Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operation Cucumber - okurkový salát a plyšoví tygříci

  12:00aktualizováno  12:12
Roztomilá a nekompromisní zároveň. Taková je dnešní 3D střílečka, kde olovo nahradí okurky a Impy hbití plyšoví tygříci. Čeká na vás mnoho arén s hezkým designem, ve kterých budete bojovat na život a na smrt (ta vás potká častěji).
70

Operation Cucumber: Mission Possible

Platforma: Freeware
Výrobce: Murase-Net

Stáhnout

Operation CucumberČím víc píšu recenze, tím víc mě láká naučit se japonsky. Takto mi nezbývá než procházet klikiháky, odhadovat a chytat se každičkého latinského písmena. Ale ta trocha námahy stojí za to, protože jen málokdy mě nějaká japonská freewarovka zklamala. U dnešního úlovku jsem to měl naštěstí jednoduché, protože stránky byly k dispozici i v angličtině. 

Již podle letmého pohledu na screenshoty poznáte, že jde o trojrozměrnou akci viděnou z pohledu třetí osoby. To není v současnosti ani v oblasti her zdarma nic neobvyklého, ovšem mnohdy jde jen o duchaprosté střílečky se zbraněmi a pár strašidly, které jsou spíše technologickým demem a demonstrací enginu. Na Operation Cucumber je vidět snaha o odlišný přístup a také humornost. Zatímco evropské střílečky sází na přesnou střelbu, rychlý pohyb a krytí, zde byl systém zaměřování zjednodušen. Pokud je nepřítel v zorném poli, objeví se v červeném trojúhelníku a pak jen stačí začít střílet. Nemyslete si ovšem, že jde o lehkou záležitost. Na normální obtížnost již jde o pořádný masakr a akci až do morku kostí.

Operation CucumberHlavní hrdinkou dnešní střílečky je holčička, o které máme jediné dvě informace. Má ráda okurky a nesnáší plyšové tygříky. Okurky jí slouží jako střelivo, jímž se v každém levelu snaží v zadaném čase vyvraždit všechny tygříky. Ti pobíhají po aréně a na první pohled vypadají neškodně. Jakmile se k nim ale přiblížíte, začnou po vás střílet. Standardní situace? Omyl. Zatímco jinde padne nepřítel po jedné střel s řevem tygra (doslova), tady musíte mrštné plyšáky zasáhnout hned řádnou sérií střel. Úspěchu nedosáhnete bez rychlosti, skákání a hbitosti. 

Jednotlivé arény jsou velmi dobře designovány. V každé na vás čeká nějaká past: úzké můstky, krytí za sloupy, kličkování mezi auty, točivá schodiště s překážkami atd. Mění se i vizuální kabátek prostředí, i když někdy jsem měl pocit, že by více prospěl jednotný koncept, protože se přeskakuje z futuristické metalové arény do vesmíru, pak na parkoviště atd.

Operation CucumberSamotné modely postav a předmětů sice nejsou žádné skvosty, ale prostředí a textury jsou velmi povedené, hezky sladěné a co je ze všeho nejdůležitější, hra běží i na hardwarově slabých počítačích. Pěkný je zejména interface, který je přehledný a obsahuje i navigační mapku. Rozmístění nepřátel v prostoru signalizuje zelený záměrný čtverec, což se mi zdá jako originální a pěkný nápad. Spolu se zmiňovaným zaměřováním mi připomínali pohled predátora ze hry Alien versus Predator.

Operation Cucumber: Mission Possible mě mile překvapil svou hratelností. Cupitající postavičky, sympatická hrdinka, okurková kanonáda, to vše dodává hře nádech roztomilosti. Zároveň však jde o nekompromisní akci v krásném a rozmanitém prostředí, která stojí za vaši pozornost. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz