Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ollie Ostrich - trampoty modrého pštrosa

  12:00aktualizováno  12:39
Dětská hopsačka s návštěvníkem z vesmíru, kterým není zelený mužíček s tykadly, ale modrý pštros. Ten musí najít zlatá vajíčka, která ukradl a po jednotlivých levelech rozházel Doktor Šílenec. Podaří se vám to?
60

Ollie Ostrich

Platforma: Freeware
Výrobce: Jesse Venbrux

Stáhnout

Ollie OstrichZnáte Disneyho kreslený seriál Road Runner? Rychlonohý pštros s klasickou hláškou „beep beep“ vždy přelstil zákeřného kojota. Hrdinou dnešní hopsačky je pro změnu modrý pštros, který je mu nápadně podobný. Ve skutečnosti je však spojuje jen ten vzhled, protože Ollie je pštros velmi zvláštní. Pochází z vesmíru a na zemi byl vyslán s úkolem sesbírat vejce, jež ukradl Doktor Šílenec. Úvodní kolo slouží k osahání ovládání a také druhý level se od ostatních odlišuje. Je to totiž letecká vesmírná mezihra, ve které se vyhýbáte předmětům. Pak již ale začíná klasická plošinovka. 

Vaším úkolem je v každém levelu najít a sebrat tři zlatá vajíčka. Mimo ně samozřejmě sbíráte i vajíčka jiných barev, která vám přidávají body a je vhodné sbírat i pírka. Pokud vysbíráte všechna, budete výš skákat. Vaše zdraví obnovují kousky ovoce, Ollie Ostrich ale pozor, třeba na poušti žádné nenajdete a zdravím budete muset šetřit. Váš pštrosík umí nejen skvěle běhat, ale i skákat. A právě skákáním na hlavu se ve stylu Mária zbavujete soupeřů. Po cestě jich sice moc nenajdete, ale za to jsou záludnější a zneškodnit poletující vosu chce trochu námahy.

Mimo šílené kombinace třeba pěti jezdících plošinek pro mě byly největším trápením skoky do neznáma, které musíte čas od času riskovat. Buď vám to vyjde a vy trefíte plošinku nebo se utopíte ve vodě. Originálním prvkem jsou okrouhlé výstupky, na něž s rozběhem vybíháte. Pokud seberete všechna vajíčka, musíte ještě najít exit, který se nachází většinou na nějakém zapadlém místě.

Ollie Ostrich Ollie Ostrich zaujme především menší hráče a má k tomu všechny dispozice: nepřátel není mnoho, po každém kole se hra ukládá, takže i po smrti lze plynule navázat. Ovládání je jednoduché a skákání většinou nevyžaduje milimetrovou přesnost. Grafika je kreslená a jednoduchá, objekty velké a často s podivnými barvami: modrý pštros a červený bobr snad hovoří za vše. Design je pěkný a prostředí se pokaždé mění, ale velké zjednodušení se podepsalo na akčnosti. Netlačí vás žádný časový limit, což po čase vede k nezbytnému: začnete se nudit. Navíc zde není žádná tabulka s nejvyšším skóre, takže motivace k opakovanému hraní není žádná. Ollie Ostrich se hodí pro děti, kterým je hlavně ručený a pokud jste odkojeni Máriem, asi vás moc nepotěší.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz