaždé mění, ale velké zjednodušení se podepsalo na akčnosti. Netlačí vás žádný časový limit, což po čase vede k nezbytnému: začnete se nudit. Navíc zde není žádná tabulka s nejvyšším skóre, takže motivace k opakovanému hraní není žádná. Ollie Ostrich se hodí pro děti, kterým je hlavně ručený a pokud jste odkojeni Máriem, asi vás moc nepotěší.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz