Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operation Blitz Krieg - 2. světová se vrací!

  12:00aktualizováno  17. srpna 9:56
Strategie křížená s akčním Moorhuhnem odehrávající se ve druhé světové válce? A pekelně zábavná? Ještě řekněte, že Vás to neláká! Chceš zničit půlku armády? Chceš vidět pole plné kráterů a padlých protivníků? Tak už klikni na nadpis a stáhni si hru, která ti to splní!

Operation Blitz Krieg - 2. světová se vrací!

Platforma: Freeware
Výrobce: Jan F. Weber

Stáhnout

Operation Blitz KriegKdyž jsem četl název této hry na jednom zahraničním serveru, nadšeně jsem si říkal, jaká to bude skvělá strategie. Po stáhnutí a rozpakování jsem byl sice trochu zklamán, ale ne na dlouho. Tato hra není strategie. Je těžké určit žánr, ale ve všech ohledech odkazuje spíše na zaměření akční.

Je to trochu taková vylepšená „jiná Moorhuhnovka“. Na hru se díváte ze shora, pěkně v 2D. S trochou fantazie si můžete domyslet, že ležíte na vysoké hoře a pod sebou máte planinu, přes kterou běhají vojáci, jezdí tanky a motorky, nebo proletí letadlo. Všechno, co se objeví na planině je nepřátelské, a musí lehnout popelem. Jedinou výjimkou jsou nemocniční jednotky (ambulance a pěší doktor) a některé mise v kampani. Výstroj pro toto likvidování je opravu bohatá. První zbraň není nic jiného než obyčejná pistole. Pěšáka s ní zabijete ihned, ale na tank potřebujete alespoň čtyřikrát vyměnit zásobník, takže Vám mezitím ujede. Dále je ve vašem arzenálu brokovnice, něco jako flak, kulomet a Panzerfaust (bazooka určená k ničení tanků). Nemusím snad zdůrazňovat, ž zbraně se opravdu liší, a to jak v kadeci, tak například v době nabíjení a počtu munice v jednom zásobníku. Do zmíněného „devastátora tanků“ se vejde jediný náboj, ale zato zničí jakoukoli jednotku jedinou ranou. Dlouhé nabíjení z něj ale dělá zbraň určenou opravdu pouze k destrukci tanků, kteří se na bojišti vyskytnou pouze občas. Na pěšáky jsem s úspěchem používal kulomet ;-).

Operation Blitz KriegZákladem hry jsou tři herní styly. Hra jen tak na body, kampaň a hra na čas. Nejzdařilejší z nich je samozřejmě kampaň, o kolo které se to vlastně všechno točí. Nejdříve si natrénujte střílení v normálním módu, a pak rychle nastartujte kampaň. Je opravdu vydařilá, má svůj vlastní příběh, odehrávajíce se v Druhé Světové válce, a obsahuje spousty misí s předem danými úkoly. Například v první misi musíte zastavit invazi vojáků, v nesmíte vpustit za své hranice špionážní motorku. Další mise jsou variabilnější a zábavnější, různě se kombinují atp.. Co mě na kampani velice překvapilo, je střídání povrhů a míst, kde se bitva odehrává. Pokud bojujete v Africe, podklad je poušť, pokud v Anglii, země je pokrytá trávou a v ledovém severním Rusku je povrch zemský jeden velký kus ledu a sněhu.

Tímto jsme nakousli grafiku hry, potažmo design. Grafika není opravdu žádný skvost, bohužel. Dá se to ale vydržet. Animace postav asi nedala autorům moc práce, ale přesto není špatná a nevypadá blbě. Žádný vizuální kiks tu není, a proto vás grafika neodradí, a to je důležité. Co se týče nějakých efektů, něco tu je. Například rakety z Panzerfausta opravdu vybuchují, pokud sejmete vojáka něčím silnějším, tak se rozprskne atp.. Co se týče prostředí, je ale dobře, že se mění s podnebím i povrch. Na sníh se přece jen dívá jinak než na poušť a maskování v trávě je také o něco jednoduší než v poušti.

Operation Blitz KriegVe hře je obsaženo také pár věcí, které zlepšují hratelnost. Například každá mise (vyjma kampaně, samozřejmě) se automaticky sama vygeneruje, což zajišťuje velkou replayabilitu. Každá mapa totiž obsahuje několik lesů (v Anglii a Evropě), do kterých se schovávají nepřátelské jednotky. Pokud se vám schovají do lesa blízko u levého okraje obrazovky, vaší hranice, máte smůlu, protože je nestihnete sestřelit. Před každou misí je také briefing, což také zvyšuje atmosféru a hratelnost.

Mým dalším úkolem je zhodnotit hudbu a zvuky, aneb zvukovou stránku hry. K hubě moc dlouho promlouvat nebudu, jelikož ve hře žádná není. Škoda, kdyby na pozadí hrál dobový zpěv Američanů, či Němců na posílení morálky, bylo by to určitě zajímavé. Zvuky ve hře naštěstí jsou a to nejsou špatné. Zdají se být docela reálné. K slyšení jsou zvuky brokovnice, pistole, kulometu, výbuchů vozidel a skřeky trefených vojáků.

Co dodat ? Skvělá hra, která má pouze 1.7 MB! Opravdu stojí zato, je to výtečná zábava. Můžete se díky skvělému systému bodování a score tabulky předhánět s kamarády, kdo udělá více bodů, nebo můžete sami postupovat v kampani. Pobavíte se, doporučuji.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz