Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Open Mortal - zasaďte smrtící úder

  12:00aktualizováno  7. ledna 2005 12:02
Doby, kdy série her Mortal Kombat dobývala srdce všech násilných hráčů, jsou nenávratně pryč. A tak všechny příznivce tohoto žánru mohu potěšit zprávou, že zde mohou zcela zdarma stáhnout volné pokračování této hry, které za to opravdu stojí!
60

Open Mortal

Platforma: Freeware
Výrobce: UPI

Stáhnout

Open MortalHru Mortal Kombat zná snad každý pravověrný hráč. Vyskytovala se již na hracích automatech, které k nám jezdily na pouť a za pětikorunu si ji mohl kdokoliv zahrát. Dobře si ze svých raných let pamatuji, jak se starší kamarádi prali o to, kdo bude hrát další. A kdo zná hru Mortal Kombat, jistě i zná, jaké kouzlo v té době tato hra měla. A pak přišly další a další inovace v dalších třech dílech této hry. Mortal Kombat IV poté představoval celkem dokonalou řežbu ve 3D enginu, kde bylo možno používat i zbraně či uhýbat do stran. Tímto dílem však série této hry skončila. Několik příznivců této hry se však rozhodlo vytvořit volné pokračování, a protože je zdarma, jmenuje se právě OpenMortal.

Co je v překladu Mortal Kombat asi mnozí neví. A tak napovím, že se jedná o slova: smrtící úder. Toto jméno pak přesně vystihuje obsah této hry. Bojuje se jeden proti jednomu, volným způsobem. Vaším úkolem je zlikvidovat svého protivníka dříve, než zlikviduje on vás či vyprší časový limit. Jak toho docílit? Nejlépe sérií úderů (tzv. kombo), které dokáže ubrat nepříteli až polovinu výdrže. A ne vždy se vám kombo povede. A tak je někdy možno pouze zasazovat údery jednotlivé, proti kterým se stejně může schovat nepřítel do krytu. Než se propracujete na profesionální úroveň, bude vám to chvilku trvat.

Open MortalAčkoliv jste byli zvyklí z her Mortal Kombat, na stvoření všeho druhu, různých ras a možností, v tomto titulu se setkáte pouze s bandou zřejmě studentů, kteří propůjčili svá těla hrdinům z hry. Mezi sebou se tak mlátí zcela obyčejní lidé. Avšak i zde má každý z nich svoje specifické vlastnosti, výhody a komba. I když není herní engine příliš realisticky propracovaný, dá se s ním spokojit. Všechny údery rukou, nohou či hlavou jsou přístupné, včetně krytu.

Bohužel tato hra ještě není ve své finální úpravě a tak hra postrádá UI, čili možnost hry proti PC. Zbývá zde tak pouze hra proti jinému hráčovi na jednom PC či pomocí sítě. Co se týče možností MultiPlayeru, můžete si vybrat mezi bojem jeden proti jednomu, týmu dobra proti zlu a možností vlastních specifických týmu o velikosti až deseti bojovníků, přičemž lze nastavit, zda můžete hrdiny klonovat či nikoliv.

Grafické zpracování hry se sice nevyrovná čtvrtému dílu titulu Mortal Kombat, ale přeci jenom, tento titul je zcela zdarma. Visuální zpracování lze ale hodnotit Open Mortal vcelku kladně, včetně zcela realistických postav bojovníků :). Hudební a zvukové zpracování je na podobné úrovni, přičemž zde není kladen důraz ani tolik na vysokou kvalita jako na dobarvení této spíše provokace, lze-li tuto hru takto nazvat. Již v jejím intru se totiž autoři naváží do přijetí nových zemí do EU. To nám však nevadí.

Celkově zhodnoceno pak tato hra vcelku zaujímá pohled hráče pouze v případě, že má s kým hrát. Pokud po ruce nikoho nemáte, hra pro vás nebude mít žádnou hodnotu. Tento fakt se také projeví na závěrečném hodnocení. Jinak se totiž jedná o vskutku zajímavý počin, který zaslouží ocenění. Takto však hodnotím o bod méně, než by hra dostala v případě hry proti UI. Dávám 6 bodů a těším se na další verzi této hry, která snad už bude obsahovat i tuto variantu hry. Ke stažení vám nabízíme dvě verze Open Mortal. V první máte k dispozici 6 postav, ve druhé 18 postav.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 80 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz