Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Orbital Sniper - ostřelovač budoucnosti

  12:00aktualizováno  2:22
Když se řekne ostřelovač, většina lidí si asi představí najatého zabijáka čekajícího na střeše na svou oběť. Ostřelovač ale může stát i na té správné straně zákona, a právě do takové role vás hra Orbital Sniper obsadí. A protože se vše bude odehrávat v budoucnosti, budete svůj cíl zaměřovat až z orbitu.

Orbital Sniper

Platforma: Freeware
Výrobce: Jari Komppa

Stáhnout

Orbital

Ve většině akčních her se hlavním cílem stává vaše vlastní přežití. Příběh hry se vám sice může pokusit podstrčit myšlenku, že vlastně zachraňujete svět nebo že děláte něco podobně důležitého, ale těžko můžete něco zachraňovat, budete-li mrtví, že? Vše tedy nakonec závisí na vašem přežití a ostatní úkoly jsou až na druhém místě. Existují ale i výjimky, jako je například hra Orbital Sniper, kde si sice zachraňování užijete dost, ale o svůj vlastní život se bát nemusíte.

Píše se rok 2174 a vy zastáváte funkci tzv. Orbital Snipera. Již sám název dává tušit, co je asi náplní vaší práce. Stanete se ostřelovačem, který si ovšem jako svůj čekací post nevybral střechu některé výškové budovy, ale přímo orbit Země. Vaším úkolem se pak stane ochrana několika důležitých osob, jenž se budou pohybovat ve vámi kontrolované oblasti. Možná si řeknete, že takový ostřelovač má docela lehkou práci. Jen si tak někde leží, kouká se skrz zaměřovač své pušky, pak si jednou vystřelí a jde domů. Můžete si ale být jisti, že v roce 2174 se i ostřelovač pěkně zapotí. Po městě se pohybuje spousta kriminálních živlů a nájemných vrahů, kteří se jen třesou na to, až si udělají další zářez do pažby své zbraně. A právě tomu vy musíte zabránit. Běda, pokud by se nebezpečná osoba dostala do blízkosti vámi hlídaného člověka.

Orbital

Bohužel, jak už to ve městech bývá, i zde se po ulicích prochází velké množství nic netušících civilistů, kteří vám nevědomky budou ztěžovat vaši už tak dost těžkou práci. Pokud se váš cíl připlete mezi skupinku civilistů, je to vždy velice nepříjemné, ještě horší však je, pokud omylem zastřelíte nevinného chodce. Naštěstí však váš taktický display dokáže barevně označit jak nebezpečné osoby, tak i VIP, takže po většinu času budete mít docela dobrý přehled. Téměř nepostradatelnou se vám pak stane možnost zoomu. Zatímco při normálním výhledu si můžete snadno udělat představu o celkové situaci ve vaší zóně, při větším přiblížení zase oceníte možnost přesně zaměřit cíl, bez nebezpečí ztrát na civilistech. Celkem máte k dispozici 6 úrovní přiblížení, přičemž každá má své výhody i nevýhody. Pokud na jedné obrazovce vidíte zároveň osobu i její cíl, zobrazí se mezi nimi spojnice. To je obzvlášť výhodné v případech, kdy máte ochránit více jak jednu důležitou osobu. Přibližuje-li se vrah, víte dopředu, kterou oběť si vybral a můžete se podle toho zařídit. Pokud ale zvýrazňované osoby nejsou právě ve vašem výhledu, je vždy vyznačen alespoň směr, ve kterém se nacházejí. Díky tomu máte i při největším přiblížení alespoň nějakou představu o poloze nepřátel i VIP.

Orbital

Zamlčet bych neměl ani pár nedostatků, které se ve hře vyskytují. Tím asi nejzávažnějším je poněkud nevhodně zvolený způsob ovládání zoomu. Chcete-li si totiž přiblížit výhled, musíte tak učinit držením pravého myšítka a současným tažením myši. Asi si sami umíte představit spoustu vhodnějších způsobů, jak zoomování ovládat, nicméně v Orbital Sniper si budete muset zvyknout právě na tento způsob. Hra příliš neoslní ani svým rozsahem, kdy se vlastně celou dobu budete vznášet nad jediným prostředím, které se vám po čase okouká. Nicméně to nejdůležitější – hratelnost – nebyla výše zmíněnými nedostatky příliš ovlivněna, což je bezpochyby dobrá zpráva. Stejně tak se hře nedá upřít jistá dávka originality, která pomyslné hodnocení posunuje ještě o pár bodíků výše.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Grafton Recruitment Praha
SVÁŘEČ TIG, 40 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 KčNajdete na iDNES.cz