Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operation Dog Tag – pyrrhova střílečka

aktualizováno 
Rozsáhlé mapy? Ovladatelná vozidla? Sofistikovaný příběh? Všechno dohromady Operation Dog Tag obsahuje – a přesto je výsledek děsivější než by kdokoliv čekal.
50

Operation Dog Tag

Platforma: Freeware
Výrobce: Afterwinds

  • Tak špatné, až je to zábavné!
  • Velkolepé scenérie
  • Děsivě neotestované
  • Hrozivě padající
  • Trapný humor

Stáhnout

dogtag_02xx

Vím, že tu frázi nadužívám, ale tentokrát tu skutečně máme něco, co tu ještě nebylo! Operation Dog Tag je první hra, která mě bavila tím, jak je špatná! Je to jako když si pustíte filmy Eda Wooda nebo Uwe Bolla – je vám jasné, že autoři měli poměrně jasný velkolepý cíl, ale zoufale jim k jeho převedení na plátno chyběly jakékoliv schopnosti. Pojďme se tedy podívat na tuto 3D akci a hrůzy, které nám její autoři říkající si Afterwinds servírují.

dogtag_01A máme tu misi na tropickém ostrově! Skupina softwarových pirátů ukradla data zbrojních koncernů a na vás nyní je, abyste s nimi zúčtoval. A když lidé v Afterwinds napíšou piráti, myslí skutečně piráty! Kam se hrabe Crysis, i Dog Tag umí zobrazit famózní vodopád či rozbujelou vegetaci. Navíc hra neztrácí napětí ani v této humidní atmosféře – piráti se kolem vás množí jako korupční aféry, a neustále se do probíhajících bojů smějí. Poprvé vám jejich "Chachacha!" může připadat snesitelné. Posté se ho už začnete děsit a dostaví se atmosféra jako řemen!

dogtag_03Poté, co mi hra spadla při pokusu vytvořit screenshoty při pohledu na z tajemného důvodu odstřelovanou horu, a pro jistotu sebou vzala i celý systém, jsem okusil další misi. Zápletka Reality Assassins je o tom, že skupina ninjů napadla ostrovy, kde se natáčí reality show a chce osadníky pobít. Proč? Jediným vysvětlením je, že autoři scénáře brali drogy. Jenom po nich si totiž mohli myslet, že všechny tyhle nadsazené náměty jsou vtipné a ne jenom megaliticky dementní.

dogtag_04V téhle části hry se Dog Tagu podařilo mě skutečně vyděsit. Při rutinním přebrodění řeky se kolem mě vyrojili světélkující ninjové a začali po mě vrhat vybuchující šurikeny. Ve zbrani máte naštěstí nekonečně munice, takže i když kope jako špatná vodka, stačí kropit směrem k nepříteli. Asi jsem se nezmínil, že všichni protivníci spolykají desítky nábojů než konečně zatřepou bačkorami. Přesto je i díky hudbě tahle pasáž opět dalším důkazem, že záměr byl pěkný, ale přesto máte jaksi během hraní problém se nesmát.

dogtag_05A ano, máme tu i plně ovladatelná vozidla! Nečekal jsem to, ale komplexnost hry sahá až takhle daleko. V autě na vás ninjové nemůžou, bohužel vegetace brání většímu sešlápnutí plynu. Dalo by se samozřejmě s úspěchem namítnout, že pár sekund po zařazení jedničky mi hra opět spadla (a to i o misi později při projížďce tankem), ale opět je vidět jak velké oči vývojáři měli.

dogtag_06Poslední třetí misí singleplayeru se s Operation Dog Tag rozloučíme (abychom se s ním už nikdy nesešli). Během bojů proti korporátním zombie si povšimněte, že panáci se sekli o vyvrácenou lampu. Opět – jde o věrnou simulaci chování zombies nebo to mám brát jako bug? Jako celou tuhle hru? Ale navzdory tomu – všimněte si pozadí, vždyť to vypadá skoro jako něco z Fallouta 3. Jako střílečku bych tuhle hru nedoporučil nikomu. Zábavné nakoukání do světa žertovných chyb ve videohrách to ale rozhodně je nářez.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 183 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz