Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

One Late Night vás naučí nepracovat přesčasy

  17:00aktualizováno  17:00
One Late Night je hororový noční přesčas s vynikající grafikou a atmosférou odehrávající se na poměrně malém prostoru v průběhu jedné noci ve vývojářské firmě. Opravdu se vyplatí být až příliš pracovitý?
85

One Late Night

Platforma: Freeware
Výrobce: Black Curtain Studio

  • skvělý vizuál (především přesvícení prostředí)
  • atmosféra opuštěných kanceláří
  • vysoká interaktivita prostředí
  • krátké
  • žádný děj, který by vysvětloval, co se děje

Stáhnout

One Late Night | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

One Late Night

Poměrně netradiční hororový prožitek One Late Night se odehrává jen na několika málo metrech čtverečních v noční kanceláři jakési vývojářské společnosti. Dokážete jako pracovitý zaměstnanec přežít noc, aniž byste propadli šílenství, nebo vás nepohltilo zlo? Skvělá grafika, atmosféra a především strach z podivného, děsivého úkazu korzujícího koridorem vás přesvědčí, že pracovat (a hrát) dlouho do noci se nevyplácí.

One Late Night

Je to k neuvěření, ale lidé pracující hluboce přesčas existují. Tedy alespoň v té realitě, kterou presentuje One Late Night. Jako programátor společnosti Webcom jste nuceni vykonat zbytek své obvyklé práce během noci, ve vysoké kancelářské budově, když všichni ostatní šli už dávno domů. Zvláštní atmosféra opuštěné budovy vám nedá spát podobně jako hrnky silné kávy, které do sebe v pravidelném intervalu ládujete. Něco je však špatně! Neobvyklé zvuky a hlasy, které slyšíte vás donutí vstát od obrazovky počítače. Najdete odvahu podívat se pootevřenými dveřmi na chodbu?

One Late Night

One Late Night je svým způsobem klasický horor. Vyděsí spoustou nereálných a strašidelných úkazů a skutečné nebezpečí vám poodhalí až nakonec. Vysoce přesvětlené prostředí kanceláře je mimořádně pohledné a potěší kdejaký pohled. Za okny se každou chvíli prožene blesk, který osvítí i ty nejtmavější kouty a hra světla a stínů je tak krásná, že by si zasloužila vlastní sonet. Navíc, prostředí je poměrně interaktivní a přijde i na několik hádanek, převážně typu najdi a použij. Většina zásuvek se dá otevřít, většina přístrojů zapnout či použít. Navíc potěší i velmi pěkný nápad s ukládáním hry u počítače, kam je třeba zadat do Linuxu heslo pro uložení.

One Late Night

Je sice pravda, že samotné mystérium není nijak výrazně vysvětleno a nehezky vypadající postava toulající se chodbami kanceláří není nijak podkreslena v pozadí příběhu. Vše, o čem se jakž takž dozvíte je, že váš kolega, který v kanclech pracoval pozdě do noci před vámi, se stal obětí čehosi zlého, což se dozvídáte z kousků deníku. Většinu One Late Night tak představuje hledání baterek do svítilny, kterou zlo dokážete zlikvidovat. Na těch asi patnáct minut, které u hry strávíte, je to ale dost a garantuji, že se ani minutu nebudete nudit.

One Late Night

One Late Night je skvělý horor, který mohl být delší a mít propracovanější příběh, či alespoň pozadí. Skvělá grafická stránka není standardem a potěší, stejně jako výrazná a podmanivá atmosféra opuštěné budovy. Kdyby byla hra o něco delší, bylo by to na jednu stranu skvělé, ale je možné, že by v určité chvíli začala ve vaší hlavě panovat nuda. Takto se to nestane a tak zůstává jen zábavná hra s dosti bizarním nepřítelem.

Na oficiální stránce hry jsou ke stažení verze hry i pro Mac a Linux, stejně tak jako pro Windows v 64-bitové verzi, či verzi s DirectX 11.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz