Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

OSR - závody s časem

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:41
Závody motorových člunů na počítači se moc neobjevují. O to více jsou pak tyto tituly očekávány. Jedním z těch očekávaných je hra OSR, kde si zařádíte na otevřeném moři.
60

OSR

Platforma: Freeware
Výrobce: TNG-Soft

Stáhnout

OSRNe každý má tu možnost zajezdit si na motorovém člunu. Je to tím, že takový člun není moc levná věc. Naštěstí vývojáři myslí i na hráče, kteří by si pocit řítít se po vodní hladině v obrovské rychlosti chtěli vychutnat. Jedním z těchto vývojářů je tým TNG-Soft, o to větší překvapení je, že hra je vytvořena kompletně v 3D.

Po spuštění hry vás přivítá, velmi pěkné menu, které se přesně hodí k tématu vodní sporty a více vás navnadí na závod. Máte možnost si nastavit nějaké drobnosti ohledně grafiky, možnost, která je ale mnohem zajímavější, je jistě tlačítko Play. Co vás mile překvapí je, že se můžete vyřádit až v devíti lokacích, což se jen tak u freewarové hry nevidí. Z lokací jmenujme například: Hawai, Karibik, závod ve středu tichého oceánu nebo tajemný bermudský trojúhelník a spoustu dalších. Co vás však ale nemile překvapí je fakt, že nezávodíte s počítačovými oponenty, nýbrž s časem, vaším úkolem je totiž projíždět checkpointy v co nejrychlejším čase a to je váš jediný úkol po celou dobu závodu. Když zatáčíte, člun hezky zpomalí a síla vody ho začne přetáčet, jak je zvykem u pravých člunů. V pravém horním rohu máte indikátor rychlosti a měřidlo času, které se vám bude velice hodit, alespoň víte, kdy na to máte šlápnout ;) 

OSR

Grafice bych vytknul spoustu věcí. Vadili mi velice stereotypní lokace, ono totiž koukat se pořád na to samé, jen s tím, že se změní barva moře podle toho kde se nacházíte není to pravé ořechové pro to, aby vás hra zabavila na delší dobu. Ony už samotné závody jsou stereotypní, protože pro vás autoři nepřipravili žádná zpestření v podobě powerupů, ruzných překážek nebo skokánků. Já osobně bych uvítal již zmiňované skokánky, protože dívat se, jak člun hezky skáče nad hladinou, je určitě zábavnější, než sledovat, jak jen tak pluje po hladině.

Nebýt těchto nedostatků, hra by se dala hodnotit po grafické stránce jako perfektní. Motivaci ve hře nemáte žádnou, protože máte možnost jet všechny tratě hned od začátku, čili žádne vyvolávaní tratí postupným zlepšováním se zde nekoná.

Velice se mi líbily zvuky obsažené ve hře, které se opravdu podobají těm, jež známe z filmů "Pobrežní Hlídka" ;) , v tomto směru se tedy tento titul opravdu povedl.OSRNaopak co se mi nelíbilo, je absence hudeního doprovodu a to je u her, kde se honíte za časem, poměrně velká chyba. Nezbývá nám tedy nic jiného, než si pustit něco co máte na disku, výhody to má, vyberete si podle svého gusta.

Hru bych doporučil zejména v práci těm, kteří mají touhu využít chvilku volného času a jen tak si zarelaxovat. Jak je totiž známo, šplouchání vody je uklidňující.

Pokud tedy máte tedy kladný vztah k vodě, máte rádi motorové čluny nebo se nudíte, myslím, že byste měli hru ORS vyzkoušet, i když nejde o nějakou bombu, u které vydržíte několik hodin, na pár minut vás určitě zabaví.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz