Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

One More Time - opakované hraní = větší zábava

  12:00aktualizováno  14. srpna 7:53
Jednoduchá hopsačka se opakovaným hraním může přeměnit v opravdu unikátní a skvěle hratelnou záležitost, jejíž několikáte opakování zvládnou již jen opravdu ti nejšikovnější. Přesvědčte se sami.
70

One More Time

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Nimmo

Stáhnout

One More Time One More Time je zajímavou záležitostí. Hra totiž podle všeho vznikla v krátkém čase kolem šesti hodin a je určena pro jednu ze zahraničních soutěží. Každý by tedy logicky očekával odfláknutý a graficky neatraktivní titul. A One More Time dokonce překvapuje i po této stránce.

Základem všeho je poměrně svěží a zajímavý koncept, který se zpočátku jeví jako tuctová hopsačka. Autor ji opatřil pouhou pěticí levelů (což mu ale vzhledem k časové tísni nelze mít za zlé). A to navíc, když každý z této pětice jakoby obsahuje šest dalších. Ty jsou sice neustále stejné, zato ale s trochu pozměněnou hratelností. OnOne More Time e More Time je zkrátka a dobře jednou z mála her, které dokazují, že i opakované hraní u freewarovek nemusí být na škodu. Ona hra je dokonce na pátý pokus podstatně zábavnější, než na ten první.

Poté, co totiž započneme nový level, otevře se před vámi prozatím neznámé prostředí, po jehož prostoru je rozmístěno kolem pěti žlutých kuliček, jež se stanou vaším terčem. Ty musíte posbírat, načež končí váš první pokus. Obrazovka se opět zresetuje a vy začínáte stejnou mapu ale z jiného umístění. Jasně, že to nepřináší po obtížnostní stránce téměř žádné navýšení a proto se autoři uchýlili ke lsti další – po celou dobu hry vás totiž pronásledují vaše předchozí pokusy. Přesněji řečeno, v místě, kde jste One More Time začínali předešlá kola, zůstane červená tečka. Ta po startu levelu stejně jako vy utíká ke žlutým puntíkům a při tom se vám snaží co nejefektivněji zabránit v dalším postupu. A na to si vy musíte dávat neustále pozor, v momentě, kdy se srazíte s červenou tečkou, je zle. Level se resetuje a vy musíte hrát od začátku.

Při druhém či třetím pokusu ještě není hratelnost až tak ďábelská. V momentě, kdy se vám po dosti úzkých uličkách budou navíc motat až čtyři další nepřátelé, budete mít co dělat, abyste pokus přežili ve zdraví.

Pochválit je třeba i grafickou stránku. Ta je na jednu stranu poměrně jednoduchá, pro daný styl hry ale přímo dostačující a hlavně přehledná, což je také důležité. Co dodat? One More Time je skvěle odvedenou prací. Když už nic tak alespoň na těch několik málo minut, které u něj strávíte ...

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz