Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ore No Ryomi 2 – The Restaurant

  12:00aktualizováno  26. prosince 1:19
Většině simulátorů již odzvonilo, a tak nám tvůrci Vertigo Games přinášejí simulátor restaurace. Žádný Restaurant Tycoon, nýbrž pravá simulace personálu, jenž obsluhuje hladové zákazníky. Jednoduchý, avšak silně návykový počin.
70

Ore No Ryomi 2 - The Restaurant

Platforma: Freeware
Výrobce: Vertigo Games

Stáhnout

Restaurant Kolik originálně pojatých her jste v poslední době hráli? Jednu, dvě či snad dokonce tři? A kolik z nich vás bavilo minimálně deset minut? Jestliže jste žádnou takovou hru doposud nenašli, Ore No Ryomi 2 se hlásí o slovo.

Na první pohled je vedení restaurace velmi fádní záležitost, avšak vykonávat roli kuchaře už není taková legrace jak by se mohlo zdát. Začínáte s menším kapitálem, za něž si zprvu pořídíte nějaký ten stroj např. pro čepování piva, přípravu salátů, hranolek, steaků a dalších populárních pokrmů. To, co dělá hru vyjimečnou je právě ono mixování všemožných ingrediencí dle přání zákazníka. Jeden chce pivo, druhý vodu, další coca colu, hranolky, salát s rajčaty a dresinkem, pizzu, hamburger s pěti patry masa obohacený cibulí, rajčaty, sýrem atp. Zákazníci jsou vaše živnost, a tak si musíte na jejich pestré výmysly zvykat a předkládat hotové pokrmy co nejdříve. Restaurant Pakliže necháte zákazníka dlouho čekat, bez váhání odejde a připíše se vám jeden záporný bod (naopak za perfektní výrobek bod kladný).

Lidé vám ale nespadnou z nebes, a tak na ně musíte zapůsobit formou reklamy v novinách, rádiu či televizi, avšak velké množství kampaní může mít zcela opačný efekt. Lidé se k vám jenom pohrnou, což znamená, že nebudete stíhat všechny obsloužit, takže pravděpodobně schytáte nějaký ten záporný bod. Těmi šetřete jak to jde, protože za všechny spokojené zákazníky dostanete poměrně tučnou odměnu.

Každý hrací den začíná ráno a končí v noci, kdy jste pravidelně obeznámeni se statistikami dne. Zajímavým prvkem je mód zvaný „Rush Hour“. Nejedná se ani tak o mód, nýbrž o dobu, ve které lidé přicházejí nejvíce (obědy, večeře). Restaurant Nastane-li ona chvíle, buďte v maximální pohotovosti. Sem tam musíte umýt nádobí (s myčkou to jde rychleji), vynést odpadky, častokrát budete honit zloděje nebo také hasit požáry v kuchyni. Semelou-li se všechny tyto události během rušné hodiny, zaručuji vám, že se pěkně zapotíte a v neposlední řadě si uvědomíte, že být hlavní kuchař není mnohdy jednoduché.

Vydělávat nemusíte pouze samotnými výrobky, ale také různými serepetičkami u pokladny a soutěžemi. K pultu si můžete přikoupit automat se žvýkačkami (jedna za pěkných 5 dolarů) či majonézu. Takové drobnosti vás ale nezvednou ze židle, a tak na řadu přichází právě ony soutěže. V té první máte za úkol načepovat 25 perfektních piv do jedné minuty. To je celkem legrace, ale se saláty a zmrzlinou začíná přituhovat. Zde uplatníte hlavně rychlou souhru s klávesnicí a nějaký ten postřeh.

Restaurant Grafické ztvárnění není tak ohavné, aby se na něj nedalo pohledět (barvy ladí a udržují pohodovou atmosféru), avšak sami při pohledu na obrázky vidíte, že je co zlepšovat. Naopak mezi klady řadím zvuky a hudbu, která byla vykradena ze všemožných her a filmů (The Sims, Flubber atp.), ale komu to vadí? Žádné zvuky vás nedeptají a hudba vám začne lézt na nervy zhruba po dvou hodinách a to je oproti jiným titulům takřka husarský kousek.

Recenze se chýlí k závěru, a tak přichází otázka, zdali hru doporučit či nechat ležet v našem download systému. Stručně, jedná se o jednu z nejlepších a hlavně nejoriginálnějších her, která vás přiková k monitoru na několik hodin a donutí vás, se k ní neustále vracet a vydělávat si na nové přístroje a zlepšováky. Chcete-li tedy poznat pravou nefalšovanou zábavu, na nic nečekejte a stahujte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz