Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Open Fire - skvělá grafika především

  12:00aktualizováno  12:41
Open Fire je na poli freeware her graficky na špičce. Hratelnost je o něco slabší, ale rozhodně ne špatná. Jestliže máte chuť vzít do ruky raketomet a sestřelit pár nepřátelských tanků, neváhejte.
70

Open Fire

Platforma: Freeware
Výrobce: Blue Torch Studios

Stáhnout

openfire1

Open Fire si bere na paškál klasickou přestřelku, kde se nebudete starat o nic jiného, než jenom o narůstající skóre a vraky tanků a aut zaplňující bitevní pole. Navíc tato hra získala ocenění hráčů v OTEE Unity Widget Challenge.

Hrát budete za vojáka s raketometem. Voják stojí na dřevěném posedu, ale střílet na jeleny v lese rozhodně nebudete. Krátce po startu začnou přes bitevní pole projíždět tanky a vojenské automobily. Váš úkol je prostý. Za daný časový limit jich co nejvíce zničit a dosáhnout tak co nejvyššího skóre. Jelikož se Open Fire prezentuje jako zběsilá akční řež, nemusíte se starat o dobíjení nebo o zbývající počet nábojů. Máte jich neomezeně a jedinou drobnou překážkou je colddown vašeho raketometu. Tanky a auta přijíždějí jak z horní tak i z dolní části obrazovky, různě se o sebe zasekávají a manévrují. Stačí sestřelit nějaký tank a jiné auta a tanky přes tento vrak openfire2nebudou moct projet a stanou se pro vás snadným cílem. Vaší velkou výhodou je, že po vás nikdo nestřílí ani vás jinak neohrožuje. Plně se tedy můžete soustředit na destrukci, aniž byste se museli strachovat o svůj vlastní život. Po vypršení časového limitu se vám spočte skóre a pokud budete dobří, automaticky se zapíše do online listiny nejlepších.

Grafická stránka Open Fire je opravdu výtečná. Už jenom široká škála možných nastavení před spuštěním slibuje hodně. Hrací plocha je fixní a kamera nikam jinam nezasahuje, což dalo autorům možnost využít plných detailů malého prostoru. Bitevní pole tedy rozhodně nevypadá fádně. Vyskytují se na něm stromy, tráva, bahnitá místa střídají kamenná a v neposlední řadě nemohu opomenout velmi pěkně vykreslený posed s hlavním hrdinou. Krom toho při hraní efektně prší a občas se celý obraz zaklepe. Nepřátelské tanky a auta jsou také precizně odvedená práce. Opravdu radost pohledět. Hratelnost je zběsilá. K ovládání vám stačí pouze myš a rychlé drceníopenfire3 jejího levého tlačítka. Tanky a auta explodují po desítkách a bitevní plocha je za chvíli plná hořících vraků. Ty naštěstí časem mízí, ale jenom proto, aby uvolnili místo novým vrakům. Ona jednoduchost mi vadila ze všeho nejvíce. Brzy se totiž dostavil stereotyp. Nemožnost nějak pobíhat po bitevním poli nebo alespoň uhýbat před kulkami z kanónu nepřátel Open Fire chybí. Všechno ale nemůže být dokonalé. I když ozvučení k tomu nemá daleko.

Open Fire je graficky skvělou hrou, za hratelnost se také nemusí stydět a audio stránka je takřka bezchybná. Fandové rychlé a zběsilé akce si bez debaty přijdou na své a Open Fire se pro ně stane jednou z nejoblíbenějších her. Ostatním může ukrátit několik málo minut.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz