Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Orc - letecká arkáda

  12:00aktualizováno  12:28
Uvězněni do miniaturní raketky bude va vás abyste se poprali se všemi nástrahami terénu, jež pro vás autoři přichystali, stejně jako celou řadou nepřátel. Troufnete si na tuto značně obtížnou pouť?
70

Spider

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

Stáhnout

Orc V případě dnešního Orcu mi tak trochu připadá, že hráči poněkud podcenili výběr názvu. V případě výběru hry totiž dle mého hraje poměrně výraznou roli a troj písemný kousek jako je právě Orc rozhodně nikoho ze židle nezvedne. Co autoři zpackali v případě psané estetické části, dohání samotným konceptem.

Hra totiž v sobě kombinuje několik různých žánrů, hlavním hrdinou je malý kosmonaut podobný třeba tomu v Landerovi, ovšem tentokráte není malá loďka díky bohu poháněna palivOrc em, které by bylo třeba ustavičně doplňovat. To je zde v neomezeném množství a na vás tak bude jen překonávat nastražené překážky, sesbírat všechny hvězdičky a dostat se až k exitu. Že to zní jednoduše? Pokročilejší levely v Orcu vás vyvedou z omylu.

První mise které ve hře absolvujete jsou klasicky pouze rozehřívací přehlídkou toho, co vlastně hra dokáže. A tak se vydáváte na průzkum prostředím, kde se většina akcí odehrává ve vzduchu což od vás bude vyžadovat minimálně bravurní schopnost pohybovat se s malou raketkou. Zpočátku tedy úplně postačí, když vysajete veškeré hvězdy, po čemž se modře rozsvítí kruh kolem vyvýšené modré plošinky, do níž je již třeba je vklouznout a užívat si slastného pocitu z výhry. Postupem času ale bude třeba využít třeba i oranžových projektilů, jež jednoduše prorážejí často se objevující oranžové kvádry. Vedle nich se čas od času objevOrc í i zábrany jiných barev, na něž již platí poněkud jiné podmínky. V takovém případě je radno vyhledat objekt podobný exitu ovšem v jiné než v modré barvě. Jedná se totiž o spouštěcí tlačítko, po jehož zamáčknutí stěna zmizí.

Co by to bylo za arkádu, kdyby se hrdina nemusel potýkat se záplavou nepřátelských jednotek. Těch zde alespoň zpočátku zrovna moc nebude, a navíc se pohybují klasicky jen vytyčenými prostory stále stejnou rychlostí, vyhnout se jim tedy nebude žádný problém. Jinou možnost ostatně ani mít nebudete, vzhledem k tomu, že zbraň používaná na oranžové bloky na ně nemá pražádný účinek.

Celkově je Orc příjemným překvapení. Ač jsem od podobně jednoduché arkádovky nevábné grafiky nečekala žádné zázraky, hra mě u obrazovky přidržela na slušnou dobu, což je třeba připsat podařené hratelnosti. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

18 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz